Jump to content
ajax6

Свирене на дискове без натискане на спирачка

Recommended Posts

От една седмица ми свирят дисковете.Преди два дена карах 600км.през нощта и както беше тихо ми скъсаха нервите.Интерсно е че като натисна спирачката спират да свирят и след това пак почват.От какво може да е-да не би спирачните цилиндарчета да не се вращат.Някои случвало ли му се е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от времето просто започват да задаржат или поне аз това съм остановил на моята ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А феродо по накладките останало ли е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще сваля колелото и ще видя дали има феродо.По принцип с предните накладки карах 70 000 км.С тези съм минал 25 000 км и затова мисля че има феродо.Става въпрос за предни дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно за предни.На външните накладки има едни пластини които стърчат на страни и свирят при износени накладки.Само,че не всеки път го правят.

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,аз имах такъв проблем и го реших като свалих накладките и ги зачистих там където лягат в самия спирачен апарат имаше доста ръжда и също така ги намазах леко с високотемпературна грез отзад на накладката където опира спирачното цилиндърче и вече година няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Зависи какво е свиренето. Ако не е като при натиснати спирачки, а е по-скоро нещо като скърцане, то това е т.нар. акустичен датчик - метална пластина, поставена на накладките, с цел да почне да свири, когато накладките се износят, и са за смяна.И при мен беше първия път така, докато разбера от какво е, доста се бях притеснил. И често тук се появяват подобни теми с някой колега, който не знае тази особеност на Хонда.Аз лично последния път като си смених накладките махнат пластините, за да не ми свирят, много е дразнещо. Понякога от неравномерно износване или кой знае защо, почват да свирят доста преди да им е дошло времето за смяна, и затова реших, че ще следя за износването им, но тези акустични датчици не са за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моетп мнение е, че ако не ти подскача колата при натискане на спирачката при висока скорост (което означава криви дискове или накладки), е от това което сподели предния колега! Успех с правенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера свалих колелото,махнах спирачния апарат-дисковете не са криви,накладките имат много.Забелязах че в накладките има метални нишки и малко ръжда,минах ги на шмиргела,сложих ги-няма свирене.Карах около 100 км. и пак същото свирене-ту свири,ту се оправя.Явно като захапе метала и свири.Така ще се кара явно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некачествени накладки.И аз съм попадал на такива.Като натисна и свиря като трамвай.Желателно е да се сменят,обикновено са с много твърдо феродо или си ги опекъл приекстремно каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Аз го имам същия проблем. Смених само предните накладки и сега свирят когато колата се движи. Когато натисна спирачките спират. Забелязал съм, че при по остър завой също свирят. Много ме дразнят и не знам дали има решение освен смяна с други.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите накладки бяха ли се окопали в диска, т.е. дискът има ли ръб по периферията?!Друго, да не си изкривил предпазната ламарина, когато си сменявал накладки. Вдигаш на крик, въртиш колелото и оглеждаш (слушаш), къде стърже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите накладки бяха ли се окопали в диска, т.е. дискът има ли ръб по периферията?!Друго, да не си изкривил предпазната ламарина, когато си сменявал накладки. Вдигаш на крик, въртиш колелото и оглеждаш (слушаш), къде стърже.

Дисковете имат ръб но е малък около 2-3мм. Предишната ми кола беше с огромен ръб и канали по диска но свирене не е имало. След като изминах доста километри отново свалях гумите и гледах да не би да са монтирани накриво или да има нещо разхалабено, но всичко изглежда наред. Предпазните ламаринки не опират когато завъртам дисковете на ръка. Звукът не е стържещ а свирещ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E то 2-3 мм не е малък ръб!Възможно е и дисковете ти да са криви!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен всичко идва от накладките. На моята й свирят спирачките. По-скоро се чува едно периодично драскане, с период зависещ от скоростта. Аз съм убеден на 100% при мен, че е от накладките, щото ги виждам, както виждам и металния индикатор, че опира.Един съвет бих дал аз. Виж дебелината на накладките си. По стандарт мисля че трябва да са 11 мм или 12 . Ако са толкова дебели значи не е от накладките, ако са към 5-6 мм твърде вероятно причината за това свистене да са накладките...:thumbs1:Имам въпрос-оффтопик .Искам да си сменя накладките. Гледах цени и сверих в общи линии. Ходих преди малко до един магазин. Там цената е 45 лв. за 2 чифта. Според мен продавача се обърка и затова приемам цената да е 45 лв за 1 чифт. Накладките били испански. Вие какво мислите? Как е цената, нормална ниска, висока. Моето мнение е , че е нормална ако е за един чифт.Също така ще бъда благодарен, ако някой предложи магазин. Благодаря! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето Текстар бяха добри,много съм доволен.Сега гледам ,че цените на Брембо доста са паднали....Пари за спирачки не икономисвам,че 2 пъти ми спасяват живота....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем.Реших го като смъкнах спирачният апарат,разглобих го на две и се оказа че има едно метално цилиндърче което беше леко корозирало и съответно при натискане на спирачка то е задържало и не отпуска спирачния апарат.Почистих го леко с шкурка ,смазване с грес и сега работи перфектно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирене може да се получи от много неща някой път е много твърдо феродото и за това свири или диска е много изяден и други куп причини

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, човека пише че му свирят при НЕнатиснат педал на спирачките, тоест проблема не е в накладките, а по скоро бих те насочил към външната част на спирачния апарат - според мен са ти клеясали водачите там или им се е вкоченила вече смазката (става като дъвка) и при отпускане на педала не се връща обратно и външната накладка която лежи там остава леко да докосва под ъгъл диска, откъдето може да се появява и свиренето.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И к'фо, какъв е крайния резултат? Или си изостави темата без решение?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и при мен се появи това търкане при 20-30км. без да съм натиснал спирачките. Какво се оказа решението колега? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес и при мен се появи това търкане при 20-30км. без да съм натиснал спирачките. Какво се оказа решението колега? Публикувано изображение

 

Аз си реших проблема с накладките. Нови истински накладки и всичко се оправи. Проблема беше, че старите(които бяха нови на 2000 км) бяха станали като стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен същия проблем като при колегата, на НЕнатиснат педал се чува като драскане на десния спирачен апарат. Ще го разглобя и ще пиша при мен какъв е бил проблема, дано да се размине без нови накладки. :rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Като сме почнали... :D При мен има някой път свирене като завивам... и без да е натиснат педала също , а как свиря като натисна не е истина :D Като покарам малко като понатисна спирачките 2-3 пъти така стабилно и спират да скърцат при натискане , но ми се струва ,че ги чувам някой път при ненатиснат педал... Не съм разглобявал , но видях че накладки има...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно са опечени :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се е получавало това и не мога да разбера от какво еили криви дискове или некачесвена изработка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...