Jump to content
pagubg

Към колегите с HR-V

Recommended Posts

Здравейте колеги,Бих искал да ви запитам с какви джанти и гуми карате?Моите са оригинални джанти на хонда 16" и гуми 205/60/16, но возията е доста по-твърда от другите хр-в-та в които съм се возил.Дали гумите и джантите са ми големи, или пък амортисьорите са ми прекалено твърди?Та вие с какви джанти и гуми карате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХР-в..тата в които си се возил с какви джанти и гуми бяха??? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си налягането в гумите дали не е по-голямо на предписаното.Аз съм преминавал от 195/70/15 на 205/60/16 и не усетих съществена разлика във возията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Моята я карам с 15-ки -195 /70/15 летни и 195/65/15 зимни.

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола - за моите гуми на CRV-то, 205/70/15, японецът вика 1.8 и четирите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HRV-to го карам и аз с оригиналните си 16-ки 205/55/16 на 2.2 налягане и си вози доста прилично след като му направих реглаж на 4-рите гуми заради смяна отзад на биалетки и крива стабилизираща щанга (което се оказа че мести целия заден мост с 3 сантиметра на дясно :o ) Сега вози невероятно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HRV-to го карам и аз с оригиналните си 16-ки 205/55/16 на 2.2 налягане и си вози доста прилично след като му направих реглаж на 4-рите гуми заради смяна отзад на биалетки и крива стабилизираща щанга (което се оказа че мести целия заден мост с 3 сантиметра на дясно :o ) Сега вози невероятно!

Мерси, твоите като гледам дори са по-ниски и от моите гуми. Ще отида на стенд да видя какво се случва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, Проучвам пазара за зимни гуми. От един център за гуми ми предлагат да си взема за моето HR-V зимни гуми 195/65/15 вместо 195/70/15 (които според написаното във Форума са стандартните), като казват че няма да има никаква разлика за шофирането, но като цени били с около 30-40% по ниски. какво ще ме посъветвате, да си взема ли 4 бр. висок клас нови зимни гуми 195/65/15 (за около 350-400лв, колкото ми е и бюджета), или да търся други варианти? ии какви други варианти може да ме посъветвате? аз съм нов във форума, и като цяло с Honda, така че предварително се извинявам ако на някой въпросът ми се стори малко глупав. Очаквам вашите коментари..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калкулатор за сравняване на гуми:http://www.avtogumi.com/bg/polezno/parametri_janti.phpЛошото за нашите подобия на "Джип" е, че гумите са в категория "джип", с тая височина 70, съответно по-скъпи. Те трябва да са с повече слоеве полиестерни, стоманени, и найлонови нишки в каучука. Какви са пластовете го пише отвън на всяка гума. Тези с височина 65 са си за леки коли, което предполага да са с по-слаби показатели за натоварване и за по-високи скорости.В твоя случай - ако вземеш тези гуми, диаметърът им ще е 2 см по-малък, т.е. намаляваш просвета на колата с 1 см. Освен това километражът ще ти показва грешно, както скоростта, така и изминатите километри.За да избегнеш всичко това, новите гуми трябва да са 205/65/15, т.е. по-широки, но запазваш диаметъра (разликата е незначителна).Освен това, за цената на една гума са от значение и цифрите и буквите след размера. Например - 205/70/15 96 Н. "96" е товарен индекс, т.е., колко кг. издържа гумата. "Н" е скоростен индекс - максимално допустима скорост.Оттук натам, както си решиш.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как можа да кажеш подобие...другите не са като нас,ние сме добре :)Сега по темата.И аз разучавам зимните гуми,като размера не е толкова важен.Гумите за СУВ са малко по тежки,което повече ме притеснява ,иначе размер +- 10% не е кой знай колко от значения,макар че си прав за скоростомера.За теглото на Харви ,не смятам че изобщо е за джипови гуми.Не говоря за дълбок сняг или офроуд,а за нормално каране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 летни KUMHO зимни PIRELLI няма проблеми....120 лв. за гума. HR-V не е джип, карал съм доста време ИСТИНСКИ джип и знам разликата. Това си е лек автомобил с нормални параметри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Моят SUV може и да не е "джип", обаче твоят JEEP e SUV"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, моето HR-V го карам с 195/65/15, и в момента имам някакви стари зимни Michelin. сега искам да си купя нови гуми, и съм се спрял на тези два модела, които са на една и съща цена около 115,00 лв.: Марка: MICHELIN Модел: ALPIN A4 GRNX Размер: 195/65 R15 Сезон: Зимни Скоростен индекс: T Товарен индекс: 91 Марка: BFGOODRICH Модел: G-FORCEWINTERGO XL Размер: 195/65 R15 Сезон: Зимни Скоростен индекс: T Товарен индекс: 95Като сякаш, аз лично клоня към Goodrich заради по-високия товарен индекс. (имайки в предвид че и без това карам с една идея под стандартния размер, поне да са подсилени)Моля за вашето мнение, кой модел е по-добър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...