Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Не знам дали е от това, но при сблъсък или внезапно спиране при нашия модел може да спре подаването на гориво към двигателя. Т.нар. Система за спиране на подаване на гориво. След като този превключвател се е активирал, той трябва да се върне в първоначално състояние с бутон, преди да се прави опит за запалване.Този превключвател е зад десния страничен ъглов вентилационен отвор откъм шофьора.Достъп: отворете вратата на шофьора, свалете внимателно страничния триъгълен панел от арматурното табло, намерете кутийката с бутона и го натиснете. Вижте дали няма потекло гориво.Това ми е по спомен от нструкцията, аз не съм го правила. Мисля, че някой колега може да помогне. Може да потърсите в нета. Съжалявам, но не мога в момента да Ви пратя снимки от книжката.Дано е това. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не разбрах добре.Може ли да уточним-като си седнал на местото на шофьора вентилацията горе в ляво , в дясно (в средата) или  долу в краката трябва да е.Ако е удобно да се чуем по телефона - 0886211625 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, не разбрах добре.Може ли да уточним-като си седнал на местото на шофьора вентилацията горе в ляво , в дясно (в средата) или  долу в краката трябва да е.Ако е удобно да се чуем по телефона - 0886211625 .

За десен волан е, но при левият е идентично :)

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Колата ми е Хонда Сивик 8 ген - 2.2 CDTi 2008г. 

 

Имам проблем с компютъра на двигателя и поне засега не мога да намеря такъв със същият номер като моят (2ра употреба).

Тези които намерих се различават само с последната цифра.

Моят е Bosch 0281013407 a тези които намирам са 0281013406.

Някой знае ли дали са съвместими и ако взема различния от моят дали ще сработи.

 

Ето и пълна информация по номерата на моят компютър:

 

Bosch 0281013407

CDG 37820-RSS-E25

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги търся си железни джанти 16 за моя сивик 8 генерация дизел 2.2 някой ако знае да пише възмозно е и със зимни гуми също. благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, по-горе видях, че един колега търси ЕКУ за сивик 8ма дизел та това ме наведе на въпроса всички ли N22 двигатели се управляват от немски ЕКУта на БОШ или има и такива управлявани от японски или поне английски екута. Питането ми е и за тези монтирани в акорд 7, CR-V 2 и 3 и FR-V? Не за друго но бих искал да имам колкото се може по-малко немски неща в следващия си автомобил, когато и да е това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

 

Оглеждам се за нов Сивик и видях този докато разглеждах. Интересното е, че е 2010 и има разлики във предницата - очевидно има някакъв facelift. Така или иначе аз не съм карал Хонда и сега се сблъсквам с тях за първи път и ми е интересно дали някой знае какви са разликите между Civic преди и след facelift-а? Има ли разлики по механиката/електрониката/двигателя или е само козметични промени по външния вид и интериора да кажем? Питам защото съм склонен да дам повече пари за facelift версията, но само ако си струва, разбира се. Благодарности предварително! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам имало променени над 100 чарколяци , като по-странна маска отпред , по-качествени пластмаси вътре то си личи таблото е по-матово и не остават толкова пръстите) , част от детските болести на колата със сигурност са отстранени, но като цяло не е голяма разликата. Само да вметна, че тази тапицерия и е взет живота ... шофьорската седалка изглежда доста използвана и изтъркана ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен. Доста е карана сякаш, а и писах дали е възможно колата да бъде прегледана преди покупка - все още нямам отговор. Същото стана с тази , която даже карах, но "лекичко" ми отказаха да я заракам в Бултрако, защото "те били сигурни, че ще я продадат и не искали да си губят 1 ден с мен". Това ме навежда на мисълта за същите тези от Дупница - вярно ли е, че заради спецификата на компютъра на автомобила, тези по автокъщите не могат да скрият грешки записани в него и ако колата има проблем винаги ще светнат съответните лампи на таблото при палене/каране или все пак са измислили начин да затриват грешки, така че да не се появяват?

Редактирано от Dragi4
Цитат на предходно мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сменял ли е осветлието на бутоните на волана или по таблото. По воланът кочето CRUISЕ MAIN не свети (а друите светят)  , по таблото също има такива (това за рецируклацията на въздуха) . Лесно ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някои да помагс които кара дизел и да каже от къкво можеда ми се е получило едно лек претръсквсне на 15000 оборота и ми се струва че черни ауспосите повече от колкото трябва. Колата няма дпф отстранил съм го. Нека които има мнение да го изкаже и да каже някои добър сервиз за диагностика. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, странно, колега кога си сменял последно въздушния и горивния филтър, в софия имаше хубав сервиз за хонда, но не се сещам името колегите от софия да кажат. не мога да си обясня от какво може да е , не съм срещал такъв проблем да пишат някъде, аз като си изчистих егр-а и тва ми идва на ум, но там са други симптомите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,и аз от 1 седмица съм ГОРД собственик :) и искам да попитам знаете ли от къде мога да си намеря резервна джанта- патерица по-добре (или стоманена. Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, странно, колега кога си сменял последно въздушния и горивния филтър, в софия имаше хубав сервиз за хонда, но не се сещам името колегите от софия да кажат. не мога да си обясня от какво може да е , не съм срещал такъв проблем да пишат някъде, аз като си изчистих егр-а и тва ми идва на ум, но там са други симптомите :)

Ами скоро ги сменях преди 4000км разбрах от къде е проблема лоши дюзи, сега идва въпроса къде да ги ремонтирам, а за егр-а изолирането му как става и подобре ли е да се изолира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още днес си намерих 5*114,3/15 - 100лв във Варна. Не изглежда да е ползвана въобще. Поздрави на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спецификация джантата за резервната гума трябва да е 16-ка  5х114.3  Като размерите са 135/80 . Сигурен ли си, че пасва ?

Редактирано от kokalbokal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам проблем със прибиране на дясно огледало. Някой път се прибира друг път не, вероятно моторчето се мъчи нещо. ако някой има схема за за огледалото моля да ми я прати. Имам и друг проблем, чистачките ми по някога спират в неподходящо положение( крайно горно или в средата). Ако някой е имал подобни проблеми моля да сподели решение на проблема :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Може ли да ми кажете подходящото масло за Сивик 2007 1,8 i-vtec. Четох из темата за 5w40, това ли е и колко литра събира при смяна?

 

Мерси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ACEA A1/B1 или А3/В30w-30 или 0w-40Или 5w-30 ; 4w-40На топло, казват, че става и 10w-30 ; 10w-40Заедно със смяна на филтър - 3.7lБез смяна филтър - 3.5lОбщо - 4.5lДобре е някой колега с бензин да потвърди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!може ли да бъдете малко по точни маслото и филтъра събира 3,7литра,как тогава общо 4,5л.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Вчера купих за дъщеря си Хонда Сивик 2.2 стди .Днеска я вдигнахме в авто сервиз за проверка на ходовата част,и се оказа че има теч на масло от мотора.Утре ще отида да се опитам да я върна или заменя с друга ,но не е гаранция.Омаслен е двигателя от лявата страна но не се вижда от корите.Някъкви предложения евентоално ако ми я върнат и не мога да я смена.Какво може да е.Защото в серзиза ми казаха ,че трябва да се вади мотора.Случва ло ли се е на някого.Моля за помощ. :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До #221http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=79149Предполагам, че сте го прочели.Относно маслото - това е от манюала; при смяна на масло, в двигателя, остава част от старото. Мое мнение, може да бъркам.За омасления двигател - не знам, не разбирам и не смея да Ви дам съвет. Надявам се колегите да помогнат. Успех.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!може ли да бъдете малко по точни маслото и филтъра събира 3,7литра,как тогава общо 4,5л.

И аз не разбрах колега. Ще изчакаме доизясняване на въпроса.  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.8 бензин събира между 3,5 и 3,7л. след смяната ми от 4л. остана според мен малко над 300мл.Колеги някой ако знае нещо по моя въпрос със огледалата и чистачките моля да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.8 бензин събира между 3,5 и 3,7л. след смяната ми от 4л. остана според мен малко над 300мл.Колеги някой ако знае нещо по моя въпрос със огледалата и чистачките моля да сподели.

Мерси колега,това количество предполагам със смяна на филтъра и т.н?

А иначе за огледалото прочете ли това http://forums.hondab...showtopic=79149

Изглежда полезно.

Успех. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с масления филтър става въпрос. Благодаря ти колега за линка, много е полезен :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и не разбрах как се редактира пост :) , искам да благодаря и на колежката vesivanova , не разбрах че линка е за мен :) . По въпроса за огледалата е намерено решение, ако знае някой нещо за чистачките, случва ми се да не се прибират и в автоматичен режим, и при спирането им.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

могат ли да се добавят на по-късен етап екстри като Bluetooth и USB на колата? И ако да, то къде в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хонда фен-клуба се увеличава! Преду 2 дни сбъднах мечтата си и аз да карам Хонда Сивик 2,2 дизел екзекутив. Голямо избиране беше , голямо търсене и накрая я намерих в Германия. Отидох и си я взех ! Все още имам много въпросителни и стрикно чета темите тук. Ще се радвам да обменяме опит за напред !  :heart:  :honda:  :punk:

Редактирано от nejno_zlo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

могат ли да се добавят на по-късен етап екстри като Bluetooth и USB на колата? И ако да, то къде в София?

 

По-назад в темата има инфо. Можеш да си вземеш например този кит, към който може да се върже USB и Bluetooth и можеш сам да си го монтираш ;)

Редактирано от Niki_V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте,

 

могат ли да се добавят на по-късен етап екстри като Bluetooth и USB на колата? И ако да, то къде в София?

 

По-назад в темата има инфо. Можеш да си вземеш например този кит, към който може да се върже USB и Bluetooth и можеш сам да си го монтираш ;)

 

Проблемът е, че аз не искам да се занимавам да монтирам нищо по простата причина, че нямам никакви знания в тази посока. Предполагам, че в Бултрако / Ю би кю / на друго място могат да го направят? Имаш ли идея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Да се похваля и аз че от днес съм собственик на Civic 1,8 ivtec 2007. За сега впечатленията ми са доста добри.

Колега punish как реши проблема с огледалото,че и мойто дясното не бачка(не се прибира)  :)

Мерси.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Здравейте,

 

могат ли да се добавят на по-късен етап екстри като Bluetooth и USB на колата? И ако да, то къде в София?

 

По-назад в темата има инфо. Можеш да си вземеш например този кит, към който може да се върже USB и Blu etooth и можеш сам да си го монтираш ;)

 

Проблемът е, че аз не искам да се занимавам да монтирам нищо по простата причина, че нямам никакви знания в тази посока. Предполагам, че в Бултрако / Ю би кю / на друго място могат да го направят? Имаш ли идея?

По принцип за тези китове, не ти трябват такива познания. Те си идват с кабел с точната букса за модела и само го включваш отзад в CD-то. Не знам само при хеча, дали има достъп отдолу през през капака на централната конзола която е под CD-то. Ако няма такъв достъп както при седана, вече се налага разглобяване на таблото и централната конзола, и тогава вече е можеш да го направиш в сервиз като не си сигурен в разглобяването. А за сервиза мисля, че е най-добрия вариант за София е при Омбре, ако не в Ю би ко. Имай в предвид, че HTC-тата не се разбират с тоя адаптер (но пък има и опция за Bluetooth), понеже не стриймват музика през USB-то и остава варианта през 3,5mm audio-то на телефона, но звука е по-лош от там. Трябва някаква допълнителна джаджа на HTC за това. Иначе с други телефони съм пробвал, с флашки и няма ядове.

Успех с покупката и монтажа :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

попаднах на добра оферта за 1.8I-VTEC и сериозно се замислям дали да не я взема. Преоблема е, че е с автоматична скоростна кутия. Единственото което успях да прочета е, че е "роботизирана" механична, което нищо не ми говори. Много ще съм ви благодарен ако можете да ми кажете дали има някакви сериозни недостатъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

попаднах на добра оферта за 1.8I-VTEC и сериозно се замислям дали да не я взема. Преоблема е, че е с автоматична скоростна кутия. Единственото което успях да прочета е, че е "роботизирана" механична, което нищо не ми говори. Много ще съм ви благодарен ако можете да ми кажете дали има някакви сериозни недостатъци

Докато избирах моят  Сивик , също попаднах на модели с такава скоростна кутия. Казаха ми същото - "роботизирана" , т.е. можеш да го караш като автоматик , можеш , ако искаш и да ръчкаш ( има два режима) . Относно недостатъци и поддръжка не съм толкова запозната, но дочух , че скоростната кутия била с  някакво специално масло, което то самото било скъпичко (350-400лв) . Ако има колеги с такъв опит, нека  кажат те . Аз  лично не я предпочетох . ( макар,че съм жена) Успех ! :thumbs1:

Редактирано от Ирена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Хонда фен-клуба се увеличава!........ Ще се радвам да обменяме опит за напред ! ....

Честито!

Успех с колата!

Много км без проблем Ви пожелавам.

Малко снимки?...Цвят ?

Ех _na_diesel... :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много благодаря !  Колата я взех от Германия от една бабка..1 собственик.... на 77 000 км ; 2007год., дизел .Почти не е карана и е гаражна. Има си сервизна история всичко. Интериора е уникално красив - бежов- кожа. Екзекутив, само навигация няма.Отвън си е черна.  Много й се радвам , това ми бе мечта от няколко годинки насам. Все още съм нова във форума и не ми е ясно как мога да кача снимки,но ще пробвам !

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...