Jump to content
H22_turbo_Vtec

Всичко за civic 8 / Технически дискусии

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От една седмица съм горд собственик на Civic 2.2 i-ctdi 2008. Някой от колегите с дизеловия двигател би ли споделил колко е нормалния среден (смесен) разход. Другия ми въпрос е - при смяната на филтрите задължителна ли е смяната на горивния, че него не успяха да го открият, когато сменях маслото? :rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. От една седмица съм горд собственик на Civic 2.2 i-ctdi 2008. Някой от колегите с дизеловия двигател би ли споделил колко е нормалния среден (смесен) разход. Другия ми въпрос е - при смяната на филтрите задължителна ли е смяната на горивния, че него не успяха да го открият, когато сменях маслото? Публикувано изображение/>

 

Здравей,

 

Честито. Относно горивният филтър, ако колата не е мирисала българска нафта покарай 10к-15к км тука и тогава го смени, че е мъка невероятна.

Намира се под кутията за въздушният филтър и е яко разглабяне. Ако колата ти туку що влиза в БГ, нещата ти за коригиране, според мен, са шунтиране на DPF-а и EGR-а компютърно и махането на DPF-a. Ако си решил да я чипосваш само не ходи при Владо от http://www.vimaxtuning.com/. Скоро ще пиша тема какво беше сътворил на моята с дино графики и кой и как ми оправи творението му.

 

поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :rolleyes:/> Толкова ли е зле положението с DPF-а, та веднага трябва да се маха? При теб разходът как е, когато не я натискаш много? Аз под 5.7 досега не съм го видял, а последните 300 км е 6.5.

 

 

Здравейте, колеги. От една седмица съм горд собственик на Civic 2.2 i-ctdi 2008. Някой от колегите с дизеловия двигател би ли споделил колко е нормалния среден (смесен) разход. Другия ми въпрос е - при смяната на филтрите задължителна ли е смяната на горивния, че него не успяха да го открият, когато сменях маслото? Публикувано изображение/>

 

Здравей,

 

Честито. Относно горивният филтър, ако колата не е мирисала българска нафта покарай 10к-15к км тука и тогава го смени, че е мъка невероятна.

Намира се под кутията за въздушният филтър и е яко разглабяне. Ако колата ти туку що влиза в БГ, нещата ти за коригиране, според мен, са шунтиране на DPF-а и EGR-а компютърно и махането на DPF-a. Ако си решил да я чипосваш само не ходи при Владо от http://www.vimaxtuning.com/. Скоро ще пиша тема какво беше сътворил на моята с дино графики и кой и как ми оправи творението му.

 

поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще ти дам пример за разход при мене

София Пловдив и обратно с ~110км. - т.е. около 2000 оборота, разхода е някъде около 5.2л/100км. (с климатик)

София Пловдив и обратно с ~150км. - (не помня оборотите), разхода е някъде около 6.4л/100км. (с климатик)

Ако карам с около 95км.~100км. отива на към 4.7л/100км. (с климатик)

Началото на Май 4 човека с климатик София - Банско и обратно 5.8л/100км като не съм специално я жалил и галил газта, но и не съм я карал на повече от 2000 оборота след магистралата.

В града комп.-а ми дава между 6.6л/100км и 7.2л/100км ама аз не я юркам много, а и релано съм забелязал че реалният разход е винаги 0.2л~0.3л над това което дава комп.-а

Това са резултати и преди и след нескопосаното първо чипосване. В петък ми го оправяха, но тоя дето ми го оправяше каза че аз както я карам - до 2200 оборота няма да усетя разлика, ни във вървене ни в разход. Т'ва дето го пише на всякъде за ре-мапването/чипосването, че свалял разхода го забрави. Няма такъв филм или ако има е 100 грама т.е. практически няма. Единствено разлика ще усетиш ако шунтираш EGR-a и махнеш DPF-а. Турбината ще почне да ти се развърта по-рано и по-бързо от там ще ти дойде и намаленият разход.

Ако махаш EGR-а(компютърно) вземи и го разкачи за да погледнеш колко е задръстен входа на всукателният колектор. Ако е доста значи и на вътре е доста, макар че ако не е, не е гаранция че навътре в колектора не е защото може EGR-а да са го чистили барабар с входя няколко пъти ама самия колектор никога.

 

Относно DPF-а се поразрови из форума, а може да потърсиш и по чуждите. На всякъде пише едно и също, като е запушен/полузапушен, дигал картерните газове и ебавал двигателя. Аз на мойта нямам и съм махнал двата катализатора, като големият/вторият нямаше нужда но това го разбрах вече като го бяха резнали.(виж мое мнение пуснато тука за това). По принцип като махнеш кат.-а(одобенно първият) на негово място при тебе е DPF-а, караш топлината да е по-назад, т.е. по далече от турбината, и по този начин я пазиш.

 

поздрави

 

Благодаря Публикувано изображение/> Толкова ли е зле положението с DPF-а, та веднага трябва да се маха? При теб разходът как е, когато не я натискаш много? Аз под 5.7 досега не съм го видял, а последните 300 км е 6.5.

 

 

 

Здравейте, колеги. От една седмица съм горд собственик на Civic 2.2 i-ctdi 2008. Някой от колегите с дизеловия двигател би ли споделил колко е нормалния среден (смесен) разход. Другия ми въпрос е - при смяната на филтрите задължителна ли е смяната на горивния, че него не успяха да го открият, когато сменях маслото? Публикувано изображение/>

 

Здравей,

 

Честито. Относно горивният филтър, ако колата не е мирисала българска нафта покарай 10к-15к км тука и тогава го смени, че е мъка невероятна.

Намира се под кутията за въздушният филтър и е яко разглабяне. Ако колата ти туку що влиза в БГ, нещата ти за коригиране, според мен, са шунтиране на DPF-а и EGR-а компютърно и махането на DPF-a. Ако си решил да я чипосваш само не ходи при Владо от http://www.vimaxtuning.com/. Скоро ще пиша тема какво беше сътворил на моята с дино графики и кой и как ми оправи творението му.

 

поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Карам Сивик 2006 2.2 дизел. Забелязах, че когато паля колата от време на време ми светва един удивителен в оранжево кръгче , точно по средата на таблото , но тъй като сервизната книжка ми е на италиански език не мога да разбера за какво става въпрос.Някой може ли да помогне с това.

Редактирано от clanrbr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще сменяш акумулатора;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията за DPFa. Ще я имам предвид дойде подходящия момент.!

 

Ами ще ти дам пример за разход при мене

София Пловдив и обратно с ~110км. - т.е. около 2000 оборота, разхода е някъде около 5.2л/100км. (с климатик)

София Пловдив и обратно с ~150км. - (не помня оборотите), разхода е някъде около 6.4л/100км. (с климатик)

Ако карам с около 95км.~100км. отива на към 4.7л/100км. (с климатик)

Началото на Май 4 човека с климатик София - Банско и обратно 5.8л/100км като не съм специално я жалил и галил газта, но и не съм я карал на повече от 2000 оборота след магистралата.

В града комп.-а ми дава между 6.6л/100км и 7.2л/100км ама аз не я юркам много, а и релано съм забелязал че реалният разход е винаги 0.2л~0.3л над това което дава комп.-а

Това са резултати и преди и след нескопосаното първо чипосване. В петък ми го оправяха, но тоя дето ми го оправяше каза че аз както я карам - до 2200 оборота няма да усетя разлика, ни във вървене ни в разход. Т'ва дето го пише на всякъде за ре-мапването/чипосването, че свалял разхода го забрави. Няма такъв филм или ако има е 100 грама т.е. практически няма. Единствено разлика ще усетиш ако шунтираш EGR-a и махнеш DPF-а. Турбината ще почне да ти се развърта по-рано и по-бързо от там ще ти дойде и намаленият разход.

Ако махаш EGR-а(компютърно) вземи и го разкачи за да погледнеш колко е задръстен входа на всукателният колектор. Ако е доста значи и на вътре е доста, макар че ако не е, не е гаранция че навътре в колектора не е защото може EGR-а да са го чистили барабар с входя няколко пъти ама самия колектор никога.

 

Относно DPF-а се поразрови из форума, а може да потърсиш и по чуждите. На всякъде пише едно и също, като е запушен/полузапушен, дигал картерните газове и ебавал двигателя. Аз на мойта нямам и съм махнал двата катализатора, като големият/вторият нямаше нужда но това го разбрах вече като го бяха резнали.(виж мое мнение пуснато тука за това). По принцип като махнеш кат.-а(одобенно първият) на негово място при тебе е DPF-а, караш топлината да е по-назад, т.е. по далече от турбината, и по този начин я пазиш.

 

поздрави

 

 

Благодаря Публикувано изображение/> Толкова ли е зле положението с DPF-а, та веднага трябва да се маха? При теб разходът как е, когато не я натискаш много? Аз под 5.7 досега не съм го видял, а последните 300 км е 6.5.

 

 

 

Здравейте, колеги. От една седмица съм горд собственик на Civic 2.2 i-ctdi 2008. Някой от колегите с дизеловия двигател би ли споделил колко е нормалния среден (смесен) разход. Другия ми въпрос е - при смяната на филтрите задължителна ли е смяната на горивния, че него не успяха да го открият, когато сменях маслото? Публикувано изображение/>

 

Здравей,

 

Честито. Относно горивният филтър, ако колата не е мирисала българска нафта покарай 10к-15к км тука и тогава го смени, че е мъка невероятна.

Намира се под кутията за въздушният филтър и е яко разглабяне. Ако колата ти туку що влиза в БГ, нещата ти за коригиране, според мен, са шунтиране на DPF-а и EGR-а компютърно и махането на DPF-a. Ако си решил да я чипосваш само не ходи при Владо от http://www.vimaxtuning.com/. Скоро ще пиша тема какво беше сътворил на моята с дино графики и кой и как ми оправи творението му.

 

поздрави

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро ще сменяш акумулатораПубликувано изображение/>

 

И при мене светва това от година и нещо.

Не съм се сещал че може да е от акумулатора ама ако е от него първо ще пробвам с зареждане до дупка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започне да остарява акумулатора и напрежението му пада особено в големи жеги или големи студове, това оказва влияние на електрониката на съвременните автомобили. Много чувствителен на спад в напрежението е блока на ЕСП - АБС и при палене когато консумацията на ток е най-голяма се отчита грешка. Нещата се оправят с нов акумулатор.;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Оставих колата преди 2 дни за смяна на ангренажна верига и там обтегачи и прочие в Юби-ко в Горубляне. Днеска ми звъннаха да ми кажат, че дюзата била затегната и не можели да я махнат. Киснели я 2 дни не става. Някой да е имал подобен проблем ? Чудя се какво да правя Публикувано изображение ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, писах и в друга тема но май сбърках, че зададох въпроса си там Публикувано изображение , карам Сивик 1,8 л. бензин. При шофиране на колата със скорост около 140-150 км/ч. двигателя започва доста да реве, и си мисля че това не е нормално, тъй като карах до скоро една мазда 1,5 л. 90 к.с и не се товареше толкова , въпреки че е с 5 предавки а Хондата с 6. Колега ми беше препоръчал да си сменя въздушния филтър и аз го направих, но нямаше подобрение.

Редактирано от punish

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Търся си 16" джанти за зимата. Някой знае ли точните размери за civic 2.2 disel (междуболтово разтояние и офсет).Единственото което знам че ми трябва е да са 5 болта, но офсет и междуболтово разтояние....!!!поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги ! Отдавна не съм влизал във форума и съм приятно изненадан от множеството нови постове . Та ... по въпроса за разхода - написаното по-горе от колегата ми се струва достта надолу... аз под 7-7.5 л/100 не съм падал - това средно разбира се , иначе при 70 км/ч на 5-та може и до 4.7 да стигне . Вече ~70 к средния разход е 7.2 и по компа и по фактурите .Лек ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Карам Civic 2.2 iCTDI.Относно разхода на колата мога и аз да дам мнение.В градски условия не ми е показвала повече от 5,6/100 а на извънградско пада на 4,7 до 5,0/100.Като се има предвид отклонението на бордовия компютър при всички коли спрямо разхода ... значи става ясно колко горе долу гори колата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Търся си 16" джанти за зимата. Някой знае ли точните размери за civic 2.2 disel (междуболтово разтояние и офсет).Единственото което знам че ми трябва е да са 5 болта, но офсет и междуболтово разтояние....!!!/>поздрави

Търси оригинални мисля че са 5х114.3 ако си намериш на добри цени пиши и аз търся :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте,

 

Търся си 16" джанти за зимата. Някой знае ли точните размери за civic 2.2 disel (междуболтово разтояние и офсет).

Единственото което знам че ми трябва е да са 5 болта, но офсет и междуболтово разтояние....Публикувано изображение/>

 

поздрави

 

Търси оригинални мисля че са 5х114.3 ако си намериш на добри цени пиши и аз търся Публикувано изображение

 

Намерих си оригинални 16ки за 500лв в отлично състояние. Тоя пич има още и цените са от 350лв до 500лв според зависи състоянието. Ако искаш да ти дам тел.а ама е в София.

А иначе офсет-а стандартно е 55

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Искам да постна едно фиксче за драскотините по таблото на civic 8ген. Имах малки драскотини, който се получават най-много от "внимателните" служители по автомивките, Лично го изпробвах вчера и ефекта поне за мен е повече от добре Публикувано изображение Разкачих конзолата над волана. Маха се много лесно, държи се само на 2 болтчета и другото е на щипки. Пастата с която търках е 2ри номер. Ето и ефекта, преди и след :)style="font-size: 9pt;">Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Напослеък чувам от тук от там, а и попадам на разни теми из чужди форуми за предимствата на турбините със сачмени лагери. (ето малко инфо тук http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/journal_bearings_vs_ball_bearings )Има ли някой идея дали има replacement kit или нещо такова за нашите турбини?поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Напослеък чувам от тук от там, а и попадам на разни теми из чужди форуми за предимствата на турбините със сачмени лагери. (ето малко инфо тук http://www.turbobyga...s_ball_bearings )Има ли някой идея дали има replacement kit или нещо такова за нашите турбини?поздрави

Никой не е гледал темата, няма интерес или не знае нищо. голямо мълчание !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да каже магазин в София, откъдето да си купя предпазител, за да си поправя огледалото, че едното не се прибира? В интернет намерих 60 V, но не и 72 V.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1385917900[/url]' post='1057375684']

Никой не е гледал темата, няма интерес или не знае нищо.

голямо мълчание Публикувано изображение

 

Благодаря за линка, колега.

Признавам си, че не ми е по силите, а дано и не ми се налага .

Но си чака времето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги горивния филтър (бензиновия) в резервоара ли се намира и на каква цена е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой може ли да каже магазин в София, откъдето да си купя предпазител, за да си поправя огледалото, че едното не се прибира? В интернет намерих 60 V, но не и 72 V.

 

аз като търсих в Пловдив RXEF030 намерих само 60 волта, а 72-та беше с една буква разлика, затова си взех и от двата, но накрая сложих от 60 волтовите и вече 3 месеца никакви проблеми, работи си идеално( малко като за проба го сложих тоя 60 волтовият Публикувано изображение )

ето къде ги има да си ги поръчаш

http://bg.farnell.com/te-connectivity-raychem/rxef030-2/resettable-fuse-ptc-72v-300ma-radial/dp/2078402?ref=lookahead

 

аз си ги взех от един магазин от тука поръчват.

странното е , че аз като търсих точно тука нямаше 72 волта RXEF030, може да има нещо общо с производителя разликата в едната буква, не знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги горивния филтър (бензиновия) в резервоара ли се намира и на каква цена е ?

 

на 1.4 i 1.8 е в резервоара и уш не се сменя, на type r е под облегалката за ръката, на дизела си е под капака, на доста кофти място. за 1.4 и 1.8 в интернет го видях 37 паунда( уш не се сменя, но щом го продават значи някои го сменят, както се казва уш уш, ама муш Публикувано изображение )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха , за мой късмет май проблема ми все още не е от филтъра. За това ще поизчакам още малко със смяната му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Ето малко информация и решение за един проблем, който при мен все още го няма, но при едно приятелче съществува.http://www.civinfo.com/forum/bugs-faults-irritations/28102-front-noise-gtoup.htmlС две думи проблема е че след време предните пружини на CIVIC-а омекват при което колата се смъква леко и разтоянието межу предпазният тампон на амортисьор-а и основата намалява и при преминаване на спящ полицай или друга голяма неравност се чува заглушен удар от към амортисьорите. Просто амортисьорите удрят в тампон-а.поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Ето на какво попаднах след като порових малко за да разбера аджеба включва ли ми се отоплението на стъклата като запаля и кога.

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Windows#Heated_rear_window_and_wing_mirrors

 

Heated rear window and wing mirrors

On diesel cars the rear demister is automatically activated in colder temperatures. This is to put additional load on the engine, which causes the engine to reach operating temperature quicker, and overall be more economical.

 

This is not documented in the owners manual.

 

The orange light on the dashboard switch does not illuminate when this happens.

 

On other cars it is controlled by the switch on the dashboard, but does have an automatic timeout function.

 

 

Rear defrost control.

 

1) Ignition must be switched on.

 

2) The rear def/heated mirror is switched on and off by the switch.

 

 

Timer function.

 

After activation by the user pressing the switch:

 

1) The control unit looks at the outside air temperature and if it is below 0°C keeps the rear defroster/mirrors on for 40 minutes or until the switch is pressed to turn it off.

 

2) If the outside temperature is above 0°C but below 30°C then the time the defroster is on is reduced to an amount of time between 40 and 20 minutes depending on the outside temperature. Above 30°C outside temperature the amount of time the unit is on is set to 20 minutes.

 

3) The timer function is cancelled with rear def/mirror switch operation.

 

 

Auto operation (Diesel only)

 

In addition to the functions listed above the Diesel has a hidden operation mode.

 

1) IGN must be ON, with engine rpm above 500 rpm and blower turned ON.

 

2) Outside temperature is below 10°C and engine coolant temperature is below 75°C.

 

3) If the previous 2 conditions are met then the rear defroster/heated mirrors are automatically turned on and follows the timer functionality as stated above.

 

4) If the outside temperature goes above 10°C or engine coolant temperature is above 75°C the rear defroster turns off, it then needs outside temperature to drop below -5°C or engine coolant temperature to drop below 50°C for the rear defroster/mirrors to turn back on again.

 

5) If the user operates the switch the Auto function is cancelled and will not restart until the ignition is switched off and then on again.

 

 

 

 

 

Мисля че текста е лесен и пределно ясен. Ако някой не може или модераторите решат че му трябва превод, да ми драснат ще го преведа.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги някой може ли да каже магазин в София, откъдето да си купя предпазител, за да си поправя огледалото, че едното не се прибира? В интернет намерих 60 V, но не и 72 V.

 

аз като търсих в Пловдив RXEF030 намерих само 60 волта, а 72-та беше с една буква разлика, затова си взех и от двата, но накрая сложих от 60 волтовите и вече 3 месеца никакви проблеми, работи си идеално( малко като за проба го сложих тоя 60 волтовият Публикувано изображение )

ето къде ги има да си ги поръчаш

http://bg.farnell.co...2?ref=lookahead

 

аз си ги взех от един магазин от тука поръчват.

странното е , че аз като търсих точно тука нямаше 72 волта RXEF030, може да има нещо общо с производителя разликата в едната буква, не знам

 

Благодаря! Предпочитам и аз да ги взема от някой магазин, че като гледам доставката от Фарнел е 50 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , понеже търся да взимам 8 генерация , та възникнаха няколко въпроса:

1. Има ли си хронични проблеми (т.е идвам от 7 генерация която е доста проблемна с рейката) за какво да се оглеждам/ослушам при избора на колата

2. По твърда возия ли да очаквам от 7 генерация

3. Търся 1.8 бензин - някакви проблеми има ли с този мотор.

4. Някой има ли брошури с нивата на оборудване , прочетох назад във темата, че само 3 нива на оборудване , но какво включват ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с паленето на колата  civic 2.2 cdti. При всякакво положение не пали топла студена стартера върти но не става. 

Смених дюза в която се съмнявах но ми казаха че трябва да се пробва с тестер и да се направи обучение на дюзата за да работи в синхрон с останалите защото така все едно не е сменяна. При бутане колата пали но при скорост 150-160 ми прави придърпване. Нямам идея какво вече да правя!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли от къде се изпуска маслото на предавателната кутия (скоростна), и съответно от къде се налива после :)  .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 1.8 бензин нямам проблеми до сега но не ми харесва, че двигателя става шумен на ниска скорости 140км/ч. Возията ми е твърда но аз съм с джанти  18'' /225/40, за другата зима мисля да пробвам с 16'' с които съм убеден че ще е значително по-мека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой знае ли от къде се изпуска маслото на предавателната кутия (скоростна), и съответно от къде се налива после :)  .

на дизела отдолу има 2 отвора освен този за източване на маслото на двигателя, единият е за източване на маслото на скоростната кутия, другият е пробката. Мястото за наливане на новото масло е под акумулатора, самата процедура не сам я правил но в нета има как се прави и е доста лесно. Мислих и аз да я правя след някои месец, но като в Хонда ми казаха че, ще ми вземат 24 лв. за работа за смяна и се отказах да се занимавам, имам други проекти за вършене(чистене на егр и др.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем с паленето на колата  civic 2.2 cdti. При всякакво положение не пали топла студена стартера върти но не става. 

Смених дюза в която се съмнявах но ми казаха че трябва да се пробва с тестер и да се направи обучение на дюзата за да работи в синхрон с останалите защото така все едно не е сменяна. При бутане колата пали но при скорост 150-160 ми прави придърпване. Нямам идея какво вече да правя!

колега дано да се окаже от дюзата и с обучение да се оправят нещата, ако не се оправят пробвай рестарт с червеното копче отстрани. Дано да не е проблем с горивната помпа че там сумата е сериозна. Закачи ли я колата да видиш какви грешки дава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е позамряла темата , та да я ъп-на :) Колеги , да се похваля и аз съм в клуба на осмиците вече (от 2-3 седмици) . Понеже моята книжка е на италиянски си намерих pdf на английски. Ако някой го иска мога да го метна .

Освен това съм и с най-новите карти на навигацията от края на март 2014 (версия 3.80) - ако на някой му трябват да казва .

 

Събрал съм доста информация от нивата на оборудване , всичките colour codes,  често срещани проблеми , интервали на обслужване , до всичките типове крушки на колата. Ако авторът на темата иска може да му ги предоставя за да бъдат в началото на темата за да бъдат полезни и за новите колеги.

 

PS: Да похваля дизеловият двигател ... убийствено икономичен. Вчера за 200 км от които 70 (по магистралата до ябланица - със 130-140) и после междуградско до Крушунските водопади (90-110 на правите участъци) ... ми даде ето това (извинявам се за прашното табло :shy: ) 

Публикувано изображение

 

 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Малко е позамряла темата , та да я ъп-на :) Колеги , да се похваля и аз съм в клуба на осмиците вече (от 2-3 седмици) . Понеже моята книжка е на италиянски си намерих pdf на английски. Ако някой го иска мога да го метна .

Освен това съм и с най-новите карти на навигацията от края на март 2014 (версия 3.80) - ако на някой му трябват да казва .

 

Събрал съм доста информация от нивата на оборудване , всичките colour codes, често срещани проблеми , интервали на обслужване , до всичките типове крушки на колата. Ако авторът на темата иска може да му ги предоставя за да бъдат в началото на темата за да бъдат полезни и за новите колеги.

 

PS: Да похваля дизеловият двигател ... убийствено икономичен. Вчера за 200 км от които 70 (по магистралата до ябланица - със 130-140) и после междуградско до Крушунските водопади (90-110 на правите участъци) ... ми даде ето това (извинявам се за прашното табло :shy: )

Публикувано изображение[/quo

 

Здрасти колега...от 3 дена съм горд собственик на Сивик 2.2 ....имам мавигация,но картата ми е само за Италия.можеш ли да помогнеш?

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна няколко реда за подобрението което направих днес /камера за задно паркиране/:

1. Закупих си една камера от ибей :-) експерименирах с долната като всичко е ОК.

http://www.ebay.com/itm/Car-Rear-View-Backup-Reverse-CMOS-Camera-Fit-Honda-CRV-Civic-Accord-Odyssey-City-/180933823738?pt=US_Rear_View_Monitors_Cams_Kits&hash=item2a207f0cfa

2. Поръчах си кабел от Навигацията към камерата (от някакъв пич от www.civinfo.com)

3.Монтирах (около 2 часа работа) и сега като включа задната веднага светва камерката :))))

и резултата за 50 лв е камера която е досущ като фабричната  :

Публикувано изображение

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм отскоро собственик на CIVIC 1.8i и въпроса е някой сменял ли е ангренажна верига и при смяна на ремъците, какво друго се сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм собственик на хонда сивик 8ген. нямам навигация и не смятам да си слагам въпроса ми е следния може ли да се монтира екрана на навигацията и дали ще работи с нормалната музика. защото искам да монтирам камера за задно паркиране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам Хонда 1.8 бензин и фабричен ксенон. Колата е с автоматични и светлини, които се включват вечер при позиция на ключът за палене. Има ли начин да се програмира да светят постоянно при тази позиция на ключът, за да го използвам, като дневни светлини?

 

Иначе ако покрия сензорът за осветеност дали ще се получи ли същия ефект? Мисля, че не пречи да оставя светлините в AUTO режим в тази ситуация. Сензорът за осветеност при този за чистачките ли се намира ( издължената част пред централното огледало за обратно виждане )? Сензорът за осветеност използва ли се за нещо друго освен светлините?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...