Jump to content
kitty

Наклон на ляво

Recommended Posts

Някои, от колегите да има на идея защо хондата стои леко на ляво (само отзад) разликата гума калник е около 1,5-2 см лява с дясна. Огледах пружините и ми изглеждат здрави но мисля че лявата, кадето колата е по ниска е влязла повечко в горната шапка. Дали е омекнала или проблема е в някакав тампон? Някои да е имал следния проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо сменял ли си колега ? И мойта стои или поне стоеше така до скоро след смяна на амортисйори , доста дразнещо беше но след няколко стабилни натоварвания се оправи , също подобно нещо ми се е случвало като е стояла на крик или подпряна ! Но и преди да сменя амортисйорите пак стоеше така причината - блокирал амортесийор зацепваше и не отпускаше както трябва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупена пружина вероятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ви кажа по задното окачване нищо несъм правил.Същност колата е имам от много скоро. Няколко пъти съм я дигал на подемник, но за други неща. Колкото до пружината и амортесьора и двете изглеждат перфектни. Нито амортесьора е омазнен, нито пружината счупена, но относно пружината ми се струва, а може и да се заблуждавам, но изглежда че влиза ена идея повечко в горната шапка. Иначе като натискаме колата отзад си стои доса добре, можеби от въпросната страна да е една идея по меко, но може и да си внушавам. Но със сигорност наклона си го има около 1,5-2 см. Аз си мисля че можеби пружината е умекнала, и трябва да се сменят. Незнам така с този наклон дали не натоварва амортесьора допалнително, и да не вземе да изпрегне тои, макар че няколко маистори ми казаха че няма да имам проблеми. Това е което съм видял. Някви идеи освен това което написахте :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2cm може да е само пружина.Огледай внимателно както тази страна отзад, така и предната от същата страна за повреди.Ако има отчупена витка при леналите полицаи ще се чува удар на метал в метал при качване.При мен едни леваци бяха сложили след ремонт различни като височина предни пружини. Поради това по диагонал на по-ниската предна, задницата се беше вирнала с 2-3cm.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ще ги огледам, но колата е гледана при омбрето за покупката и освен закъсани големи тампони отзад друго нищо не откриха, а и аз като е дигам на работата, не че се хваля, но съм доста наблюдателен и нищо различно едно о друго несъм видял. Утре пак ще е кача, но за нещо разбито едва ли ще покаже. Аз него споменах но и возията си е перфектна. Просто си стои на ляво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В моя случай 4-ри пъти ходих в един и същ сервиз, най-добрите специалисти я гледаха на канал и на повдигач. Накрая "калфата" забеляза разликата в двете пружини на повдигач. Не само дебелината на материала, но и стъпката беше различна!В първия момент даже ни се стори, че имат цяла навивка разлика.Затова най-добре я огледайте на повдигача отново. Почистете самата пружина и потърсете някакво означение или номер за сравнение на двете на един и същи мост.Обикновено ако има счупена пружина, то е основната навивка, най-долната.Успех!

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да кажа нищо не видях различно и счупено и така натам. Засега маи ще си карам така. Имам други дреболиики по колата да дооправя и ше се заема с тях а това някаде на пред във времето. Впрочем някои да знае дали в хонда предлагат гарнитура за термостата, но само гарнитура, без термостат, че маи е взела да сълзи. А термостата си е добре, мисля само нея да сменя, но в ауто плюс ми ги дават комплект.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ключ ами, вече нали не си на зор ?!?!Че драсни с две думи как си си решил проблема де , най-малкото от уважение към колегите дето се напънаха да ти помогнатПубликувано изображение АМАНПубликувано изображение

И ТУК си същата работа.

Редактирано от IcoZL

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...