Jump to content
TG fan

Съвет за нови летни гуми

Recommended Posts

Мерси много колега, аз лично бих избрал винаги гуми с борд, особено след този удар от миналата седмица, ако гумата беше без , джантата щеше да замине на киноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последния момент излезе , че са объркали гумите и в крайна сметка се озовах с Унироял-аПубликувано изображениеОт бегли впечатления днес в дъжда колата се движеше като по релси!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си сгрешил, че си взел нови гуми. Пожелавам ти да изкараш много километри с тях. Съвет от мен не ги тествай поне 100-150 км за да не се озовеш в нечия задна броня, остави ги да сработят (да се изтрие най-горния слой) и след това настъпвай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, преди месец сменихме на другата кола предните гуми, но моя дружески съвет към всички колеги е да започват 'тунинга' от новите гуми, драстично подобряват поведението във всяко направление и не дай си Боже спасяват човешки животПубликувано изображение

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koлега, сподели на този размер дето си взел (195/50-15) как са бордовете и дали усещаш че се гънат евентуално?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага щом разбера, че чух стържене вдясно, да видя какво съм направил покрай удара или е просто ламарината зад диска, че ми се стори крива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 50км каране с Унирояла, само в дъжд - невероятна е на мокро, умишлено търсех местата с вода, все едно си караш нормално. Като че ли обаче, борда наистина е малко мекичък, но не мисля, че това е огромен недостатък. Value for money!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече направих 1500 км с новите Semperit SpeedLife 195/50/15. Перфектна гума на сухо и мокро независимо от по стария дот. Струва си 70-те лв. на парче отвсякъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1 глас за vredestein sportrac 3 ,карам с такива втори сезон мога да кажа ,че се държат много добре както на сухо така и на мокро ( след последната разходка 350 км в дъжд по балканите направо ме изумиха ) :)

Редактирано от sullyerna

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолегата вече е с нови гуми, но да използвам темата някойима ли впечетления от bridgestone T001?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да не отварям нова тема, да попитам - някой има ли впечатления от тези:

 

Публикувано изображение

 

Yokohama AVS Sport V102

 

Колебая се между тези йокохами и горе дискутирания Унироял Раинспорт2, чудя се кои да взема. Йокохамата я дават едва идея по-слаба на мокро спрямо унирояла, но за сметка на това имат борд протектор и са адски красиви на вид :D не че това е най-важното де, горе долу са на еднаква цена с унирояла, затова се двоумя.

Размера е 195/50/15

 

PS: унирояла в коя страна се прави?

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

PS: унирояла в коя страна се прави?

Моите са Made in Germany ;) Та предполагам там :D Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И моите Унироял са правени в Германия.Колега, ти къде намираш Yokohama AVS Sport V102 като оферта, да видим цената?Че в avtogumi.bg няма такава.С какъв treadwear e , че май изглежда плитка като Парада 2-ката и има ли въобше 195/50-15 че само някакви по-големи цолажи ми излизат нещо?

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Оффф Иво, "грешна тревога" дет се вика :D За имане - има ги >>> ЦЪК Кофтито е, че са стар ДОТ, днес звъннах, казаха, че цената е такава, защото 2005-а година произведени, т.е. не става този вариант (иначе ги сънувах).Полудял съм тия дни. Онзи ден, почти нови Barum Bravuris 2 им таковах майката - на първа скорост, на полусъединител се паркирам и без да искам закачих бордюр и дясната гума направо се разпори - откърти се парче :ph34r: Направо не разбрах какво стана - аз ли бях карък,, олигофрен ли съм та не мога да карам, тия ли гуми си бяха скапани... при скорост няма и 1 (един) км/ч такова нещо да стане, просто... и обикалям и търся гуми - каквото харесам като модел или го няма или стар дот. Огледах се в Унироял РеинСпорт2 - и тук се дискутира, че е добра гума и от други места чувам само суперлативи, НО и тя като барум бравурис 2 няма борд протектор и това е нещото което ме спира. В смисъл такъв, "парен каша духа" - много хора ми казват, че ако тия баруми имаха борд, това нямаше да се случи и затова сега се оглеждам за гуми с борд. ОК, съгласен съм, че ако си взема гуми с борд, не трябва да хвърча в облаците и да си въобразявам, че гумите ще издържат всякакви идиотщини - не, просто искам да се застраховам, защото... нали. А тия дни, от толкова обикаляне, звънене на телефони и търсене на гуми (и предложения за чисто нови и по разни гумаджийници за хубави, запазени втора ръка) направо съм полудял и хептем се омотах какво да взема. Не мога да си намеря читави гуми, а съм за 4 броя по принцип и ако и 4-те са нови, става ми много нанагорно да излезна 400лв от джобовете... Мислих комбинация (две нов + две втора ръка читави или направо 4 втора ръка ама да са хубави наистина), по разните форуми хората са полудели, гуми втора ръка галоши нацепени дот 2007-а продават по 40 - 50лв :angry: , нещо ако е добро и си заслужава (примерно грайфер 6 - 7 мм, ДОТ 2009 - 2010 - т.е. гума която си заслужава да се вземе), искат по 70 - 80 лв на гума (и то не нещо готиноот типа на Тойо Р888 или Гудиър Игъл Ф1 асиметрик и т.н., а гуми среден клас за тия пари се продават), което обезсмисля цялата гимнастика за гуми втора ръка (реално има барум бравурис 2 - такива дето разпорих или разни дайтони или спортива по за 80лв парчето НОВИ). Направо имам чувството, че това породата "гумаджия" ще излезне да са най-големите ментета от всички измекяри и дребни далавераджии (без да ми се обиждат хора с тази професия, ако четат тук), ама масово са кретени и не знаят какво продават и нямат срам за колко го продават. Та, не знам какво да правя... :( Хем ме боли, хем ме сърби.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз Униройал-а съм го закачал по бордюри при паркиране и няма никакви проблеми.Верно,нямат борд, но моите понеже са по-високи си стърчат доволно около джантата.Не че не успях да дерна малко ръба на едната вече де,но това е щото съм смотан:)А това да взимаш някакви спортиви за 80лв е ташак, при положение че за 100лв са Унироялите....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, Иво е прав!Взимай Унироял 2, 100лв. и си ок.Другия вариянт ти е Туранза ЕР300 или Т001, по 116лв са.Сега ще се напънеш малко с парите, но после няма да съжалявашИ ще ги караш 4г. без проблеми.Бордюра е заплаха за всяка гума, независимо от защитите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като им навъртях 150км градско мога да споделя леки впечатления от гумите.

 

1.СТРАХОТЕН грип!Без значение каква е настилката(мокро, влажно, порой, сухо, студено) гумата се държи много много добре, за справка на бащата взехме корморан преди 1 месец и са много далеч от истината по всички параграфи(никога не си купувайте гуми,кръстени на животни , птици и представители на животинското царство;)

 

2.Возията наистина стана една идея по-мека, но не съм карал бързо и в поредица завои и още не мога да преценя.

 

3.Шума е на много добро ниво, чувам ги само по време на дъжд, но не е дразнещо, при сивика това приемам за предимство , имайки предвид отчайващото качество на шумоизолацията.

 

4.Споменах ли за грипа?:D Единственият начин да превъртя гуми е ако тръгна на 5-6к оборота, което е страхотно, защото със сравнително нови зимни 13' и предишните гуми започваше да върти още от 2500.

 

Извод:

 

Много добра дума за парите си, лошото е , че при толкова държащи предни, се оказа че задните ми са зле и вчера един идиот с астра ме засече брутално в дъжда и едва не се пребих, защото скочих на спирачката и задницата почти ме изпревари, но това е друга история.Като цяло съм приятно изненадан от гумите Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря (затова и търся 4) - че ако се сменят само предните и задните са галоши, при по-екстремно спиране стават изненади.Какви пари ти излезнаха унироялите ? В нета по-ниска цена от 97лв (за 195/50/15 говоря) не успях да намеря по принцип..., някой нещо надолу успял ли е да открие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са чудесни , особено за цената си, въпреки че ако ти се дават малко повече пари си вземи бриджстонките, имат защитен борд и много добра износоустойчивост, аз исках нещо по-спортно и евтино, взех ги онлайн, ако искаш ми пиши на лично да ти кажа повече, дота беше 50 седмица на 2011:) и едва вчера разбрах че задните гуми са толкова зле, защото доскоро и четирите бяха в едно състояние и колата си имаше прилично сцепение в завоите, но с тези предницата е като закована за пътя и в такива случаи може да ти поизправи косите, аз лично също нямам възможност да ги сменя наведнъж, но мисля да го направя при първа възможност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолегата вече е с нови гуми, но да използвам темата някойима ли впечетления от bridgestone T001?

Карам с такива от тази година и съм много доволен изключително добро поведение при мокро и сухо както и отличен спирачен път за t001 става въпрос ,най безшумната гума с която някога съм карал и 4те сами т001.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов съм тук, от скоро карам Хонда Сивик, с мотор D15Z6 97-ма година. Може ли да сложа гуми 195/60/14.

 

Благодаря предварително.

 

nov sam tuk ot skoro karam honda civic motor d15z6 97god. moje li da sloja gumi 195/60/14

 

мод. редакция: следващия път е хубаво да пишеш на кирилица, защото подобен превод няма да има повече.

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОЛЕГИ ДАЙТЕ СЪВЕТ , ЧЕ СЪМ НАМЕРИЛ ИЗГОДНО 4 бр ГУМИ ,АМА НЕЗНАМ ДАЛИ ЩЕ СТАНАТ 195/60/14 ЗА CIVIC 1.5 ICONOMIK 97 ГОДИНА ГУМИТЕ СА ЛЕТНИ АКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ

Редактирано от flairo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти един-Отваряш шофьорската врата и там си ти пише заводски размер гуми. После отваряш , примерно, този сайт и в дясно има калкулатор http://www.gumi7.com/Като въведеш нов и стар размер на гумите и ти пише става или не. А и още нещо- на какви джанти ще ги слагаш ? най-добре питай гумаджията дали няма да е широка гумата за избраната от теб джанта. Аз на заводските карам със 185/ 70 R14

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...