Jump to content
dima78

Малко помощ за избор на летни 175/65/14

Recommended Posts

Поразгледах автогуми асортимента в наше село и сам хвърлил око на тези:

 

1 - Michelin Energy Saver - Публикувано изображение

2 - Uniroyal RainExpert - Публикувано изображение

3 - Hankook Kinergy Eco K425 - Публикувано изображение

4 - Fulda EcoControl - Публикувано изображение

 

Хайде нека всеки напише № на предпочитанието си ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш икономия на гориво,дълъг пробег и нисък шум - Мишелин.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти икономични и надеждни :)http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/52410/99лв броя :)energy saver на Мишелин се пукат доста лесно .Дори много нови коли са с Мишелин особенно френските , и един приятел наскоро се блъсна на магистралата в една мантинела защото му се пукна точно такава гума energy saver na прехвалените Мишелин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих пробал ханкука ,предполагам и цената му е доста добра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега съм с Ханкок, за сега неса ме предавали, но са по различна щарка, иначе пак са 14-скиПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

№4 -спомням си,че екоконтрола на Fulda беше на 2 място за читава лятна гума в някаква класация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Michelin Energy Saver и съм страшно доволен. Използвал съм и други марки но най-доволен съм от тези . Колегата който вика , че се пукали често какво да кажа ... Миналата година с тези гуми минах 10 000 и сега пак ги сложих и нямам никакъв дерт ходил съм по язовири и гори .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако избора е между тези 4 гуми, както са казали колегите energy saver-a на Мишелин е гума с по-твърди смеси и по този начин създава по-малко съпротивление и се износва по-бавно за това спестява "енергия" но за сметка на това поради по-твърдата смес гумата няма много добро сцепление.Относно другите 3 модела нямам наблюдение върху тях но са все добри гуми, в смисъл такива работи се пишат за тях по форумите от хора с личен опит. Аз като гуми съм пробвал BFGOODRICH profiler f2 беше модела ако не се лъжа и след това минах на континентал екоконтакт 3, усетих доста голяма разлика в положителна посока с контитата (Това на едната кола), На другата (понеже я купих зимата и сега и слагам за пръв път летни гуми) и сложих континентал премиум контакт 2, Също останах прияно изненадан макар че гумите са втора употреба от 2009-та година но си загряват мн бързо и се държат отлично на пътя. Та ако имаш възможност моя съвет е да си вземеш континентал. На твоя размер не знам дали ще има премиум контакт но ако няма премиум ще има екоконтакт. Успех колега :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията колеги. В крайна сметка взех Мишлина. Избора исках да огранича м/у тези 4 марки, защото за тях получих с отстъпки - сейвъра ми излезе 102 лв с монтажа. Интересно ми стана че е произведен в майка Русия.А като АДАК тестове също съм гледал - Мишлина има 7-8 добри позиции. След това бе Унирояла, но само с 3. Искаше ми се да го пробвам, но ще го оставя за др.път.Засега съм доста доволен от придобивката - стъпва меко и стабилно, още не съм карал сам да я тествам по-хард.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако ти се дават повече пари вземи мишелина.Наистина добра гума е,моето мнение че на този размер няма да отстъпят и ханкук.Все пак и цената им е доста по малка.Не си взимай унироял не ги препоручвам.Шумна гума е и няма да останеш доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега ако ти се дават повече пари вземи мишелина.Наистина добра гума е,моето мнение че на този размер няма да отстъпят и ханкук.Все пак и цената им е доста по малка.Не си взимай унироял не ги препоручвам.Шумна гума е и няма да останеш доволен.

Братче ти четеш ли развитието на темата или само заглавието ? Редактирано от 6gen115hp

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията колеги. В крайна сметка взех Мишлина. Избора исках да огранича м/у тези 4 марки, защото за тях получих с отстъпки - сейвъра ми излезе 102 лв с монтажа. Интересно ми стана че е произведен в майка Русия.А като АДАК тестове също съм гледал - Мишлина има 7-8 добри позиции. След това бе Унирояла, но само с 3. Искаше ми се да го пробвам, но ще го оставя за др.път.Засега съм доста доволен от придобивката - стъпва меко и стабилно, още не съм карал сам да я тествам по-хард.

И аз имам такива наблюдения от моя Мишелин само че 205 / 55 / 16. Супер меко возят, много са комфортни, не особено стабилни - лично мнение. Все пак, не сме на 15 да ни кипи кръвта, така че Мишелина според мен си е супер решение ако си караш колата просто нормално :) За производството в Русия - много итнересно, наистина. Виждал съм в Германия, моите мисля, че са френски, но в Русия - знае ли човек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...