Jump to content
LsD

Проблем ускорението?

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам Хонда Сивик 5 ген. хеч. 1.5 16v 90hp и имам следния проблем...при ускорение на пълна стъпка колата върви идеално до 160 км. в час от там просто заспива на 4та скорост на около 6 хил. оборота и 5та скорост да вкарам пак не ускорява уборотите падат , но колата си спи на 160 и не иска повече.Съединителя е сменян и е направена центровка на предварението. Някой някакви идеи защо е така и от какво може да е? Наскоро добавих и спортен филтър , преди това не сам я пробвал дали пак ще прави така,но пак се запъваше. Даже преди да направя центровката беше доста по спъната . Сега върви идеално , но до 160 и КРАЙ ...заспиииваа ...моля вии помогнетеее ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажете как да го напълня тоз километраж бее... Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неправикно зацепен ремък/стар горивен филтър/запушен катализатор....

Редактирано от murdera

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за горивен филтър . Наскоро сменях моя и като видях какво има вътре се уплаших , а и колата много по добре взе да върви .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането мерил ли си на горивната рейка дали е в границите-евентуално за кофти бензинова помпа или регулатор или горивен филтър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря колеги, ще проверя всичко по отделно ...ако някои се сеща още нещо нека сподели... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема беше разрешен,колата си опъна 200 без никакъв проблем....и за мой късмет един колега много я хареса и каза това е колата и ми я взе ! Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

 

 

 

 

 

 

може да я заключвате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв беше проблема колега?даже я продаде ли,какво стана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най обичаме теми с решен неизвестен проблем. Много съдържателно :) Мхмммм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе как става тая работа - 200 на равно с 90 к.с. без попътен вятър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, и 300 ще "опъне" , ако я пуснеш от 20-тия етажПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хонда Совик ВТЕК-Е 1,5, 90 коня по данни вдига макс 183км.ч,стокова,проверено и от мен,на магистралата за Бургас,преди години.Без сериозни модове,като по къса кутия,ще вдигне 200,ама друг път...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега чакаме само колегата LsD да каже как е отстранил проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) нали имаше тема на LsD , че кара Д15З6-114к.с. икономик ,а сега сигурно кара Д15З1-90к.с.......Какво всъщност кара ?:unsure:
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, и 300 ще "опъне" , ако я пуснеш от 20-тия етаж:D:D:D

:D Няма да стане от 20 етаж. там са 60м. горе долу и ако пренебрегнем въздушното съпротивление ще удари земята с около 125 км.ч. По-висока сграда трябва, небостъргач със 120 етажа или 360м.:D:D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как реших проблема ли , много лесно. Закарах си количката при Дидо(хондата) от Варна , той ми я пипна малко направи и някаква центровка ,сменихме свещите с NGK,смених бензиновия филтър и въздушния със спортен конус и естествено излязох на тест .... Пак казвам колата си опъна 200 без да има запъване както съм писал по горе!

А за недоразбралите като

pipon4o87 съм написал ,че един колега много я хареса и ми я взе...демек му я продадох . Сега карам 6 генерация Д15З6 !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модераторите може да и ударите ключа на темата ...освен ако някой още не е разбрал нещо или има въпроси ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗА КЛЮЧ !!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За триене !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а що толкова държиш да се заключи/изтрие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо ли ? 1-во както казах вече в темата ,беше отстранен проблема . И също така по горе е споменато дори ,че е продадена Публикувано изображение Според мен е излишна ..незнам, модераторите да си решават :)

 

 

Поздрави ! :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...