Jump to content
Airdale

Преден амортисьор Сивик 7

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Имам Сивик 7 ген. 2001 година (англичанка, 5 врати) и преди месец ми се появи някакво неприятно скърцане отпред вдясно, което се чува най-зловещо като се влезе в по-дълбоки дупки (които знаете след тази зима изобщо не са рядкост).

 

Днес смених масло и автомонтьора ми каза, че преден десен амортисьор си е заминал и опциите са един втора употреба (което ще е трудно за намиране) или два нови. Прозвънях няколко магазина и ми предлагат Монро за 155 лв/бр. и Оптимал за около 180 лв/бр. Обаче четейки различни мнения из форумите разбирам, че и двете марки хич не са за предпочитане! Публикувано изображение

 

Ще съм благодарен ако ме посъветвате! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един амортисйор нама смисъл да сменяшсменят се по 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е обсъждана.За нашите модели най-добри са може би Kayaba или Tokico но цените са много по-различни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,преди няколко месеца и аз бях пред същата дилема.Доколкото знам преден, десен е типичен проблем на модела, но ти трябва комплект :)Аз си сложих Монро(2х148), прахоуловители(9лв) + 2х20 монтаж за 345.За избора ми натежа обяснението на майсторите, че гаранцията на амортисьорите се признава само ако са монтирани в отиризиран сервиз. Като возия - колата друса, но аз продължавам упорито да търся улици без дупки.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Tansey, може би трябваше да озаглавя темата "амортисьор на приемлива цена за Сивик" Публикувано изображение

 

Victor12y - благодаря ти за информацията! И мен ме посъветваха да взема Монро и да си осигуря 2 години гаранция. А возията - то си друсаше и с оригиналните май Публикувано изображение

 

Все пак виждам, че в немския Ebay има т.наречени оригинални амортисьори "Хонда" на по 77 евро, но ще им пиша, за да видим по какъв начин се признава гаранцията им (която твърдят е 2 години също).Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЛ-Ко.Карам с такива англичанката си /95та/, купени преди 50 хил, втора ръка предни от човек, карал ги няма и 10 хил и не са мръднали. Като возия- като оригиналните. Нови за мойта кола бяха по 110кинта/бройката. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

barsi, твоя модел е доста по-разпространен за щастие и сигурно по-лесно се намират части в моргите. Все пак ще проверя и тази възможност, благодаря!

 

"Оригиналните немски" в Ebay се оказаха Оптимал, така че отпадат.

 

Предложиха ми и някакви "Магнум" - 150 лв/бр., производители преди всичко на амортисьори за камиони. Някой чувал ли ги е? Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приключи историята с амортисьорите, имам монтирани 2 бр. "Магнум" - полски, производител на амортисьори за камиони Публикувано изображение Първите ми впечатления са, че возят твърдичко, но получаваш това, за което плащаш.

 

Ако някой му предстои скоро смяна да му дам инфо:

- за нашите автомобили "Монро" няма, само един десен в София, а и не знаят кога ще се произведат, т.е. не обещават срок за доставка;

- другите варианти са Каяба за по 240 лв/бр., Билщайн има на по 260-280 лв/бр;

- втора употреба има във Варна, морга Хонда - 100 лв/бр.

 

Е, да видим "Магнум" колко ще издържат Публикувано изображение Май това е за тази тема, ако преценят администраторите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи колко амортисьора МОНРО искаш и ще ги имаш,незнам кой те е излъгал че има само един десен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еее, за щастие или не, вече монтирах "Магнум". Публикувано изображение

 

В Пловдив прозвъних поне 10 магазина за части и на всички отговора беше "има един десен "Монро" в София, няма данни кога ще има ново зареждане". В София също на едно две места звънна за други марки, но никой не ми даде потвърждение.

 

Благодаря ти все пак, може на някой от колегите съфорумци да му се наложи да сменя и се надявам да прочете отговора ти преди да потърси другаде! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм....Тино вчера ми звъня,но се оказа че и аз нямам.Бях купил няколко комплекта и си мислех,че имам останал още един,но уви....само втора употреба имам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам , и ние май ще заложим на Магнум :( кво да се прави ... :D Колега я сподели каква цена ти обадиха ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, надявам се, че не е толкова зле "Магнум", из полските форуми се чете, че даже гаранционните им карти са на бланки на Каяба, но нека изчакаме да видим... Публикувано изображение

 

Дадоха ми ги на 156 лв/бр. в Пловдив...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа , че на тойотата са ми Магнум на 60 000 км патуване (Бургас <->Варна) 2 години и то с мин. 4 човека + багаж .. доволен сам от тази марка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...