Jump to content
Emicha

Дизелов или бензинов двигател-предимства и недостатъци?

  

214 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Страхотна тема.Днес точно не знам и аз от какъв зор се загледах в обяви за дизелови Хонди в карс.бг.Направиха ми доста добро впечатлиние като цена и година.Говря за Сивик англичанка 99-00 от 2500 до към 4000лв има доста хубави на вид(това са снимки все пак).Но към темата 2000куб.ТДИ има различни мод.от към коне.Едните са по 90кс. а другите по 105-7кс.Тези по мощните ми направи впечатление че са аеродеци дали е само заради това или е някакво съвпадение.И друго като Хондите ли са си здрави или ровърските мотори за нищо не стават.И за подръжка скъпи ли са.Като разход добрели са.Като вървеж общо взето тия работи.Иначе едно приятелче преди месец си взе Ауди А4 1.9 ТДИ 115кс.и се почнаха едни ремонти.Наложи му се да сменя съединител 350лв с отстъпки и там кво ли не.Трябва да сменя ремъци ролки (обслужването)каза ми над 600-700лв.Единствено от разхода е много доволен 6/100 градско.

здравейтебъдещи колеги,аз си карах хонда сивик 1.6 англйиска от 1996год.113ксмного съм доволен от двигателите на хонда и само такива ще си купувам :)темата даже е интересна и искам да ви дам много добра страна за моделите специално на хондаhttp://www.automobile-catalog.com/искам да кажа че хонда след 2001или2002 дизеловите им са на исузу двигатели-не на ровер както преди.-аз предпочитам 1.6вти 160кс :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сега да ви кажа с дизел не се занимавайте, първо нафтата е супер скъпа и няма алтернатива в БГ или ако ти е скъпо няма газ или метан ,второ ремонтите са още по скъпи и трето за вървеж не може дизела да върви повече от бензинова хонда ,тръгва от ниските ама не е същото като да изрежеш безинова хонда. Ако дизела е турбо има 1000 простотии около него клапани и тем подобни които са на цени колкото една почивка на морето ,говоря и за други марки коли просто от финансова гледна точка няма смисъл ,не е по евтино. Много по скъпо друго ако нафтата е 1.8 а бензина 2.2 тогава има смисъл от икономията само защото подръжката е по скъпа на дизела, но ако нафтата е 2.65 а бензина 2.55 дизела за мене остава в миналото предната ми кола беше дизел карах я 4 години и съм се обедил в това .Предимство на дизела все пак е че наливаш това за което е направен автомобила ,а не газ или метан и проблеми от там ,но все пак ако наливаш истинска нафта а не българска не мога да свалям турбо за рециклиране на всеки 20к и да е пълно със гняс има отвор на входа на охлюва колкото диаметъра на моливче ако някой знае колко е отвора ще разбере за какво иде реч ,но това си е мое мнение .

Редактирано от honda77

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата е за топлене, газта е за готвене, а бензина е за каране !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,аз като нов съфорумец да се включа в спора,Започнах с бензинова кола,сега карам дизел,вече се оглеждам за следваща и то японка ,но не дизел.Ще обясня и защо.Няма по голямо удоволствие да се кара дизелов автомобил,но да е нов или да е преди 2003 година.Всичко е електроника,която струва безумни пари.През сегашния си дизел минах демпферен маховик,помпа и още какво ли не,луди пари дадох.Започнах да търся отново дизелов автомобил и се насочих към японец,но този път звъннах в сервизите към вносителите за да питам за цени на дюзи ,помпи маховици,навсякъде ми казваха едни цени ,дето не получих инфаркт.Говорим за 10 годишна кола.Та дюза под 750 лв няма и то нова,маховик над 1200лв.за ГНП да не говорим.Затова няма да е дизел с болка го казвам ,защото знам какво е да караш дизел,но друг да го обслужва и ремонтира.Затова ,мое мнение, ако е нов ,винаги за дизел ,иначе бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нафтата е за топлене, газта е за готвене, а бензина е за каране !!!/>

Японските коли са еднодневки, к'во ще кажеш?Митове и легенди или?Каквото и да си говорим, много хора карат дизели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...