Jump to content
Palko

Части за MPFI Swap

Recommended Posts

Така в скоро време ще правя swap от моно към пълна игла (D15B2), до момента имам ECU P07 , Делко D16A6 и всмукател от D15Z1 (до колкото ми казаха бил като D16Z6) само инсталация ми остана да си намеря. Тези части, които имам вършат ли ми работа? Или трябва нещо друго? След MPFI swap-а обмислям и в-тек глава, ако има нещо допълнително помогнете, че искам всичко да се купува един път ! ПоздравиПП: Знам, че е говорено доста по темата, но специално с тези части който имам може ли да стане работата :)

Редактирано от Palko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкова много тунери никой ли не знае ? .. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаем, как да не знаем :) Върши ти работа това ECU, само че ако не е чипнато трябва да се направи. На мястото на EPROM-а трябва да си запоиш един цокъл за да можеш да си слагаш чиповете. Най-лесно става (ако нямаш станция за разпояване) е да срежеш крачетата на стария чип, да го махнеш и после да разпоиш крачетата един по един. Внимавай защото някой писти са много тънки и лесно се късат. Ако не си запоявал преди, по-добре отиди в някой сервиз или при някой който може да ти сложи един цокъл. После ще ти трябва един нов чип да си запишеш. Те са от 27c256 вида. Ако не можеш да си намериш драсни едно лично ще ти пратя няколко :).Ако ще слагаш глава, по-добре смени и сегментите и лагерите на двигателя. Едно припасване на клапаните на главата също не е лоша идея. Имай предвид че компресията ще се вдигне и за това е добре да смениш сегменти защото разхода на масло ще се увеличи. Ще ти трябва и раздвижена ролка на ангренажния ремък, защото има разминаване в зацепването което трябва да компенсираш. Някаква ролка от някоя д-серия ставаше но не се сещам коя беше (май от д16у8), тука колегите ще помагат. Това е което се сещам, успех ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глава с ролката от Y8, компенсира половината зъб който бяга при друга ролка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECU-то не е чипвано, а ролка мисля направо раздвижна да взема, но нека стигна до там първо :P . Всмукателя и делкото стават ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен тоя всмукател от d15z1 не е като d16z6 ама да се изкажат по компетентни колеги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всмукателя най малко ще е с по-тясни рънъри.може би с някво зверско портване би станал.ако ще има и глава в последствия,по добре мисли овреме и си вземи з6 или з9 колектор.гарнитура и нов ремък също ще трябват в гарнитура с един комп p28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всмукателя на д15з1 е от витек икономик.Тои е с по тесни рънъри и малък пленум.По принцип става,но каква ти е целта на суапа.Ако търсиш повече мощност няма да ти върши работа,и двата мотора са по 90коня.Ето ти линк за пълна игла.My link

Редактирано от tony-asa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всмукателя най малко ще е с по-тясни рънъри.може би с някво зверско портване би станал.ако ще има и глава в последствия,по добре мисли овреме и си вземи з6 или з9 колектор.гарнитура и нов ремък също ще трябват в гарнитура с един комп p28

Защо ми е пък друг комп? Искам да си остана с P07 ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти върши работа,само си намери друг смукател,че този от д15з1 е като някоя играчка.Ако инжекторите са ти от икономика,са на 190сс,а не на 240сс както при другите.Дросела от икономика и той е доста малък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ти върши работа,само си намери друг смукател,че този от д15з1 е като някоя играчка.Ако инжекторите са ти от икономика,са на 190сс,а не на 240сс както при другите.Дросела от икономика и той е доста малък.

Да, точно 190cc са :) Ясно, търси се нов смукател и инсталация, благодаря за информацията. Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...