Jump to content
shaver

Диагностика: CKF датчик на D15Z6

Recommended Posts

Здравейте колеги, преди два дни докато шофирах в задръстване ми светна "Check Engine" лампата на таблото. Прибрах се и оставих колата да изстине на сутринта след катоя запалих лампата не светеше покарах колата 3-4 км, температурата се вдигна до нормалното включи ми се и "ECONO" лампата както обикновенно и когато ми се наложи да карам пак бавно на ниски обороти ми светна отново "Check Engine." И така до днес приблизително 30км градско каране. Видими проблеми с работата на мотора нямам, може би леко ми се повиши разхода, но не мога да го засека с точност. Преди малко успях да направя диагностика на колата като следвах тази тема:Тази тема

 

Кода, който прочетох е 54 - CKF Sensor (Crankshaft Speed Fluctuation) defective circuit or unplugged / defective sensor

 

От тази снимка успях да видя къде се намира този датчик: Публикувано изображение

Прилича ми на датчик на коляновия вал.

 

Въпросите ми са:

Какво е предназначението на този датчик?

 

Опасно ли е да шофирам, докато "Check Engine" свети?

 

В кой сервиз мога бързо и лесно да отстраня проблема?

 

Възможно ли е да е от смяната на ангренажния ремък и ролка, която направих преди 1000 километра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) ролята му е да следи за разхлабен ремак , следователно може да има връзка след смяната на ремака !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето колега как се борим с проблема :)ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен, че си объркал кода. Прочел си 54 (проблем с датчика на коляновия вал), а вероятно е 45 (прекалено богата или бедна смес). При мен поне беше така. Освен това също нямаш симптоми за прецакан датчик. Моя съвет е да провериш внимателно, или още по-лесно отиди в някой сервиз на BOSH да ти кажат точно какво е. Надявам се да съм бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по сигурно направих клип с кода, можете да го видите тук http://www.youtube.com/watch?v=dk8Mm7bTTaU&feature=youtube_gdata_playerПреди малко се зарових под капака и разгледах изолацията с датчика оказа се, че пистовия ремък на алтернатора се триеше в пластмасовата изолация. Разместих го и този път като запалих веднага светна лампата за диагностика, въпреки че двигателя беше студен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега явно сме доста с този проблем и "майсторите", който не си нареждат кабелите по местата. Презапоявай както направих аз или с нов кабел както е направил колегата от линка който ти дадох по-нагоре.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ролята му е да следи за разхлабен ремак , следователно може да има връзка след смяната на ремака !

Ай стига с този разхлабен ремък,не разбра ли че не му е това ролята???Следи позиция на коляновия вал и най-вероятно проблема на колегата е в скъсан(протрит)кабел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за съветите и помощта. :rolleyes: Утре ще я вкарам в гаража, да видим дали ще се орпави като смена кабела. Надявам се да е от това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като гледах клипа съм уверен, че кода е 45. На грешен път си да ръчкаш кабела на датчика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как го видя 45 колега....сега ще се учим да броим ли???

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема успях да го реша, като изрязахме старите три кабела и ги презапойхме. След това изчистих грешките от компютъра и за 200км. лампата за диагностика не ми е светвала, даже ми се вдигна и мощността. Явно не съм го забелязал, когато се появи проблема. Много благодаря на всички за съветите и мненията. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...