Jump to content
Mickelangelo

Проблем ГИ Lovatto

Recommended Posts

Проблемът ми е следния ... незнайно защо както си карам без да давам газ или дори спрял на сфетофар общо взето при произволни обстоятелства .. колата самичка минава на бензин като ключа за газта започва да светка и да пищи а газ в бутилката има . Трябва да го натисна за да спре и да продължи да работи на бензин ... проблема го прави когато пожелае .. В сервиза с газовото общо взето дигаха рамене .. някакви идеи ?

Редактирано от Mickelangelo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как така вдигат рамене ?Ако е в гаранция настоявай да отстранят повредата!Ако пак вдигнат рамене или откажат ремонт или ти обяснят, че има друг проблем по колата, потърси КЗП. (Ако разбира се си сигурен, че проблема в уредбата или монтажа).Ако е извън гаранция потърси друг газаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажем просто че искам да си реша проблема а не да дигам скандали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай тези в газ сервиза дали не е записала грешка в датчика за температура и налягане за газта.Ако си с датчик Ланди или вграден в филтъра го има понякога този проблем.Оправя се повечето пъти само с донастройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или грешка инжектор. Пак прави същото.На колко хиляди е колата. Филтрите на газовата сменявани ли са последните 15 000 км?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо ме е срам да си призная :) След доста приключения .. и съмнение за заминал датчик в рейката се оказа нещо доста по тъпо ... ( надявам се защото проблема не е постоянен) Разхлабена клема (минус) на акумолатора и от там ... компютъра се ошашква .. и прави номера Пак казвам не е сигурно дали е това ... в диагностиката нищо не излиза .. а компютъра на газовото прехвърля на бензин при недостиг ( на налягане ) на газ .. сега ще бобръмча малко така и ще видя за какво иде реч .. и все пак събирам мнения Газовото е на по малко от 10 000 км и в първите 6-7 000 км нямаше проблем .. като проблема се задълбочаваше .. случваше се все по често .. извадиха филтъра .. като нов е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет днес инсталирах Lovato - първи впечатления1. след около 10 км (от майстора до ОМВ) след като заредих до горе светна Check Engine2. когато освободя от скорост вместо да паднат оборотите се случва следното - падат и се вдигат до 2К стоят 3 - 4сек и падатдруго май няма за момента утре отивам да видя как да решаваме проблемите ако някой има предложения да кзва :) благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече със сигурност установих кога ненужно държи високи обороти.Ако съм ускорявал например до 50 км/ч и освободя от скорост оборотите стоят на 1,700 докато колата не спре!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетоха ли коя грешка дава моторната електроника?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Относно моя проблем беше заминал сензора на реиката .. след много перипети .. установиха че е това ... а относно проблема на колегата по горе.. мисля че това е от настройката на компютъра ... има автоматична и много газаджии просто я пускат .. газовото се обучава и после те отпращат ... обясни какъв ти е проблема ... Lovatto има 2 години пълна гаранция .. и те трябва да го оправят ...ПС: относно CHECK-а .. до колкото разбрах се слагал някакъв емулатор и всичко се оправяло ..

Редактирано от Mickelangelo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно моя проблем беше заминал сензора на реиката .. след много перипети .. установиха че е това ... а относно проблема на колегата по горе.. мисля че това е от настройката на компютъра ... има автоматична и много газаджии просто я пускат .. газовото се обучава и после те отпращат ... обясни какъв ти е проблема ... Lovatto има 2 години пълна гаранция .. и те трябва да го оправят ...ПС: относно CHECK-а .. до колкото разбрах се слагал някакъв емулатор и всичко се оправяло ..

Оправиха го! В момента съм много доволен колата върви много добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какво му направиха, че и аз имам подобен проблем, само че моите обороти са ниски и светна чек лампата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...твоята газова обикновена или ГИ е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели какво му направиха, че и аз имам подобен проблем, само че моите обороти са ниски и светна чек лампата.

При мене обоготиха сместа с 3% според Искрен (майстора) от тогава нямам никакви грижи с 40 литра бутилка (м/у 33 - 35 газ) изминавам 400 км :) смесен разход

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...