Jump to content
Brazer

Акорд Ф20Б6 губи хидравлична течност

Recommended Posts

Здравейте,колеги!Може би от месец насам забелязах,че нивото на хидравличната течност започна да пада...изчаках го да падне под минимума и веднага към майстора ми.Искам да подчертая,че под колата не се забелязват абсолютно никакви течове.Майстора я гледа,оглежда,също не забеляза течове.Препоръча смяна на цялата течност...готово - закупих от Бултрако хидравлична течност (1л) , напълнихме системата,предварително измихме с бензин съдчето..мина се не мина 1 месец и пак същото - течността намаля..сега е м/у мин и макс,тоест за 1 месец от макс до м/у мин и макс.Искам да отбележа,че не се чуват никакви странни шумове от хидравликата,волана си е все така лек,откакто е закупена колата..Според Вас на какво може да се дължи това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се дължи колега на теч..Според теб къде отива тази течност :D Освен ако не ти точи съседа по 20 грама всеки ден и така цял месец не виждам къде може да отива освен на снега.Как пробвахте колата че не тече ? Отиди на канал с още някой , запали я и върти волана а от долу някой да стои и да гледа какво се случва..Само да си вземе очила че маслото в очото е кофти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

маншоните на рейката как са ? Да не се пълни там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни и в краката си , над педалите, отсреща (в коша), огледай помпа, щуцери, вала на волана . И при мен се губи (само когато не Я карам дълго време). За около 2 години вече съм "долял" 1 литър и в началото на месеца взех втори щото Я бе затиснал снега , та спа зимен сън десетина дни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Според Вас на какво може да се дължи това?

Здрасти, имам същия Акорд,видях че моята течност е намаляла и бързо купих най-хубавата течност от първата бензиностанция, след това започна за седмица да пада от МАХ до МИН и 3-4 пъти така доливах.Накрая уцелих някакво ATF масло (аutomatic transmission fluid) от което налях и спря да губи течност, а волана си остана пак със същата тежест.Моя съвет - опитай с друго масло (то си е масло това), докато намериш правилното. Ако намеря модела на моето пак ще пиша. Може просто да са поостарели нашите Акорди и по-тънкото масло да изтича... засега няма да пипам рейката, 10лв масло е 20 пъти по-ефтино от 200лв подозрително траен ремонт на рейката ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнят се маншоноте на рейката,затова няма видими течове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...