Jump to content
stranger in moscow

Как се решава проблема с ледясване на чистачките?

Recommended Posts

Не знам на колко колеги от форума са имали такъв проблем но при мен като си изчистя колата и чистачките и изляза да карам известно време ,примерно под 30 мин ако вали много сняг и т.н. пускам си парното вътре и чистачките ми събират лед което пречи да чистят добре те чистят но остава вода или лед и е много зле видимоста от стъклото .Надявам се някой да е открил решение на тоя проблем смених какви ли не чистачки и то винаги с нови и пак така и всичките ми приятели го имат тоя проблем много странно даже и с най нови коли пак се получава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчисти гумата на самата чистачка.Не трябва да има лед,трябва да се гъне по стъклото.Сипи си по концетриран разтвор за чистачки и пръскай през определено време,заедно с работещо парно има ефект :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз специално ги изчиствам хубаво от всичко, под тях и по тях преди да потегля, след това в тежко време пускам да си духа на прозореца топло и обикновено не задържат никакъв лед. Някое друго припръскване с течност, която съм я разредил до около -30 също много помага.Редакция: Писал съм паралелно с Nile, извинявам се ако мненията се дублират

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено като настроиш да ти духа само на стъклото топло запазва положението , но ако преди това си ползвал самите чистачки - работили са , което предотвратява натрупването на още вода-лед . От време на време е добре и да ги почистиш от самия лед .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се вземат силиконови или тефлонови или rain x чистачки или нещо друго няма ли как да не се налага да се чисти тоя лед когато човек си кара колата ? предствете си отивате на дълъг път и ще тряа да спирате често да ги чистите тва е безумие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странна работа ще да е това, Московска. Ще ти дам 1 лек жокер. Като караш и не използваш чистачките (в кофти време) бутни съвсем леко лостчето за да се преместят само 3-4 см нагоре по стъклото. Така, когато пуснеш парното да духа на стъклото ще ги размразява, и няма да замръзват :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз правя така както каза колегата преди мен, даже като спирам колата за престой, чистачките ги оставям в това положение 5-10 см по на-горе от нормалното и като запалиш колата и позагрее, парното ги размразява доста по-бързо и лесно. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размразява ги и след известно време каране пак трупат и събират лед, вече почвам да се чудя дали не е необходимо да се купят някакви чистачки за сняг/лед ? Даже един коледа с кола 2011 и той го има същия проблем значи е при всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една течност за разледяване на стъкла, спрей или с помпа.Всички фирми за козметика имат.Ползвам Ма-Фра или Сонакс около 6лв/500мл.Пръскам чистачките и проблем няма!Опитай ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

darius

Като ги пръскаш чистачките после не замръзват ли и не хващат ли пак лед когато караш ?

Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич май не четеш какво ти се пише или не го разбираш !!! Дай малко по-сериозно :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисти си колата, пускай си парното и чистачките за да не се заледяват и ето ти решение на проблема :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера след като уж си бях пуснал парното на стъклото отпреде и след 10 минутно чакане си пуснах чистачката, тя направо се откърти като ледена висулка и остана на джама ми :D ... проблема със студа и леда е голям. Разбрах че имало спеациални спрейове за такива работи и като се качваш пръскаш 1 2 пъти и неможе да замръзне до 1 2 часа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, моля те! Нека си припомним други теми на колегата, които поне за мен са в топ тен на вечните евъргрийни в форума:Потегляне и гасене на автомобила Давам покани за google+ Губене на мощност или колата е прекалено бавнаи тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай през лятото :wacko:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мене лично ми препоръчаха спрей на фирмата Холц (в Практикер имало разбрах), не съм пробвал още, но е време и мисля че ще има ефект. Основно е за уплътнения, но може да се прилага почти навсякъде, има нещо в него което не му позволява да прави конденз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да си сложи син спирт вместо течност за чистачки дали има някакъв ефект ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 50 път земи няква качествена течност концентрат и няма да имаш тоя яд и при -10 не ми замръзват civic 95 година екстри няма :lol: парното и то умряло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спасение няма, особено ако вали сняг и е -7 градуса навън. Примерът е от оня ден с чисто нов бус Мерцедес с тия готините безшарнирни чистачки, на които даже пръскалките са върху тях.Единствено трябва да почнат да вграждат реотани и в чистачките - тогава проблемът ще е по-малък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да си сложи син спирт вместо течност за чистачки дали има някакъв ефект ?

Има - да. Ефектът се забелязва особено явно след първия сезон - всички гумички и оплътнения, по които тече спиртът, се втвърдяват, пропукват и протичат. Друг интересен ефект би имало ако стане инцидент - раздробява ти се на малки парчета страната от автомобила, от която е казанчето.Темата е изчерпана между другото - всички колеги ти дадоха отговорите - хубава течност, топло от парното, хубави чистачки и хубаво почистване на самите тях.П.П.: Към колегата с поста над моя - по-луксозните автомобили имат реотан под чистачките на стъклото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цъкаш лекинко, колкото да се дигнат ама да не напраат цел оборот, само да се надървят и да станат у положение на 6=7 см от долна мъртва точка и си караш така.. оно парното не мое да дуа под джама... ама кат ги надървиш както съм ти описал у предните изречения топло въздух им ги праи кеф и они доволни от задоволеността си ти търкат джамо кат ората!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, със спирт също не става. Първо не размразява леда, после като почне да съхне по стъклото става на капки(или може при мен да е така при смесване с течност за чистачки).Другото е, че съм пробвал и въпросния спрей за размразяване и силно препоръчвам да не се ползва върху стъклата.Пробвах го върху огледалата и се стопи леда за отрицателно време, обаче после бяха като намзани с грес. Може и аз да не съм ползвал качествен продукт, но това е моя опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...