Jump to content
xatamoto

Samsung Galaxy Ace vs. HTC Wildfire S

Recommended Posts

Дойде време да се разделям с Е52-ката и мисля, че ми стига толкова Нокия и Симбиан, поне засега. Иска ми се да пробвам i-устройство, но в момента нямам излишни 1000+лв за такова и ще мина първо на Андроид. Имам възможност да взема Samsung Galaxy Ace или HTC Wildfire S на изплащане към мобилния ми оператор като си преподпиша договора. Тези устройства са единствените, които покриват и трите ми критерия - ОС Андроид, камера със светкавица и месечна вноска под 20лв.От събраната дотук информация клоня повече към Самсунга, но и HTC си има предимства.През уикенда ще отида да ги видя на живо и тогава най-вероятно ще реша окончателно, но засега още събирам мнения и препоръки.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя в един от мобилните оператори и ползвам точно един от посочените моб.телефони а именно: Galaxy Ace. В сравнение с Wildfire S, Samsung-а има редица предимства: по-голям екран, по-добър (800MHz) процесор и пр. Не знам дали знаеш, но Samsung в момента са лидер в продажбите на смартфони. Бият по продажби дори...Apple. Така че, с оглед на по-добрите показатели, по-добрия външен вид и фактът че ползвам Samsung Galaxy Ace от над 6 месеца, и то абсолютно безпроблемно, те съветвам и горещо ти препоръчвам да си вземеш Samsung-а.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 годишния ми опит и доста сериозния ми опит с различни устройства с Андроид мога да споделя, че на драго сърце бих избрал HTC Wildfire S.Плюсове на HTC - Повече RAM (това е от огрооомно значение, по-сериозно от процесора), по-висока резолюция, Sense UI !!, по-добра поддръжка от към custom roms. Предимствата на самсунг са малко по-голям екран (0.3 инча което грубо е около 0.8 см....), малко по-бърз процесор, малко по-добра батерия. За камерата може да се спори. Имам сериозни наблюдения над самсунга и не ми харесва това, че работи доста тромаво - на моменти не му стига рам паметта..... Като цяло и двата телефона са слаби модели, които не бих препоръчал, струват ми се пари на вятъра. Тези телефони единствено за еднодневка могат да вършат работа. Софтуера доста напредва и изискванията му към рам, ром, gpu и от части процесор (там се справят доста добре производителите) са сериозни и не бих гледал модели с под 768 МВ.... По-добре разгледай един Desire HD на старо с гаранция 1+ години - върви около 400-460 лв, от колкото да се ръсиш за тези телефончета ;) Ако не ти харесва HTC виж Samsung galaxy S/ S II П.П. Ако имаш въпроси можеш да ги драснеш във форума на Андроид България (там ника ми е black`d3vil)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята дилема преди около половин година беше същата. Точно между тези 2 се колебаех, и в крайна сметка избрах Ace заради нещата, които е написал Радо (PaRadox). Това за къстъм ромовете не е баш така: All samsung galaxy ace roms,tweaks,kernelsВярно е че фабричният ром на Ace (този с който идва телефона) е леко лагав, но ако си ъпдейтнеш телефона с по-нов ром, или сложиш къстъм такъв, няма да имаш проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, като си вземеш Андроид, напълно ще се разделиш с идеята за i-шита. Харесвам и Самсунга и hTC-то, но съм пристрастен към Самсунг. Посочените от теб модели не ги познавам. Имам Galaxy S, не съм го руутвал, и тем подобни екстри. Ползвам го предимно за интернет - по цял ден. Единственото нещо, което не ме кефи е заводската навигация. Много е постна, и ми се струва, че GPS приемникът е по-слаб от на hTC-то. Затова в по-отговорни случаи си ползвам старото, изпитано, hTC Touch 2 с iGO, перфектна навигация.п.п. Мога ли и аз да се възползвам от услугите на black`d3vil, ако някой ден реша да посръчкам SGS-а?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие :) ако не аз то мога да те насоча към някого от форума ;)Относно навигациите най-добрата за мен си остава Google Maps, особено сега както има опция да се кешират картите - страхотна е ;) малко интернет хаби, но с тези евтини планове от операторите не е проблем.Самсунг имат едно приемущество пред всеки друг телефон - уникални дисплей правят ;)Galaxy S II който аз съветвам върви малко по-бързо от Desire HD, но пък няма Sense UI .... едното за другото ;)Относно Wildfire - има не един или два custom rom-а, но дали него или Ace ще вземеш май нещата отиват на "харесва ми как изглежда" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията! :drunk::bow: Съгласен съм, че и двата модела са старички и слабички, но мисля, че ще ми вършат работа. Все пак телефона го ползвам основно за говорене и четене на новини. Програми ми трябват, за да мога да си тегля торенти и да гледам avi-та, но това се случва 1-2 пъти в месеца. Най-държа да мога да си ползвам светкавицата на камерата като фенерче. GPS ползвам рядко, но никога не знаеш кога ще ти потрябва. Обаче имам някои притеснения. Най-вече откъм аксесоари и по-конкретно калъфчета и скрийн протектори. С кой телефон ще ми е по-лесно да си ги намирам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живееш в Сф, няма да имаш проблем с аксесоарите. А на ACE-а не знам кое му е старото, като е модел 2011 :rolleyes: А това за фенерчето, днес си инсталирах нов ром, казва се The End 2.0, в него я има вградена тая функция, рома е базиран на CyanogenMod 7.2 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Htc Legend, Htc Hd2, в момента имам Samsung Galaxy Nexus (nexus prime) с така наречения Android 4 или Iscream sandwich и е страхотен, Samsung-a ми харесва доста повече от Htc-тата които съм имал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблем с намирането на аксесоари, във форума на андроид се продават достатъчно много. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 2 седмици ползвам HTC Nexus One - поръчах си от английския Ибей за мизерните 250 лв и мога да кажа че просто няма как да се сравняват HTC и Samsung, просто кога взема телефона в ръка и се усеща разликата, в самата изработка. Аз мислех да си взе Асе, но една приятелка в началото на декември го взе и вече и сменят 2ри телефон от Глобул :) Доста са крехки и някак евтини.С две ръце гласувам за HTC модела вече е .... твой избор според бюджета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Учудвам се как въобще й ги сменят, да не работи в каменоломна? Аз от половин година имам такъв и няма и 1 драскотина по него - като нов е. Според мен, ако човек не си пази вещите, ако ще и от титан да ти е телефона, пак ще го счупиш. Ace е с т.нар. Gorilla Glass - устойчив на надраскване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, но съм ги чел. И останах объркан :blink: .От личен опит знам, че Самсунгите имат калпава сглобка, но напоследък отзивите са други. За HTC единствените забележки, които съм чувал са към батериите, но който иска брада да си носи гребенче.Накрая ще се окаже, че размерът е решаващ. Искам да видя как ми стоят в ръката. Самсунгът е малко по-голям и ако HTC е прекалено мъничко......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи колко са ти големи лапите :lol: Ако идваш на месечната в Неделя, ела при мен ще ти дам да поровичкаш малко Ace-a. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението, но неделя ми е ден за футбол. Ако до вторник не съм решил може ли да се възползвам на седмичната?Гледах и малко аксесоари.....Щом стъклото е Gorilla има ли нужда и смисъл от скрийн протектор?За калъфче какво ще кажете кожено или силиконово?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм с кожен, по-практичен ми се вижда. Вторник съм на линия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


От месец и малко ползвам машинката HTC Wildfire S :rolleyes:
много съм доволен малък компактен страшен дисплей
Батерията държи към 3-4 дена нормално ползване и
1-2 с яко WiFi, GPS-и т.н. (зареждам цяла Нощ) :D
Телефона като цяло е доста бърз не мисли действа веднага
качил съм си какви ли не приложения от Маркета :P
и освен навигацията друго кракното нямам,
трудно ми беше да свикна с малкото ROM памет,
но сега имам общо 119 приложения и игри и останали 22MB за пълнене :D
все правилни Приложения които може да седят на SD-то ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с такова НТС и съм доста доволен, разгледжах ги в М-тел двата телефона и от Самсунга не бях никак очарован, а управителя ми е приятел и също беше на мнение, че няма какво да се чудя, а да взимам НТС-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да видя и двете слушалки на живо. Самсунга ми допадна повече като размер и удобство в ръката, но HTC-то е по-бързо, с по-хубав дисплей и изглежда е правено с доста качествени материали. Обаче имаха само бяло и ще ми донесат черно до четвъртък.Благодаря на всички за мненията и съветите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес отидох да си взема телефона, но се оказа, че от 1.02 предлагат вече HTC EVO 3D, който доста превъзхожда моделите, които ме интересуваха, а месечната му вноска е с 3 лв. отгоре. Естествено още нямаха бройка и ще чакам да доставят другата седмица.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сподели кой оператор го предлага, на какви пари и с какъв абонаментен план, че ме заинтригува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сподели кой оператор го предлага, на какви пари и с какъв абонаментен план, че ме заинтригува.

Аз съм стар клиент и ще си преподпиша договора към Виваком. Планът ми е с такса 30лв/месец, но много рядко правя повече от 5лв потребление над включеното. Вноската е 21,90 на месец за 24 месеца. За нови абонати не знам какви са условията точно, но има вариант и за 17,90/месец

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...