Jump to content
civicgonemad

Колко тежи един двигател?

Recommended Posts

Колеги колко тежи един d16z6 или d15z6 да речем гол двигател. А също така колко тежи и с периферията(алтернатор, хид. помпа , колектор и др без скорости) ?Трябва ми точна информация.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги колко тежи един d16z6 или d15z6 да речем гол двигател. А също така колко тежи и с периферията(алтернатор, хид. помпа , колектор и др без скорости) ?Трябва ми точна информация.

Това го намерих в някакъв форум дано да ти помогне :rolleyes: -From: Jerome Soh (mail@removed.com)Subject: HP: Weight difference of complete B18B1 and D16Z6For those of you interested, I weighed both engines (complete with tranny). The B18B1 is 40 lbs heavier. From info I have from TC Kline, the B18C1 (vtec) is 20 lbs heavier on top of that, mostly up high because of the vtec system. I've also got a complete run down of each individual component that can be taken off the engine (alternator, dist, starter, engine mounts, PS bracket, pressure plate, tranny alone, clutch, all sorts of crap). Someone remind me to post that some time this week. The tranny without pressure plate and clutch weighed 81 lbs.Oh, the B18B1 weighed about 350 lbs total and the D16Z6 310 lbs (error is about +/- 5 lbs max).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

310lbs = 140кг... Горе-долу... Ама това май е посочено със трансмисията. Значи може и да одари 100-то...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че са доста по-теЖки... около 250-300 :)

Редактирано от WaveMastaa

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислех, че са доста по-теЖки... около 250-300 :)

 

Ти сигурно си мислил за някой двигател от камион .. :D

На 900 кг. кола, не може двигателя да тежи 300 .. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аххх много ще ми дойде транспорта... Като се сложи и на палет таман 100. Смятах да поръчам един двигател от UK... Ама по Еконт излиза още толкова колкото струва двигателя... Ся чакам от друго място да се изкажат.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Еконт са кожудери.Поразтърси се в гугал,мисля че има доста хора които предлагат транспорт по един паунд на килограм.Ето ти една полезна тема.

Редактирано от razbiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по паунд да е пак... Това дето исках да взимам е 100 кила. Двигател+палет. За двигателя струва 180.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега виж и тук как ще ти дойде като цена

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Услуга поръчка на стоки - 2.50 лв."

Курс продава е 2,39 в доста банки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами досега стоките които съм поръчал са таксувани на 2.20лв а тук пише "Всички резервни части, като,двигатели, носачи, скоростни кутии и други, се таксуват на килограм." Най-добре направи запитване как стоят точно нещата с едрогабаритните части :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че темата се поизчерпа. Идеята на темата е колко тежи мотора, а не колко ще ми дойде доставката и коя фирма да ползвам, има вече такава тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...