Jump to content
Лейди Акорд

Търся части за Honda Accord 1.9 бензин 1996г

Recommended Posts

Здравейте колеги,Първо моля за извинение, ако пускам темата на непавлино място, но Опрях на кокал с мойта "кочинка" която в търсене на части съвсем се бъгна. Проблема е, че където и да потърся чарколяци за нея ме насочват към следващо място и така в кръг. Лошото е, че междувремено тя тотално се счупи. ПОМАГАЙТЕ! Колата е Хонда Акорд 1.9 бензин 06.1996г Английчанка CE7Спирачки - няма никакви (нито предни , нито задни. ABS спря да работи. Хлопа, тропа, скърца...а от 1ви януари, новогодишно, се прееба и съединителя или скоростите (не съм сигурна). Аз не съм много навътре.Имам съвсем бегли познания, дотолкова, че съм администрирала склад за авточасти,но пък той беше само за немски и френски автомобили. Мъжа ми е съвсем в неведение със случващото се с колата. Къде може да има чарколяци, които да не са по поръчка и на безумно високи цени? В Евро 07 и Тех-Ко няма почи нищо за колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Акорд -СЕ7 са с двигатели 1.8 или 2.0 (115 или 131 к.с)Аз карах СЕ8 тя е идентична с твоята,при мен проблема със съединителя бе с долната помпа, протича слабо място им е (25 -42 лв. е нова) и 2 л. масло на Хонда MTF за скоростна кутия (30 лв. за 1 л.). Така си реших проблема.Хлопането и тропането по предницата ми струва около 250 лв. горни и долни шарнири и двата кормилни накрайника.За спирачките само в сервиз!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд -СЕ7 са с двигатели 1.8 или 2.0 (115 или 131 к.с)

И аз така си мислех, но се оказа, че колата е 1.9 :blink: HOnda Accord VI 1.9i (CE7) 85 kW / 116 см³ 1996 CO2 emissions

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колежке, такъв мотор просто няма ;) Провери си отново номера на мотора. Може би затова не намираш части. А моя личен съвет е да отидеш направо при Омбре или в ЮбиКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да се обадиш на Мони за части 0888300393/0897840989.Хубаво е да му дадеш ВИН-а на колата, за да не стават грешки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Ще звънкам наред на телефоните , които ми дадохте. Но все пак колата е такава :)http://www.eauto.bg/index.php?m=71&lang=1&model_id=16&model_id2=822&modification=5355 ето от тук се изнамерва нещичко, но пак е сложна работа :) Сами вижте, че има такъв мотор

Редактирано от Лейди Акорд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 99% съм сигурен, че двигателят ти е F18A3 т.е. 1.8 115к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че двигателя е F18 (1.8 l.) Моята беше СЕ8 и с F20Z1 двигател.На двигателя ти пише какъв е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

HONDA ACCORD Mk VI (CE, CF)

Engine 1.9 i (CE7)

Year 02.1996 - 10.1998

Power (KW) 85

Power (HP) 116

Cylinder Capacity 1850

Body Type Fuel

Ей това е :)

Редактирано от Лейди Акорд

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Cylinder Capacity 1849

Затова е F18A3, а не F19.. ;)

 

F18A3, А4 и В1 на СЕ7 са толкова - 1849 куб. см.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

Cylinder Capacity 1849

Затова е F18A3, а не F19.. ;)

 

F18A3, А4 и В1 на СЕ7 са толкова - 1849 куб. см.

 

но в талона пише 1850?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, колата ти е 1.9 :D Ама да не се чудиш защо няма много части за нея ;) П.П. Грам не вярвай на това, което пише в талона. Според информацията от там половината колеги тук карат CiviK.

Редактирано от xatamoto
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде може да има чарколяци, които да не са по поръчка и на безумно високи цени? В Евро 07 и Тех-Ко няма почи нищо за колата.

Е точно тези работи дето си изброила, съединител, спирачки, части по окачване и кормилна уредба, всичките имат цени в сайта на ТЕХ-ко, което означава, че са налични ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е Ф18А3 но по повечето каталози наистина го водят 1.9 дори в ТекДок така излиза ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери какво пише на двигателя. На мойта кола е F18A3 и когато тръгна да търся части на лесно ги намирам по този код. УСПЕХИ с ремонтите. :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...