Jump to content
hondarev_accordov

Заместване на катализатора

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам акорд 98г с газов инжекцион.На скоро забелязах,че колата ми няма катализатор,понеже тъпите немци са го искормили.На дълъг път доста си поръмжава и затова реших на негово място да сложа едно гърне с което да обесшумя колата.Въпроса ми е след като го сложа това гърне трябва ли да ходя да ми донастройват колата на газ или компа сам ще си напасне настройките.Да оточня ,че когато е монтиран газовия инжекцион колата е била без гърнета.Благодаря ви предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А втора ламбда сонда имаш ли , ако нямаш мисля ,че няма нужда да донастройваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да има нужда от настройка. Все пак ако усетиш някаква отрицателна промяна ходи да я проверят... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма нужда от настройки. Преди два месеца и аз си махнах катализатора.И аз съм с Акорд (7 ген) и с газов инжекцион. Закарах колата в оторизиран сервиз на Хонда, за да имам все пак гаранция (точно заради наличието на втора ламбда сонда), там замениха катализатора с гърне. Колата си работи безпроблемно, само че е съвсем малко по-шумна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря,мисля другата седмица да заменя тръбата с гърне,че много бучи във високите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, няма нужда от настройки. Преди два месеца и аз си махнах катализатора.И аз съм с Акорд (7 ген) и с газов инжекцион. Закарах колата в оторизиран сервиз на Хонда, за да имам все пак гаранция (точно заради наличието на втора ламбда сонда), там замениха катализатора с гърне. Колата си работи безпроблемно, само че е съвсем малко по-шумна.

В оторизиран сервиз ти замениха катализатора с гърне?????:shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега :)Когато колата започна да губи мощност и да прекъсва,след проверка на свещи, кабели и бобина (всичко беше ок) я закарах там.В оторизирания сервиз установиха проблема и там го отстраниха.

Редактирано от Cinderella

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, започнали са да стават гъвкави в политиката си.

Редактирано от SilverCivic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колега :)Когато колата започна да губи мощност и да прекъсва,след проверка на свещи, кабели и бобина (всичко беше ок) я закарах там.В оторизирания сервиз установиха проблема и там го отстраниха.

В Бултрако ???????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, Слави :) Колата не е вече в гаранция ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чеки да се прекръстя, щом в бултрако правят такива неща, явно наистина са го ударили на по гъвкава политика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...