Jump to content
airbrush

Как да изгоня наематели

Recommended Posts

Отдадохме гараж/магазин под наем със договор естествено, те решиха да го освежат, аз в хода на ремонта посещавах редовно за да знам какво става и им казах, да си сметнат шпакловката и боята за да им ги приспаднем от първия наем.И ми носят всякакви бележки от ,всякакви магазини и само на две фактури пише реално шпакловка и боя. Ремонта реално струва под 50лв., а те ми носят фактури и бележки за 114лв. и още от първата седмица на договорните ни отношения те се опитват да ни мамят!-Аз, мисля да им зачета само фактурите на, които пише материалите във допълнителен анекс към договора, за извършени ремонти и веднага да им връча уведомление за напускане в срок от 30 дена.Вие какво ще ме посъветвате?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ти кажа ако си платиш на някой да ти го шпаклова и боядиса този гараж, ще дадеш малко над тези пари. Ако те са го правили смятам, че трябва да им зачетеш и техния труд. Според мен не се опитват да те измамят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едната от другите бележки пише цимент за 34лв. това са 6 торби цимент! Първоначално приказките бяха за една боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли точно какви и колко матераили са вложили в ремонта? Можеш да им кажеш че не сте говорили за такъв ремонт и евентуално да разделите тези допълнителни разходи. Според мен по-добре да се разберете от колкото да търсиш нови наематели, те щом са решили ремонт да правят сигурно са със сериозни немерения. Едва ли наемат помещението с идеята да те прецакат със 50-100 лв.

Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен отиваш казваш им за всичко което те съмнява ако са прави добре млъкваш си ако не са подписваш им пътния лист и да занимават такаде защо ще те правят на луд

В едната от другите бележки пише цимент за 34лв. това са 6 торби цимент! Първоначално приказките бяха за една боя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да знам, 32лв. циментова шпакловка 2х25кг. , 10лв. боя 5кг. и 7лв. оцветител. Това реално е вложено, две стени 2,5х4=10х2=20кв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре го обсъди с тях и ако трябва и сметнеш за редно си разделете разходите.Ти представи си да си вземеш гараж под наем , да си го освежиш и след 3 дни да дойдат и да ти кажа "Пич , имаш 30 дни да се махнеш".Кофти работа е така ;/

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти е договорът ? В него има ли нещо споменато за ремонтни дейности? Във всички случаи ти си запознат с извършваните от тях промени и по чл.72 ЗС могат да ти искат сумата с която цената на имота се е повишила след ремонта. Колко е сумата, нали ти предоставят фактури. Ако мислиш, че нещо не е наред, то обърни се към тях по човешки начин. По-скоро ги попитай дали им се занимава със съдебни разноски и може да се осъзнаят ;)

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ме разбирате номера не е в това че са направили ремонт, а че искат да ни лъжат от самото начало, аз също съм наемател на един гараж но съм коректен! Ние вече сме изгубили доверие в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбери се кротко с хората, правиш бизнес.Става върпос за 50лв. разлика.А ще взимаш наем!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти обясняваш само "искали да ни лъжат" . Като не говориш къде са те лъгали как да стане врътката ? И защо е тази тема изобщо ? Много хора не попадат на сполучливи наематели, но когато искат да се справят с тях имат факти, а ти говориш някакви неща, за които трябва да гадаем.Сългасявам се с дариус.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи обяснявам пак прави се освежителен ремонт на две стени 20кв. общо, във тях влизат 50кг. шпакловка на цена 32лв. и боя за 17лв. за които има стокови разписки, а към тях прилагат още десет касови бележки за 34лв. цимент, 10лв. ел материали, а на другите бележки вместо артикул пише "други" и никой не знае какво е купувано. Реално във помещението наистина са измазани и боядисани двете дълги стени, и нищо друго.

Това ако не е измама, то тогава кое е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А труда ? В крайна сметка аз ти написах по-горе какво можеш да направиш, за да си намалиш разходите. Така или иначе става дума за не толкова големи суми, при положение, че имаш договор за 6 месеца / 1 година / 312312 години. Така и не научихме какъв ти е договорът, а пишеш тук и искаш помощ. Айде спасение.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ако не е измама, то тогава кое е?

Честно да ти кажа ако наемателите ти прочетат това те сами ще се махнат от теб!Гаранция ти давам че ако влезеш в десет магазина да си купиш мистерия на седем от касовите бележки ще пише "други"Не си прави та*ак с труда на хората. На дали ще са измамници при условие че са се нагърбили да се занимават с ремонтни дейности. Ремонта не може да ти излезе точно 54 лева и 86 стотинки, защото има и много други дребни разходи които не смяташ та даже ако щеш и валяците и четките за боядисване!п.п. ако аз съм на мястото на наемателите и ме изгониш в такъв момент ще те съсипя (по законен ред)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малкото което е не си сметнал труда. Дори те самите да са си правили ремонта, гаражът си остава твой и по този начин му увеличават пазарната цена. И както каза някой по-горе, инструментите за шпакловането и така нататък много често са "други" на касовите бележки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занимаваш се с глупости за така да се каже смешни пари. А и наистина хората са положили труд.Това са ти 20 кв. шпакловка, ако искаш извикай си майстор да ти вземе по 3 лв. на квадрат и да видим колко ще ти излезе пак крайната цифра с материалите. Мисля, че хората са ти казали нормална сума и в момента се занимаваш с простотии.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днес е имало среща с наемателя и той сам е казал, че наистина ремонта му стъпал два пъти по малко! Стисна ли са си ръцете и продължават напред. Благодаря на всички за коментарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи искай телефони на тия майстори, дето с материалите отремонтират 20 квадрата стени за 50лв, че да дойдат да ми оправят мазето :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шпакловка - 5.00-6.00лв./м2боя - 2.00-2.50лв. /м2 това са цени без материали ;) само за труд :) ако сте имали уговорка да приспадате към наема само материалите.... ОК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега airburnИли нещо не съм разбрал или да ме пази Бог от такива наемодатели!1. Нещата около ремонта се изясняват предварително (ти поемаш целия ремонт, само материалите, делите всичко...)2. Реалната цена на труд + материали е над 100 лв.!п.п.1 ремонта му е стъпал на половина защото сам е шпакловал и боядисъл "наемателя"п.п.2 темата е изчерпана...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе вие не сте уред. 20кв.м. са си 20кв.м. Хората са си купили материали, инструменти, ел. материали/това да шпакловаш наново и да не смениш кабелите ако са над 10 г е пълна простотия. А само кабела ти е около 1лв за метър. А скоби,разпределителни кутий и т.н... :huh: Според мен ти е казал ,че му е наполовина сумата, за да не се разправя с теб и да не си сере на труда като си търси нов гараж тепърва и да ремонтира пак.п.п. В такъв случай се прави една количествена сметка, слагат се 10% запас и се пазарите преди ремонта. Наемателя ще го направи сам, наемодателя ще преглътне 10ти лв отгоре материали ако се налага и 15тина лв за инструмент ако няма от къде да се вземе и готово. Иначе 20*3=60кинта шпакловка+70ст на метър кабел+ 2лв на точка и станаха 200 кинта минимум ;) п.п.2 Като бъдещ наемодател те съветвам да общуваш повече с наемателите. Те не са банкомати а хора. Едно кафе да бяхте изпили и обсъдили работите щеше много нерви да ви спести и на двете страни :cool: Няколко пъти родителите ми са били наематели и никога не са имали подобни ядове ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе всички четете каквото на вас ви изнася! При договорка само да се боядиса, те решават да шпакловат без да ни уведомят, и ние се съгласяваме всичко да е в добрия дух и казваме, че ще поемем материалите, а работата от тях. И те съгласни и ние съгласни. И След ремонта ни изсипаха бележки за както казах 114лв.Във две от бележките присъстваха материалите- цимент. шпакловка, боя, пигмент, бетон контакт, свински опашки и няколко контакта които са сменили. В една от другите бележки имаше 34лв цимент и всичко останало "други" разни фиктивни бележки. От 10 години отдаваме това помещение под наем и е минало сума си ремонти и всички сме си платили, едни искат алуминиева врата- плащаме я, други искат тоалетна- плащаме я, но когато се работи коректно и да не се прекалява !Както каза един колега темата се изчерпа, отново благодаря на всички взели участие във темата :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...