Jump to content
hondarev_accordov

Обслужване на акордион

Recommended Posts

Здравейте колеги,интересува ме дали е възможно да се смени само ангренажния ремък на колата.Всички други ремъци и ролки са в добро състояние а от водната помпа нямам оплакване.Колата е обслужвана на 100хил км. и сега наближава 200хил км. и трябва да се сменя ангренажа.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ги определи ролките, че са в добро състояние, след като са навъртели 100к. ? ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като ти свали ангренажният ремък нека майстора да прецени дали има нужда да се сменя водна помпа или някой семеринг. Мисля че е препоръчително /ако не и задължително/ ролките на агренажният ремък да се сменят заедно с него, и не е редно да се прави икономия точно от това. Колкото до другите ремъци за климатик, генератор, серво на волана може да се проверят и ако има нужда да се подменят. Успех.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И как ги определи ролките, че са в добро състояние, след като са навъртели 100к. ? ..

Ами не скърцат и не ми изглежда разбит лагера вътре.Но както и да е най-вероятно ще си направя пълно обслужване за да ми е мирна главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, за да ти е мирна главата и следващите 100к. си смени и ролките, защото в момента може да изглеждат ОК, но след 30- 40к. да родят ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма кой кара 100 000 км с тия ремъци и ролки всъщност?Повече от 50 000км не те съветвам,щото едно е оригиналното вграждане от завода като е била нова,друго е сега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да видиш в сервизното ръководство и по-точно в manual-a какво пише за оригинални ремъци и ролки специално.За люда пише , че се сменят на 84 месеца или 170 00 км само ремъците и ролките а водната помпа се проверява за течове но това при оригинални ремъци , ролки и тн..

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aма кой кара 100 000 км с тия ремъци и ролки всъщност?Повече от 50 000км не те съветвам,щото едно е оригиналното вграждане от завода като е била нова,друго е сега.

Последно колата е обслужвана в Германия в представителството на Хонда и след това е карана в България.Сега е на 200хил. и колата върви перфекно и и предстои обслужване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сменяй всичко и не прави компромиси с колата и теб.Още повече,че ти нищо не си сменял от тези части.Обслужи си я напълно ти,за да си знаеш и да си сигурен.А в Германия какво е ставало,мисля,че не може да си сигурен.Сега ако смениш само ремъка,може да се окаже ,че след определен пробег може да смениш ролка или водна помпа и пак ремък естествено.моя съвет е да смениш всичко,за да може колата ти да е напълно обслужена. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...