Jump to content
tibet

регулиране на фарове

Recommended Posts

Здравейте, колеги,Наскоро смених фаровете на ЦРВ2-то с DEPO, понеже съм с десен волан. Ходих на някакъв сервиз за реглаж, но героите там ми казаха, че не можели да ги повдигнат повече, а някак си ми се струват ниски късите на степен 0, камо ли на 2 или 3.Някой дали е имал такъв проблем и какво може да се направи да ги "повдигна" още малко.Моля ви за съвет.PS Иначе като осветеност биват, само разстоянието ме тормози.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай че ти пиша в темата,ама и аз имам нужда от реглаж и ти примерно ако си от пловдив или някои знае майстор в пловдив да насочи каде се намира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ги регулираха и ми се струват ниски на 0.На другите степени не ми се говори.Незнам дали го правят заради проверките с машините за регулиране по улиците от скоро или просто незнаят за какво става въпрос принципно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би при монтажа да не са ги сложили както трябва щом не могат да се вдигат повече.Пробвай болтчетата за реглажа дали имат още ход и в двете посоки и ще разбереш дали тези те бъзикат, ако няма в едната значи не могат, ама пак си мисля ако е така, че не са монтирани правилно.За колегата "traccer" във всеки пункт за годишни прегледи трябва да могат да правят реглаж, макар че аз правих в СБА и птичките в тополите се побъркваха вечерно време докато си ги сваля наново :D .И сега даже още са ми високи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги,Наскоро смених фаровете на ЦРВ2-то с DEPO, понеже съм с десен волан. Ходих на някакъв сервиз за реглаж, но героите там ми казаха, че не можели да ги повдигнат повече, а някак си ми се струват ниски късите на степен 0, камо ли на 2 или 3.Някой дали е имал такъв проблем и какво може да се направи да ги "повдигна" още малко.Моля ви за съвет.PS Иначе като осветеност биват, само разстоянието ме тормози.

Можеш и сам да пробваш, но не ги "напъвай" че са им крехки механизмите. Усетиш ли че "затяга" хода в някое от крайните положения спирай, щото пласмасите са :thumbs2: Иначе ако оригиналните са светели по-напред и тези трябва да се "отдалечат" все пак са сертифицирани. Само да не се заблуждаваш от предишните (за обратна дирекция) при които "отворен" е левия участък на фаровете и съответно видимо "хвърлят" по-надалеч в/у платното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз се съмнявам да не би нещо при монтажа да са ги догодили на ниско, защото нямаха там машина за регулиране, а ходих другаде.Като ги бъзикаха там казаха, че въртели но не мърдало по-нагоре, е на 0 щяло да ми е като на 3. И си е баш така. Не е от смяната ляво дясно да се бъркам, защото по банкета ми свети слабо, почти като с "десните фарове", а трябваше точно там да се промени най-чувствително. Ще пробвам леко да навъртя да видя как са и май ще ходя пак в сервиза да проверят как са ги монтирали. И аз все си мисля, че колкото и да са тайвански, не би трябвало да са по зле от "десните" и то стари и матирани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по хоризонтала регулирахте ли ги?Питам, защото регулирането на фара по хоризонтал променя и височината.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ходих на реглаж си бях сложил фаровете на позиция 1 и ми ги регулираха така. По този начин освен да ги свалям надолу, мога и да ги вдигам нагоре едно положение като ги сложа на 0. Така се оказва че ми е по-комфортно. Карам сивик 5-та ген. хеч и фаровете му не бяха силна страна до преди реглажа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка може ли някой да ми препоръча в София сервиз, където да ги погледнат фаровете пак и да ги регулират. Ама не само с машината за реглаж , а и ако се наложи да се демонтират и т.н.Ще съм ви много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СБА Младост

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...