Jump to content
Greenhost

Мнения за Сивик

Recommended Posts

Здравейте, :)ако може споделете мнения за модела,интересуват ме по-старите модели от петата генерация но може и по-старите от шеста до 98г примерно.Ще ми е първа кола и да си призная нищо не разбирам,но ако има форумци с такива да споделят доволни ли са от колата,силни слаби страни и т.н.Също струва ли си човек да купува толкова стара кола от 93 г примерно,просто не съм запознат и ще ми е интересно да чуя мнения.Гледам в Германия има доста хубави сивици за по 300 евро.:blink:Също се чудя между сивик и роувър(200,214) или Маздичка 323.Търся нещо което е по-бюджетно икономично и лесно за поддръжка,но и красиво:cool: каквито са сивиците.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Братле ако питаш мен давай смело на сивик ! Кой ти напълни главата с тези глупости роувър (китайската Хонда) и мазда ... зимай си 5та ген хеч и ще се родиш купих си е преди не повече от 2 месеца преди това карах опел корса гси.... и да ти призная ако сега трябва да избирам между двете без да се замисля бих избрал хондата , макар и гси-то да е по вървежно хондата е много по икономична и много по издръжлива спрямо предишният ми ЕКОТЕК и със някои малки плюсове д15-ката показва истенски потенциал.. Взимай ХОНДА не се чуди !

Редактирано от Tino
�е цитирай предходно мнение !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега преди да си взема сивика 6та обаче карах покрай баща ми доста различни марки коли . Тогава баща ми ми вика недей си взима Хонда ще те боли главата , но след около 3 седмици става 1 година от както си я взех и нищо не се е налагало да сменям . Сега баща ми е на мнението , че хондите са супер издражливи защото ме знае как карам през дупки и т.н.т. ;) Няма значение колко годишна ти е колата , а как се чувства ;) Единствения може би и не толкоз минус е твърдата возия но като цяло са си "кучета" .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Роувъра 214си имах аз.Корава машина беше верно.Но много вероятно е да е прегряван.Гарнитура на главата е въпрос на време да сменяш.Горе долу вървеше добре.Не беше много икономичен.Харчеше ми 8 някаде като го карам като бабичка.Хондата прелюда ми дава около 10 разход а е 130 коня :)Ако питаш мен не се лъжи по евтината цена на Ровърите.И не си взимай ровер.Това си е твое решение.Аз ти казвам каква е истината.Колегите който не са имали такава кола ми е интересно от каде вадят това мнение, на какви данни се основават.Нито се заяждам нито нищо.Просто нещо като не ти е било в гаража е трудно да викаш колко гадно е.

Редактирано от galev_90

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз не съм много вещ в тая област още, но ти изкажа мнението си като собстеник на 6та хеч. от месец и половина.Мотора е D15Z6 1.5 ILS и е страхотна :) :) Още немога да и се нарадвам, едвали и ще успея. Естествено не е някоя стрела като B16/18, но си върви доста добре. Има си ECONO лапичка и харчи доста малко - с 20 лв. слагам около 8.3 -8.6 литра бенз и из улиците на София минавам 100-120 км. зависи къде точно и как я карам. От как я имам само съм и сменил ремъци и тем подобни, друго няма. Много е приятна за каране.Минуси - да речем че може да смятам като минус меката ламарина на всички Хонди, леко твърдата возия и че още е много висока, друго няма!Според мен ще си намериш (запазена) 6та ген. много по-лесно от колкото 5та, но пък 5та. според мен е малко по агресивна :)Успех!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията,наистина за Роувърите съм чувал,че доста проблеми правят и трудно се намират части и т.н.Ще се избира между мазда и хонда,най-вероятно.Хондите и Мазда323 има много добри отзиви,че са бойни колици и не правят много проблеми,твърдата возия и т.н не са ми проблем.Гледам не ви се е налагало да правите кой знае какви ремонти,но все пак да попитам трудно ли се намират части и скъпи ли са?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети написаното и в Мазда форума относно 323 и ще разбереш коя да вземеш. Визирам основен проблем - ръжда по задните вежди и калници.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимаш си 5-та или 6-та генерация ,приготвяш още макс 1000лв отделно,обслужваш я и сменяш ако има нещо,с останалите пари си сипваш гориво и си свиркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах Мазди 323 като щях да си копувам кола, но предпочитах по икономична и се спрях на :honda: че маздите горяли повече.Части да ти кажа за сега каквото съм решил да сменя, всичко го има.Имам един познат с магазин за авточасти и той ми поръчва всичко. Масло, горивен и маслен филтър, 3 пистови ремъка, ангренажен, ролка и термостат ми излезе около 210 лв. Скоро ще сменям накладки, те са около 50 лв. Общо взето не са скъпи, особено ако имаш познат :tease: Относно Маздите може да прочетеш из техния форум, дори и там има разни теми Civic vs 323 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)Искам да използвам темата да питам за тази Хонда :http://nfs.mobile.bg...6536&f1=detailsПопринцип си е скраб само от снимките като се погледне, но главно ме интересува в какво може да се дължи проблема с работата на 2 дюзи?Дали наистина е от компютъра?Поздрави!

Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)Искам да използвам темата да питам за тази Хонда :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11321287154556536&f1=detailsПопринцип си е скраб само от снимките като се погледне, но главно ме интересува в какво може да се дължи проблема с работа на 2 дюзи?Дали наистина е от компютъра?И колко ще струва евентуално оправянето на проблема?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как е с маздите,но частите за сивик са евтини и се намират лесно.Онзи ден си купих уплътнението за термостат,без самия термостат за 2.30 от евро 07,не можах да повярвам,че може да продават такава дреболия отделно и че я имат налична.Относно модела бих ти препоръчал сивик купе,има доста плюсове спрямо хечбека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги :)Искам да използвам темата да питам за тази Хонда :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11321287154556536&f1=detailsПопринцип си е скраб само от снимките като се погледне, но главно ме интересува в какво може да се дължи проблема с работа на 2 дюзи?Дали наистина е от компютъра?И колко ще струва евентуално оправянето на проблема?Поздрави!

Едва ли е от компютъра, по-вероятно е проблема да е в самите дюзи. Интересно как е написал човека в обявата "колата има малък проблем" :)., а проблема е доста сериозен. Ако работят само двете дюзи съответно работи само на 2 цилиндъра, интересно как :). Минете диагностика и ще си покаже, дали са дюзи ли ЕКУ и в двата варианта може да се заменят /разбира се ако ти се занимава/. Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението колега:)Аз попринцип си търся Седан 5-та ЕГ, но като гледам какви космически цени държат с най-слабия мотор (д15) по 3-4 хил.лв :D:D без никакви екстри и т.н, в краен вариант може и тази да взема.Някой знае ли къде в Плевен може да се направи диагностика на по-горния автомобил?

Редактирано от honda_tech

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...