Jump to content
Rust

Обща поръчка на моторно масло Comma

Recommended Posts

Предлагам да направим групова поръчка от това масалце . Идва и се произвежда от Англия . Първото масло , след което усетих разлика, и в паленето сутрин, и във вървежа и цялото усещане на колата. Чувал съм , че англичанките фабрично са с такова . Сайт на производителя :

 

http://www.commaoil.com

 

Това което успях да договоря като цени е повече от добро (по моето скромно мнение) . Eто вариантите :

 

Motorsport 5W-50 - Fully synthetic, high performance, 5W-50 oil, for motorsport and track day use.Track tested to give high performance under extreme race conditions.

Suitable for replacing ACEA A3/B3; API SL CF, SAE 5W-40, 10W-40 & 15W-40 oils in Motorsport applications

Публикувано изображение

 

5 литра - 65лв

1 литър - 17лв

 

 

Eurolite 10W-40 - Semi synthetic, high performance, 10W-40 oil, suitable for petrol vehicles including those with fuel injected and multivalved engines.

ACEA A3/B4; API SL CF

Публикувано изображение

 

5 литра - 48лв

1 литър - 11лв

 

Diesel Lite 10W-40 - Semi synthetic, high performance, 10W-40 oil, suitable for diesel vehicles including those with multivalved and turbo charged engines.

ACEA A3/B4; API SL CF

Публикувано изображение

 

 

Syner-G 5W-40 - Fully synthetic, high performance, 5W-40 oil, suitable for petrol vehicles including those with fuel injected and multivalved engines.

Low viscosity to give fast oil flow on start up.

ACEA A3/B4; API SM CF

Публикувано изображение

 

5 литра - 69лв

1 литър - 14.50лв

 

 

Xtech 5W-30 - Fully synthetic, high performance, 5W-30 oil, for Ford DuraTec, DuraTorq and Zetec vehicles, offering the fuel economy benefits of an ACEA A5/B5 oil.

Suitable for petrol and diesel vehicles including those with fuel injected, multivalved and turbo charged engines.

ACEA A5/B5; API SL CF

Публикувано изображение

 

Това е моделът , препоръчван от производителя за повечето хонди (проверява се от www.commaoil.com) , както и моят личен избор . Удря в земята и motul и yacco и repsol (с каквито съм карал преди) . Може би защото е и пълна синтетика , а те са били 10w40 полусинтетика , но ..... факт .

 

5 литра - 50лв

1 литър - 11.50лв

 

 

Long Life 5W-30 - Fully synthetic, high performance, 5W-30 oil, for GM/Vauxhall/Opel petrol and diesel vehicles operating under long life service regimes.

Do not mix this oil with other types of oil, as the requirement for the long life service intervals will no longer be guaranteed.

ACEA A3/B4; API SL CF

Публикувано изображение

 

5 литра - 72лв

1 литър - 15лв

 

 

 

Пичовете имат и всякакви други шукарийки . Реших да добавя няколко бонус , ако на някой му трябва :

 

DOT 5.1 Synthetic Brake Fluid - Highest quality brake fluid - formulated for todays high performance vehicles. Minimum wet boiling point of 180°c - ideal for all ABS systems. Non-Silicone based can be mixed safely with DOT 3 & DOT 4 Fluids.

 

16лв - литър

 

DOT 4 ESP Synthetic Brake Fluid - Specially formulated for use in vehicles fitted with ESP (Electronic Stability Programme) technology. May be safely mixed with other fluids meeting DOT 3, DOT 4, FMVSS.116 and SAE J1703, SAE J1704.

 

 

Copper Ease - Aerosol - Anti-seize assembly compound, with extreme temperature tolerance (-40°C to +1150°C). Forms a dense protective coating over metal parts - will not wash or burn off. Helps prevent brake disc squeal when applied to the back of brake pads.

15лв

 

Power Steering Fluid - PSF - suitable for most systems (refer to vehicle manual).

Compatible with all ATF type fluids.

12лв

 

 

Засега няма краен срок на поръчката , според зависи колко бързо почнат да се събират бройки . Като ориентир слагам 2 седмици от сега .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацоле .. офертата е "чук и гек" , улазям с една тубица от Xtech 5W-30 + една тубица PSF .

Тоталишен: 62 кинтя.

Кинтаците как ше оперираме с тях ?!

Поздрави

:D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бомба е. Ми да се посъберем малко народ . После пускам една сметка и който иска по банката , който иска на ЕКО-то на седмична .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да уточня , че поръчка ще има , въпреки слабото участие на форума :)Предполагам , че няма много интерес , защото у нас марката е непозната . В действителност изобщо не е случайна или нова , зад нея стои Exxon / Mobil :) А конкретните масла са пробвани и са повече от добри ! Аз лично съм решил , че скоро едва ли ще си сложа пак някое от тук "известните" . Иначе пичовете предлагат и тук разпространените , но не съм ги добавял защото мисля , че това е най-доброто предложение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз проявявам интерес към маслата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мите , 0W30 има , но e Castrol Edge . Идва за 122лв - 4 литра туба . 31лв е туба 1 литър .d.ivanow - Ако си избрал кой вид искаш - напиши го . След седмица ще събера пари и маслата идат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо ти идва еджа, аз го смятам на 115лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе за единична бройка пак е добре . Ама това е рядко търсено масло . Ако се съберат 4 броя няма да е проблем за 115 ... даже по-малко .Най-голям дискаунт има с Comma-тa... засега .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте ме и мен с едно такова: Eurolite 10W-40 - 5л.Само да се уточни с паричките как ще се оправяме.

Редактирано от icesonic

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предлага ли се 10w60?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 10w60 -> Castrol Edge . Литъра излиза 20лв .

 

Между другото ще поръчам и оригинални маслени филтри . От добре познатите :) . Made in Japan . По 17 кинта се връзват .

 

Публикувано изображение

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще пускате поръчката?Да се включа с едно 5W50 :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Между другото ще поръчам и оригинални маслени филтри . От добре познатите :) . Made in Japan . По 17 кинта се връзват .

 

Публикувано изображение

 

А на мен всички представители на Хонда в USA ми казват, че тези вече не се предлагат.

Питай пак какво ще ти пратят, ако е 15400-PLM-A02 поне кажи на хората какво точно ще получат за прите си ;)

 

Кога ще пускате поръчката?Да се включа с едно 5W50 :cool:

 

Я, не съм единственият луд , който кара с 5W50

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааам , време е за парички . Начините на плащане са 2 :

1 - На седмична среща вторник на ЕКО /за София/ .

2 - По банката , на тази сметка :

 

Първа Инвестиционна Банка

IBAN: BG41FINV915010BGN0QTLQ

Тодор Александров Витанов

 

Моля в основание за плащане да си напишете ник-а .

 

Начини на получаване :

1 . За София - на седмична среща на ЕКО /вторник/ .

 

2 . По куриер /Еконт/ - в такъв случай ми пратете адрес за доставка на лично .

 

 

@Izanagi Пешо , тая е няква случайна картинка от нета за референция . Иначе бях си поръчал 2 , но вече са на мойта кола и на бащата на 8мата генерация. Ще пробвам да го мерна номера. Иначе си изглеждат по този начин и са made in japan .

 

@policeman Поръчката планирам да е всичко приключено преди празниците , че тогава ще е лудница и подозирам че последно с това ще ми се занимава и на мен и на вас .

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок,разбрах!За мен тогава 5W50- 2бр..Днес ще гледам да преведа парите по сметката.:) п.с.-Преведох по сметката 130лв.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включвам се и аз със следното Syner-G 5W40.Една туба от 5л. и една от 1л.- общо 6 литра.Отивам да изпратя парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва ли се нещо по тази поръчка?Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , получих парите . Всичко е по план . Масла ще има скоро !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля да ми напишете на лично кой как иска да си получи нещата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бацоле .. стабилка си бе !! Глей мойто PSF-че как кокетничи посредата !! Браус :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че как :) Чака те :PПонеже имаше въпрос защо етикетите са различни от тези на заглавната страница (което дори аз не бях забелязъл) направих малко проучване из нета . Явно тук са нови етикети - същите излизат почти навсякъде в нета . Да няма излишни притеснения , че съм го сипал маслото в гаража :DТа така . Слагам официален край на тази поръчка ! Има няколко масалца екстра , ако някой има спешни нужди да свирка ! Скоро и филтри чакам да дойдат , че нещо се замотаха . Та така ... весели празници и догодина ако има мераци , може пак да организираме с нови сили :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимка и от syner-g-то , че колега се беше притеснил защо е SL , a не SM . X-tech-a e SL , Syner-g e SM :

 

 

Публикувано изображение

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско от мен,взех си тубетата!Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...