Jump to content
markup

Размер гуми

Recommended Posts

Хоп :) Някой има ли идея дали е възможно да се сложи на 16-ка джанта зимна гума с профил 60-70.По книжка и всякакви документи дават колата да е с два типа гуми205/50/16 (това са ми летните) и 195/65/15.Та дали ще се промени много автомобила - ABS, ESP, стабилност, маневреност, мощност и т.н. П.П. Тази гимнастика я обмислям поради невъзможността да намеря 15" стоманени джанти :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.avtogumi.com/

Хоп :) Някой има ли идея дали е възможно да се сложи на 16-ка джанта зимна гума с профил 60-70.По книжка и всякакви документи дават колата да е с два типа гуми205/50/16 (това са ми летните) и 195/65/15.Та дали ще се промени много автомобила - ABS, ESP, стабилност, маневреност, мощност и т.н. П.П. Тази гимнастика я обмислям поради невъзможността да намеря 15" стоманени джанти :)

http://www.avtogumi.com/ Като отвориш линка ще видиш калкулатор на размера.Нанасяш стария размер отдолу новия и ще разбереш разликата във височината и показанията на скоростомера.А що се отнася до ABS, ESP, стабилност, маневреност, мощност няма никакво влияние върху тях.За зимата е по добре да са по-високи гумите и по тесни.Като казвам високи имам предвид по висок борд.Ако намериш 195/60/16 ще е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално, а и по каталог 7-ма Сивик е с размер на гумите 195/60/R15. Гумите 205/50/R16 са малко по-ниски от оригиналните (незначително - провери в калкулатора за стар и нов размер на гуми). Най-добрият вариант за зимата е 185/65/R15 - говоря за нашият модел :cool:

Редактирано от Jorko.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jorko, по каталог (и книжка и т.н.) модела се предлага с 2 типа гуми - 205/50/16 и 195/65/15 (а и на шофьорската страна Я(на гредата) го пише :P)Евгений, мерси за калкулатора, оказва се, че разликата е 49мм или 8% ... което е твърде много :) Явно ще се продължава с търсенето на заветната джанта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на гредата пише 195/60/15 - както и по каталог http://catalog.auto.ru/catalog/cars/honda/civic/ , а размерите 205/50/16 и 185/65/15 се различават от посочения на гредата с 1%, но мойта е дизел, твойта сигурно лети повече :rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jorko, по каталог (и книжка и т.н.) модела се предлага с 2 типа гуми - 205/50/16 и 195/65/15 (а и на шофьорската страна Я(на гредата) го пише :P)

 

Я ни прочети пак внимателно какво пише, защото тези два размера са взаимоизключващи се. Ако беше 195/65 15 щеше да пише 205/55 16. Да не говорим, че съм 99% сигурен, че колата ти е на 195/60 15, а не както пишеш ти.

 

Някой има ли идея дали е възможно да се сложи на 16-ка джанта зимна гума с профил 60-70.

 

Това с "профила" пък защо ти е? Да не мислиш, че ще може да сложиш по-високи гуми? Разберете, че второто число от размера на гумата изразява пропорция на височината към широчината на гумата, а не е константна величина. Оптималния ти вариант за зимата е 185/65 15 (мое мнение).
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отговорите. Оказа се моя грешка за което се извинявам.Jorko, дали лети повече - съмнявам се (карал съм и дизела) - разликата е мнооого малка :) (според мен)И пак като за лаик да попитам нещо :) Zlatozator, споменал си, че 185/65/15 е оптимума (няма да споря - хал хабер съм, а и това ми е първата лична кола), а на вратата пише малко по-различно. Та може ли да ми пообясните как стоят нещата с зимните (ако може и летни) гуми. А най-добре би било някой друг линк към статийка за избора на гуми, че да не пишете вече написани неща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
ОСНОВНИ ПАРАМЕТРИ НА АВТОМОБИЛНИТЕ ГУМИСпоред мен оптималният размер гуми за теб са както следва: летни 195/60/15 и зимни 185/65/15. Диаметъра на вторият размер е с 7 мм по-голям. Разлика в поведението на автомобила почти няма /е разбира се ако не си състезател :)/. Зимата е по-добре да си с по-висока гума, но разбира се не трябва да се прекалява. В крайна сметка който и от двата размера зимни гуми да вземеш няма да усетиш кой знае каква разлика, много по-важно е да са качествени. По принцип 195/60/15 е малко по-скъп размер от 185/65/15. Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...