Jump to content
Djeyhi

Проблем при спиране

Recommended Posts

Здравейте колеги,преди около 3 месеца си купих Акорд 2003 г., бензинов ( 155 к.с.). От няколко дена когато паркирам на стръмно (напред или назад без значение ) и оставя колата на включена съответно първа или задна скорост в зависимост как съм спрял, колата започва да се се движи надолу по наклона малко по- малко . Усещането е каточели превърта някое зъбно колело. Дали може да ми кажете от какво може да е проблема. Добре, че ръчната ми спирачка работи добре , но сега през зимата ще е чудо ако трябва да паркирам на стръмно .Благодаря Ви предварително за изказаните мнения и споделен опит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем на една от предишните коли които съм карал.Да не ставам лош пророк и дано не е това което беше при мен а именно лоша компресия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи колко е голям наклона. Именно за това е ръчната спирачка.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да не е от компресията. Иначе колата су върви много добре и мощността която демонстрира също е на ниво. :(А наклона да кажем е 10-15 градусов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лесно и бръзо отиваш в някой сервиз и а ти мернат компресията не вярвам да ти земат повече от 5-10 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Определено ти е по спаднала компресията на някой от цилиндрите :unsure:


Колата винаги се оставя на "най-голямата" предавка
а именно 1-ва, без значение от посоката на наклона
Задна е "по-малка" от 1-ва и "по-голяма" от 2-ра :P

Навивай гумите към бордюра а ако си с "хидравлика"
редувай пълен десен с пълен ляв инак и хидравликата ще "изпищи" :o

Зимата не е препоръчително да се използва за дълъг престой "Ръчната спирачка",
поради факта че е вероятно да ти замръзнат задните накладки :blink:

Аз съм патил и то в подземен гараж, ако ви се случи най-ефикасното решение е
да се лашка колата напред-назад докато "отпусне" а не само да пилите гуми на 1-ва ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен е доста неправилно да спреш по баира надолу и да разчиташ само на компресията все пак колата не е от магазина. Все някои клапан ще изтърве налягане.Преди година комшията си остави уазката тъка и се заби директно в буса ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Чак по баира надолу не съм я спирал, но ще видим дали е от компресията или от нещо друго. А, ако е от компресията, колко би струвал един ремонт на клапани примерно ? Аз съм неопитен и неук по отношение на ремонти и техническата част и затова ако Ви задавам смешни въпроси , моля ви се не ми се сърдете :unsure:Ще пиша щом я закарам на сервиз, какво е станало .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издухал мотор :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издухал мотор :(

Ами незнам, но мотора си работи мн добре бих казал. Има и мощност и тяга. Дано не е нещо много сериозно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо съединител неможе ли да е?Относно ръчната: като карах фиат задължително замръзваше ръчната ( предполагам взички сте виждали пунто и как му висят жилата за ръчната отзад), но на хондата никога не са ми замръзвали и изобщо съм го забравил като проблем дори в най-големите студове.Ако ви замръзва ръчната проверете си кожусите на жилата да не са напукани и да влиза вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то може да е от много работи но лесно и бързо е да мернеш компресията пък и си е тежичък акордеона :lol: да няма компресия причини: сегменти/счупени или износени/, прегорели клапани /криви /,прескочил ремък, гарнитура на главата в общи линии тва може да са причините цени според зависи кво и е

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има писано по въпроса...много пъти... ;)http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=51834&st=0&p=456479&hl=&quothttp://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=56100&st=0&p=1057179812&hl=&quot... и т.н.П.П. И проблемът е при паркиране! :)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви на всички за отговорите. Като се върна в София тия дни ще ида да ми измерят компресията да видим какво ще ми кажат. Надявам се хората от сервиз Омбре да ми помогнат и да не се налага голям ремонт:rolleyes:Интересното е , че колата си работи мн гладко и не е загубил аи мощност :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...