Jump to content
mitaka_t

Как да се сдобия с инфоборд ?

Recommended Posts

Здравейте колеги!Наскоро разбрах за съществуването на тази "джаджа" и имам желание да се сдобия с новата версия на инфоборда (Infoboard Touch). Преди да го закупя обаче, имах няколко въпроса, на които бих желал да получа отговор. За съжаление, не успявам да се свържа по никакъв начин с човек от екипа, който го разработва/продава:- Телефона за контакти, който е посочен в сайта от повече от седмица е изключен;- Изпратих запитване за продукта от сайта, но вече една седмица отговор няма;- Регистрирах се в техния форум, за да попитам там, но вече цяла седмица чакам потвърждение на регистрацията на акаунта ми;- Преди няколко дни изпратих ЛС до колегата Informer тук във нашия форум, но отговор - няма;- Накрая реших да направя поръчка през сайта, без да разпитвам каквото и да било, но... се оказа че сайта вече не е активен. Когато се опитам да го отворя ме пренасочва към форума;Някой има ли повече информация по случая - какво се случва с тези инфобордове - произвеждат ли се още, продават ли се, как можем да се сдобием с тях... или как да се свържем с infoboardbg.com (актуални контакти)... и т.н. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това бях написал в друга тема преди няколко дни:

"Относно InfoBorda. В началото на месец септември започнах опитите да се свържа с момчетата от тази фирма. Телефона вечно е изключен и на електронната поща никой не отговаря. С доза късмет успях да издиря човека, който ги произвежда във форума с цел да питам дали става на нашия модел. Той ме увери, че неговият колега има същия дизелов Акорд и работят по въпроса и системата е на 95% готова. Също така ме увери, че фирмата работи и може да станат нещата и да се поръчат и ще имат отговор до 2 седмици. От тогава минаха близо 2 месеца ни вест ни кост. Въпреки, че устройството е много полезно и удобно, и най-вече продаваемо имам известни опасения, че момчетата или тяхната фирма, или начина по-който е организирана тяхната система за производство и продажба...май не функционира вече.Лично аз много ще се радвам, ако някой от екипа или собственика на INFOBORD даде повече информация. Тоест работят ли, могат ли да се се поръчват нещата, имат ли още изгода от производството на това устройство и дали потенциални клиенти като нас да стоим на Стенд Бай. Лично от мен имат веднага поръчка за такова устройство."

 

 

Според мен вече не съществува фирмата или хората продаващи и произвеждащи Инфоборд. Четох темите на неговото създаване и ми намирисва на орташка работа и най-вероятно са си развалили отношенията в колектива. За мен това е жалко защото устройството си струваше усилията и парите.

Дълго мислих дали и аз да не пусна такава тема, но сметнах, че няма смисъл при условие, че хората са приключили своята дейност.

Между другото искам да попитам дали има вероятност подобно устройство да бъде поръчано извън България.

Редактирано от Becko12

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм заинтересован, но към старата версия или подобно устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви пример за подобно устройство. Може да бъде свързано с компютър и да промените всяка настройка по софтуера му. И като функции е изключително богато. Но монтажа е по-сложен.

 

Публикувано изображение

 

Повече информация: http://www.telwis.pl/universal-trip-computer-utcomp-p-119.html?osCsid=a4e7f8ea5f297d1334f7085aaa8f1629

 

Инструкции за монтаж на сивик англичанка: http://www.civicklub.pl/fi/__vbb/showthread.php?80579-Komputerek-pok%B3adowy&p=1423768&viewfull=1#post1423768 (ползвайте Google translate)

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон или таблет без значение стига да е с андройд ;) скоро ще може и през диагностичния куплунг

 

Публикувано изображение

Редактирано от R-Racing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАто излезе да споделиш ако желаеш ;) че ми е интересно . :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да бъде свързано с компютър и да промените всяка настройка по софтуера му.

Само преди това трябва да се сложи цокъл и на мястото на оригиналния чип да се сложи друг, който да се програмира, което пък става с подходяща за целта програма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за връзка на подобно устройство през OBD конектора е в самата инициализация /поне мен това ме мъчи в момента/. Иначе хардуера и самата програма за извеждането на данните на LCD дисплей не е проблем.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението на EmZvrе много интересно. За жалост не открих никъде възможност за връзка с ACCOD 7. Дали ще стане за нашите дизелови модели? Също така искам да попитам някой отвън поръчвал ли е подобно устройство?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "EmZvr" както винаги със добра идея - разгледах трип компютърчето. Най-много ме изкефи опцията:"full support for cars with LPG system (independent consumption and distance measuring)"Независимото отчитане на газ и на бензин е супер екстра!Също ми харесва идеята, че дисплея е черен, а изписващото се на него - бяло.Монтажа не е чак толкова сложен, единствено не видях списък на подържаните модели (визирам Хонда).Момчетата от InfoBoard, ако работят все още и предложат нещо подобно - мисля, че ще имат голям успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефон или таблет без значение стига да е с андройд ;) скоро ще може и през диагностичния куплунг

 

Публикувано изображение

 

Определено имам интерес... може ли малко повече инфо!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах един мейл на фирмата произвеждаща тези неща: http://www.telwis.pl...4f7085aaa8f1629 Ако отговорят и има решение за Хонда, ще ви информирам. Цената ще е в рамките на 180-250 лева. Спред мен е много приемлива и само да отговорят положително поръчвам. Някой друг да иска? Идеята ми е да е по голяма доставка и да падне цената за куриер. То от еврозоната няма митница...така че....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така от фирмата ми отговориха следното:

Имаме проблем с този модел защото не можем да намерим необходимия сигнал за разхода на гориво. За точен разход се изисква специален сигнал от ECU, а ние нямаме достатъчно документация за тоя модел (EUCpinout). При липса не верен сигнал функцията няма да работи коректно.

Грубо това е превода.

Ако се намери инфо и пратим там...съм сигурен че могат да ни изработят такова устройство.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още едно предложение за бордови компютър:http://hobdrive.ru/Съвместимо с :Honda Accord 1998 Honda Accord 1998 Honda Accord 2000 Honda Accord 2002 Honda Accord SE 1997 Gas United States Honda Civic 1996 Honda Civic 1997 Honda Civic 1997 Gas Canada Honda Civic 1998 Gas United States Honda Civic 2000 Honda Civic 2001 Honda Civic 2001 Gas United States Honda Civic 2002 Honda Civic Del Sol 1997 Honda Civic EX 1996 Honda Civic Type R 2003 Honda Jazz 2002 Honda Odyssey 2000 Gas Canada Honda Odyssey 2001 Gas United States Honda Odyssey 2002 Honda Passport 2000 Gas United States Honda Pilot 2004 Honda Prelude 1998 Gas United States Honda Prelude 2001 Gas United States Honda S2000 2000

Редактирано от baibradar

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих втори отговор от тази фирма: http://www.telwis.pl/onboard-computers-c-80.html?osCsid=a4e7f8ea5f297d1334f7085aaa8f1629Зададох и въпрос дали могат да ни направят това устройство, ако направим всичко възможно да намерим нужната информация и документация. От там отговориха:Този сигнал е само за дизеловите автомобили. Той се изчислява от много сензори (време на инжектиране на горивото, налягане на горивото, температура на горивото, картата на сензори и т.н.), така че е наистина трудно (или невъзможно) да се направи точно измерване на разхода на гориво без да се прихване тоя сигнал.От което аз разбирам, че специално на моя модел 2.2 дизел няма такъв сигнал и те не искат да прихващат сигналите от датчиците поотделно защото няма как да стане и да го изчислят те.Жалко..Между другото от Infobord ми казаха нещо подобно..Още по жалко е, че и те нещо не работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да задам аз един въпрос - какво мерим с тези инфобордове, след като те следят импулсите на инжекторите и по тях смятат разхода, а в инжекторната рейка налягането се променя динамично от вакуумния регулатор?P.S: Говоря за бензиновите мотори ;) Ще ми е интересно да науча как става номера - съвсем сериозно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руската програма го смята по данните от MAF и ламбдата. Поне така пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
baibradar линка, който даде е от форум и там не намерих посочен производител. Можеш ли да съдействаш с e-mail да им пиша и на тях и току виж станала работата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря...Дано всичко е ОК и устройството тръгне. Ще пусна няколко e-mail да видя дали поддържа нашият модел...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие с андроида?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не видях андорида да е вързан за еку-то явно е и с безжична връзка :) колегата само раздразни духовете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил да пиша. Руснаците ми отговориха, че те предлагат само софтуера, а целият хардуер и неговото свързване е наша грижа. Дали става и за кои модели на Хонда не отговориха. До колкото успях да разбера, доста хардуер се изисква но така и не ми обясниха, кой и с какви характеристики...С две думи, трябва PDA и устройство, което се закача на буксата за диагностика, но какво точно устройство не разбрах, за андроид нищо не се спомена, основно за Windows Mobile говорихме защото имам такова PDA. Но общо взето трябва да се намери подходящия хардуер и да се купи от тях софтуера. Ако някой има опит да сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че много скоро ще има отново инфорд :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам мислите ти да имат обосновка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има директно си запазвам 1 брой.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеНе вярвам, че има някакви проблеми във фирмата (колегите), произвеждаща infoboard-a. Имам техните координати и ще пиша защо се бавят в поръчките/доставките.Поздрави и весели празници !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сме благодарни всички чакаме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не видях андорида да е вързан за еку-то явно е и с безжична връзка :) колегата само раздразни духовете :)

ако има желаещи за колективна поръчка, че на мен са ми много 3 броя, нека кажат. Това е процедурата а нужната част е: http://www.aliexpress.com/product-fm/505226490-free-shipping-3pcs-Serial-4-pin-Bluetooth-RF-Transceiver-Module-rs232-TTL-wholesale-price-wholesalers.html А самата процедура е елементарна : http://www.linszter....ramhoz/?lang=en Редактирано от tzetzotz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tzetzotz, имай предвид, че не можеш да си поръчаш само един лот (3 броя), минималният ордър е пет лота (15 броя).Тоест, минималната цена е $252. Ако се съберат 15 човека ще ни легне по около 20 долара с митото и ддс-то. Но трябва да се има предвид, че програмата, която е написал програмиста от поста ти, не е програма, която следи изминати километри и т.н., а само логва данни - с цел тунинг е, не с цел ежедневно ползване като това на INFOBOARD.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цената го има и за 6.60 usd в други сайтове, само че този наистина си струва. Относно INFOBORD има и други приложения, просто това го бях дал за да се види начина на свързване на самия bluetooth модул. Има и това което търсите :rolleyes:http://kotisivu.dnainternet.net/juvout/obdscope/. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се свързах с един от най-добрите ми приятели, който за моя радост живее в USA. Показа ми сайт за устройства точно какато инфоборд по стария модел. Искам да попитам, ако реша да внеса за мен си ще има ли желаещи да направим това заедно? Той си е сложил такова само че на Хонда Акорд купе 2001 година но май стават и за Акорд 7ма генерация. Ще проуча добре въпроса, но исках да направя проучване тука дали има желаещи и дали да се хвана и да направя една търговийка в добрия смисъл да думата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги!Аз имам желание за подобна джаджа (надявам се и други колеги), но все пак трябва да знаем какви възможности има, съвместимост с нашите коли, за какво ОБД е направено, цена и т.н.Така че ако дадеш подробности може-би ще е най-добре.Д

Редактирано от ShEfA
Мол�, не цитирайте предходно мнение!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам разбира се, просто за да излезе сметката трябва да имам поне едно 10-на модула за поръчка...искам да видя дали можем да се съберем 10 човека и от там на сетне да разпитам по подробно и да дам заявка, ако всичко е наред и покрива нашите модели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако става за CR-V 1 взимам 3 броя твърдо.Имам познати със сивик 5 и 6 генерация които мисля ще имат желание .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеМоже би до седмица ще имам няколко бройки от infoboard-a, както от новия, така и от стария модел.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,един от стария за мен благодаря:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки огромното ми желание да си взема Инфорборд и да подкрепя едно страхотно БГ устройство, реших така или иначе да си внеса от USA. Причината е неяснотата и липсата на информация относно Българският инфорборд. В момента това, което ми е отговорила фирмата е, че може тяхното да работи в метрична система и с моя модел дизелов двигател. Устройството е това

.Ако има някой желаещ да се включи в поръчката да пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...