Jump to content
manch

Bi-xenon лупа

Recommended Posts

Доста колеги ме питаха какво се е получило и за това ще пусна една тема вместо да отговарям на всички. Темата не е DIY, защото не съм правил снимки като ги слагах, но целта е колегите да преценят дали си заслужава интервенцията и влагането на малко над 200 лв. за комплект включващ всичко необходимо.

Аз избрах китайските лупи G5, бяха последен модел и из форумите ги хвалят като съотношение цена/качество. Ето ЛИНК с различните модели. Монтажа е лесен разлепяте фара, за целта използвах малък кашон, сложих фара вътре и нагрях с сешоар през една дупка след 3-5 мин внимателно с отверка се разлепи без проблем. Захващането на лупата е с резба и гайка която се навива от външния край на фара има и зегерка да не се развие сама. После настройка на разлепен фар, монтиран и светнат, той мърда много малко на завъртане защото има ограничител за H4 крушка който не позволява да се монира грешно. И така после по обратния път нагряване, залепяне, малко допълнително силикон и сте готови.

 

Малко снимки на къси и дълги от близо и малко по-далече. Забравих да го снимам как стой в рефлектора тези дни ще направя снимки и ще ги кача.

Снимки:

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Според мен си заслужава тези 100 и малко лева отгоре над обикновен ксенон с H4 крушка. Ако има въпроси, питайте.

 

Поздрави

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом захващането на лупата е толкова лесно, този ксенон си заслужава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е от къде си ги закупи ? От фирма тук.., или по нет-а и как направи разплащането ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има варианти да си ги закупи човек, но имената на фирмите си ги разпращайте на лични.

Брави от мен, най-важното е да не пречим на другите колеги и да сме безопасни.

П.П. Една поправка колега. "Лупа", което е уличното название на лещата, не е точно това, което си поставил. "Нещото" се нарича прожектор и в твоя случай предствалява съвкупност от:

рефлектор, крушка, леща, соленоид (електромагнит)със щит за къси и габаритна светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,а само да попитам някой да е монтирал такова чудо на акорд 97г.?На всякъде пишете само за сивик,къде забравихте големия кораб?!!!Иначе колега поздрави за монтажа и за постигнатия резултат.Много добре светят и най-вече не пречат на останалите учасници в движението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна работа си свършил. Много добре насочват светлината и наистина си заслужава, но с новия недомислен закон няма ли пак да имаш проблеми? И колко ориентировъчно струваше всичко?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...