Jump to content
rothmans101

Лесно ли даваме пари на заем?

Recommended Posts

Аз лично много трудно давам и също толкова трудно се престрашавам да искам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха,яка тема е спретнал колегата :lol: Разбира се че давам,на приятел немога да откажа без значение за какво му трябват! Всеки има такъв момент,просто трябва да познаваме хората достатъчно,защото има такива които не връщат ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи от човека на когото ще заемеш...аз лично бих услужил на много малко хора, дори и на малко от роднините си бих дал :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам изключително рядко и то само когато знам, че ще ги върна в кратак срок. В повечето случаи на мен не ми дават на заем а аз давам почти винаги.До сега никого не съм завлякъл както и мен не са ме завличали.Трябва да си помагаме, поне тези който заслужават.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не обичам да взимам,не обичам и да давам,но има изключения.приятели,на които не можеш да откажеш.лошо е,когато с въпросния човек пийте кафе и той се прави на ощипана мома,и те гледа в очите,и все едно нищо не ти дължи

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лошо е,когато с въпросния човек пийте кафе и той се прави на ощипана мома,и те гледа в очите,и все едно нищо не ти дължи

Е тук колега си много прав,но за съжаление се срещат много често и такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно - не. Но на Приятели, на които вярвам, не съм отказала; на близка рода или на болен.Лошото е, че приятел от детската градина вече 3-та година се прави на разсеян за доста...:( Пари на заем не взимам - минавам на семки и вода.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста пари съм дал, малко са ми върнали ;) Пари на заем не вземам като изключим банките но пък на тях доста им връщам след това :DАко искаш с приятел да си развалите приятелството му поискай пари на заем :D

Редактирано от fly-boy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми харесва много нито да давам нито да взимам. Ако евентуално взема постоянно ги мисля докато ги върна. Давам на хора, които знам че са коректни и на които може да се разчита. Не обичам да ме правят на прост :lol: За съжаление в БГ донякъде важи поговорката: "ако искаш да си развалиш отношенията с някой, дай му пари на заем"п.с. колегата fly-boy ме изпревари :D

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам само на бездомници и просяци,но безвъзвратно,живота дава много врътки за съжаление,днеска има утре няма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимам изключително рядко и то само когато знам, че ще ги върна в кратак срок. В повечето случаи на мен не ми дават на заем а аз давам почти винаги.До сега никого не съм завлякъл както и мен не са ме завличали.Трябва да си помагаме, поне тези който заслужават.

+1 :P Зависи от човека. Който заслужава и знам ,че няма да ме "метне" - давам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно ще ви кажа бъдете много внимателни със заемите, че е голям проблем след това ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно ще ви кажа бъдете много внимателни със заемите, че е голям проблем след това ;)

Казваш го от личен опит ,нали.... ;)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не питай старило питай патило ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам пари само за наем :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблем с даването на пари , стига да ги имам :) Не ми се е случвало много пъти , да не кажа , че се броят на едната ми ръка . Рядко съм взимал пари на заем , обикновено от човек , който знам , че не му е проблем и като знам , че ще мога да ги върна в кратък срок - в противен случай не си правя труда и устата - винаги ми е било достатъчно неловко . Или иначе нали знаете правилото - Трябва да се притеснява този , който е дал пари на заем , а не този който ги е взел :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лесно давам трудно ги събилам;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОГАТО ИМА ГИ ДАВАМ ЛЕСНО

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да вземам на заем изобщо и за сега да чукна на дръвце не ми се е налагало много често да вземам.Давам, стига да имам давам, но само на хора, които знам, че ще ми ги върнат, и само на такива, които знам, че наистина имат нужда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...