Jump to content
honest

Въпрос за спиране на теч на масло от двигателя

Recommended Posts

Колеги, какво мислите за Това ?Дали според вас ще върши работа (ако евентуално някой го е ползвал)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Течовете на масло не се спират с добавки!Не съм го ползвал и няма... :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива добавки работят основно по два начина: първият е просто да сгъстят твоето масло и то да не може да изтича, а вторият е като омекотят и пораздуят леко гумените уплътнения. Това може и да проработи, ако уплътненията са само са се втърдили с времето, но не и ако са износени.Може да пробваш като временно решение, все пак автомобилът е твой, но най-добре намери причината и я отстрани, не се бори със симптомите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата преди мен правилно е казал, тези добавки са по-скоро за закърпване на положението, а не за решение на проблема. От къде ти тече мотора? При мен бяха заминали семерингите на коляновия вал и гарнитура на картера (не едновременно но ако почнеш да правиш там ги оправи и 3те най-добре, да не се връщаш като мен през 2 месеца и все без масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май е от семерингите на коляновия вал. Засега не е много фрапантен теч-а, но все пак исках да попитам с добавката какво става. И аз така си мислех, но исках да се убедя. Мисля си, че може и да е от маслото (Мобил 10W - 40). Ще го наблюдавам засега и ако видя голям теч, ще ида на майстор. Благодаря за инфото колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе ти недей чака да стане по-силен теча, че от семерината на коляновия вал може и да нямаш време да разбереш, че теча се е осилил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто :puke: ,накрая целия ти мотор става :thumbs2: и после ще има :shock: Слагал съм такива на предишните коли и решението е само едно -ремонт на мотора!Това са добавки за продаване на колата и после ако клиента е нервозен трябва да се напусне страната за известно време :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оправи си теча :) от тия добавки трябва да се стои далеч

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коклега тези добавки са направени да спират течовете докато стигнеш до сервиз за отстраняване на проблема а не за постояно ползване!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...