Jump to content
Irenas

Покупка на HR-V

Recommended Posts

Здравейте,Харесала съм си Хонда HR-V 2000г. за семеен автомобил :). Въпроси имам много, почвам с някои от тях: от къде е по-добре да се търси от частно лице или автокъща? Говори се, че поддръжката на Хонда излиза доста по-скъпо има ли истина в това и драстична ли е разликата? Колко са допълнителните разходи след закупуване? И не на последно място става ли за каране от жена :). Имам предвед като видимост отпред, отзад? Здрави ли са по принцип, имат ли слаби места и какво трябва да се гледа при покупка? Каква е процедурата ако се купува от автокъща и искам да мине на преглед на сервиз за да се види дали всичко е в ред? И може ли да се вярва на сервиз ако се мине, че всичко е ок?Много въпроси :) , мерси предварително за вниманието и отговорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Семеен автомобил?! - зависи, колко членно е семейството? И колко багаж трябва при транспортирането му?Скъпа подръжка?! - митове!Какво да гледаш? - първо дали има кардан (ако държиш да е 4х4), и второ обърни внимание на задният диференциал.Каране от жена? - зависи от жената, по-скоро от шофьорските й умения (моята се справя отлично със CRV-то ми), т.е. сядаш, караш и си преценяваш.За останалите въпроси нямам представа.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора Krasi-mir! И за да Ви активизирам: какво мислите за конкурента на Honda hr-v Suzuki Ignis?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Irenas,

 

Съпругата ми кара такава Хонда от година и половина и често като пътуваме извън града сме с нея. По-долу е моето мнение по въпросите ти...

 

> от къде е по-добре да се търси от частно лице или автокъща?

*** Според мен няма голямо значение. Ние взехме от автокъща. Търсехме задължително с 4 врати, такива в града и района имаше точно 8 (София и околностите)... видяхме ги всичките, направихме си Топ 3 класация. Уговорихме и 3-мата продавачи, че колата трябва да мине през наш сервиз на оглед - ако търговецът откаже такова нещо, директно го отписваме (колкото и лъскава да изглежда колата). Уговорихме доверения ни сервиз за конкретен ден, в който да ги огледа. Закарахме колата, която бяхме харесали най-много, прегледаха я внимателно (ходова част, компютърна диагностика, не-знам-какво, не-знам-що...), оказа се, че е читава и я взехме. Ако имаше с нея някакви проблеми - щяхме да закараме номер 2 след нея за същото и т.н. докато попаднем на добър вариант. Закарването до сервиза става с репатрак (пътна помощ), за твоя сметка... но според мен цялото мероприятие барабар с разходите си струват 100%... при положение че взимаш 10-годишна кола, най-важното е да сведеш неприятните изненади после до минимум.

Та - според мен няма значение частно лице или автокъща е продавачът... трябва ти добър и доверен сервиз, която да я оцени професионално. Нашите Хонди досега се обслужват само в сервиз Омбре и този път също ни свършиха добра работа. Иначе за протокола - от тези, които ние разгледахме тогава, Топ 3 в избора ни бяха само от автокъщи.

 

> Говори се, че поддръжката на Хонда излиза доста по-скъпо има ли истина в това и драстична ли е разликата?

*** Тук от позицията на човек, купил 3 Хонди в последните 4-5 години, мога да кажа, че дори и да има истина в това, разликата не е драстична, даже по-точно казано - разликата не е забележима (разбира се - зависи с какво сравняваш и т.н...). Ние следваме принципа да поддържаме колите колкото може с профилактика и досега това работи добре. Тоест - всяка година колата влиза в сервиза за пълна профилактика на всички системи (без друга причина)... оглежда се и каквото се установи, че е "тръгнало" се ремонтира/сменя. Да чукам на дърво, по тази схема колите почти не са влизали за друг ремонт извън профилактичните.

 

> Колко са допълнителните разходи след закупуване?

*** Честно казано - не си спомням... то зависи и какво имаш да сменяш. Хубавото на схемата, по която я купувахме, е че при предварителния оглед още знаеш какво ще трябва да се сменя след покупката и колко струва... така че си правиш сметка и за това. Иначе стандартните неща (ремъци, масла...) мисля, че за HR-V-то не са много повече от тези за аналогична кола. Мисля, че имаше нещо специфично покрай ремъците, но не си спомням вече... вярвам, че има кой тук да сподели информация за това.

 

> И не на последно място става ли за каране от жена :). Имам предвед като видимост отпред, отзад?

*** Според мен - да. Съпругата ми е доволна, кара я в града всеки ден. За мен атестация за това беше фактът, че на въпросния сервиз (който обслужва изключително Хонди) на собственикът съпругата му кара(ше) HR-V.

 

>Здрави ли са по принцип, имат ли слаби места и какво трябва да се гледа при покупка?

***Автомобилът е здрав и качествен според мен. Аз от коли не разбирам и лично при покупка не гледам нищо освен външния вид (отвън и вътре в купето), както и как се държи на тест драйв (ако има възможност да се направи такъв). После се облягам на мнението на хората, които разбират и знаят какво да гледат.

 

> Каква е процедурата ако се купува от автокъща и искам да мине на преглед на сервиз за да се види дали всичко е в ред? И може ли да се вярва на сервиз ако се мине, че всичко е ок?

*** За това по-горе ти написах... 100% гаранция няма, не може всичко да се провери, но детайлен преглед може да се направи... за да се намалят максимално рисковете от изненади после.

 

За нас 2-вратият вариант не беше подходящ. За 4-вратия мисля, че е добре да е с по-мощния от двата възможни двигателя двигателя(1.6 VTEC). Недостатъци - багажникът не е особено голям и удобен (за средностатистическо пътуване е ОК, разбира се). И си вози като (малка) джипка... така че ако сте свикнали семейно да карате със 120-130 по междуградските поразбити пътища - с тази трябва малко по-спокойно... щото си подрусва. Но за каране в рамките на "нормалното" (до 10-20 км/ч над разрешеното за пътя) е напълно ОК!

 

Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси IAN, това се казва изчерпателен и наистина полезен отговор. Задължително ли се процедира с репатрак при всички автокъщи или има вариант и на ход? И откъде се ползва тази услуга?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето автокъщи предлагат превоз(нещо,като пътна помощ)за 30-60лв. в една посока в рамките на София,или пък в двете посоки с примерно до един час престой в сервиза.Може да се извадят и временни номера от КАТ за към 50лв.,които важат един месец+едно-месечна ГО пак за някаде толкова пари,но това се прави обикновено за транспортиране на дълги разстояния.Някои автокъщи имат собствени транзитни номера,но са малко.Споделям инфо от преди месеци,та може и да има някакви неточности......... :unsure:Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(не много) Леко със закъснение, но...

Репатрак - произволна пътна помощ върши работа. Ние ползвахме от Горубляне - там на самия път има поне 5-6, които просто седят и чакат клиенти. Питаш (поне) 2ма за цена и избираш...

За варианта на ход колегата е писал... накратко - зависи от конкретната кола (има ли валидни към момента номера, с които може да се кара по пътищата).

А ти "свърши ли работа" ...или още си в процес на избор?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Харесала съм си Хонда HR-V 2000г. за семеен автомобил :). Въпроси имам много, почвам с някои от тях: от къде е по-добре да се търси от частно лице или автокъща? Говори се, че поддръжката на Хонда излиза доста по-скъпо има ли истина в това и драстична ли е разликата? Колко са допълнителните разходи след закупуване? И не на последно място става ли за каране от жена :). Имам предвед като видимост отпред, отзад? Здрави ли са по принцип, имат ли слаби места и какво трябва да се гледа при покупка? Каква е процедурата ако се купува от автокъща и искам да мине на преглед на сервиз за да се види дали всичко е в ред? И може ли да се вярва на сервиз ако се мине, че всичко е ок?Много въпроси :) , мерси предварително за вниманието и отговорите!

Въпреки, че колегите преди мене са поизчерпали темата, нека и аз да се включа, понеже преди месец и аз бях на твоето дередже. Семеен автомобил - багажника си е малък (моята е 3 врати), за предпочитане вземете с 5 врати. Аз лично я взех от частно лице, според мен е по-добре от частно лице, понеже малко или много си е бил личен автомобил и човека я е поддържал, в повечето автокъщи замазват положението и продават намляни и потрошени боклуци (особено варненските автокъщи!). За поддръжката мога да кажа, че според даже е евтина! За сравнение, преди имах Рено Лагуна, сега като купувах някои части за Харвито, ми се видяха без пари! Единствения недостатък, е, че за по-специфични части може да се наложи да почакаш докато ги доставят (сега чакам едни тампони вече 20 дена, но поне знам че няма да са турски ментета!). Аз след закупуването смених маслото на двигателя (70лв.), маслото на задния диференциал (31лв.), една биалетка (28лв.), и сега чакам за тампоните (2х15лв). Ако е 4х4 ЗАДЪЛЖИТЕЛНО смени маслото на задния диференциал! Също погледнете и двигателя как е, защото моя харчи масълце. За разхода, извънградско ми даде 7л./100км.! Така, че мини през сервиз задължително, ако е 4х4 да го тестват задължително дали сработва, 100% гаранции няма, че и след сервиз може да сменяш и други работи, но в крайна сметка всичко е и до късмет. Аз лично НЕ съжалявам, че се спрях на този модел, ако си купувам за напред кола, пак ще е Хонда! Дано съм ти помогнал!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега от скоро съм собственик на HR-V 5 врати 4х4 124 к.с.,от моя кратък опит като собственик на тази кола мога да споделя само хубави неща!След като отстраних някои неисправности пречинени от някоя българска инжинерна мисъл,колата ми хареса много!Пространството в колата е добре разпределено има достатачно ниши за да си сабера дреболиите,външните и габарити са доста приемливи за грацката обстановка (паркира се лесно на компактни местенца) ,има по високо окачване което е предимство за "европеиските" ни пътища.За разхода немога да бъда база за сравнение понеже имах проблеми със свещите ,но ми даде смесен разход 9.2/100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(не много) Леко със закъснение, но...

 

Репатрак - произволна пътна помощ върши работа. Ние ползвахме от Горубляне - там на самия път има поне 5-6, които просто седят и чакат клиенти. Питаш (поне) 2ма за цена и избираш...

 

За варианта на ход колегата е писал... накратко - зависи от конкретната кола (има ли валидни към момента номера, с които може да се кара по пътищата).

 

А ти "свърши ли работа" ...или още си в процес на избор?

 

Още съм в процес на избор :), като основната причина е малкия избор в София ... 5-6 се предлагат. Как става номера с репатрака, как се договаряш с автокъщата да я вземеш? Кой отговаря за колата при изнасянето и от автокъщата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

(не много) Леко със закъснение, но...

 

Репатрак - произволна пътна помощ върши работа. Ние ползвахме от Горубляне - там на самия път има поне 5-6, които просто седят и чакат клиенти. Питаш (поне) 2ма за цена и избираш...

 

За варианта на ход колегата е писал... накратко - зависи от конкретната кола (има ли валидни към момента номера, с които може да се кара по пътищата).

 

А ти "свърши ли работа" ...или още си в процес на избор?

 

Още съм в процес на избор :), като основната причина е малкия избор в София ... 5-6 се предлагат. Как става номера с репатрака, как се договаряш с автокъщата да я вземеш? Кой отговаря за колата при изнасянето и от автокъщата?

 

Обикновено шофьора на репатрака е техен човек и той си отговаря или пък идва и човек от автокъщата да обяснява,че забележките не са толкова сериозни и може да се измисли нещо за цената........ :lol:

Имай предвид,че някой автокъщи разрешават колата да се кара само при официалният представител на марката,а не по разни квартални гаражчета,щото може да я разбъзикат нещо...... :unsure:

Един съвет,като тръгнеш да ги обикаляш започни от най-скъпата,а не от най-евтината........... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...