Jump to content
Honda user

Към колегите с газови инжекциони:

Recommended Posts

Здравейте колеги,Прави ми впечатление, че компютъра (ECU-то) на газовия инжекцион се затопля доста сериозно. Като го пипна чак ме пари - не мога да задържа ръката си на него.Въпроса ми е - при вас как е? Опича ли се толкова много ? Дали няма да изгори или да му изсъхнат кондензаторите (най-малко) ?Всякакви отговори ще са ми от полза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е къде ти е сложен? На мен ми е м/у филтърната кутия и калника и не се нагрява много. То газаджийте са предценили къде да стои. Пък нали е гаранционен-какво ти пука? Всеки път щом има дерт ще им трошиш тиквите и готово :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мене ми е точно зад двигателя близо до акомулатора. Верно не съм се замислял да го пипам, но ще зема да го увия във фолио.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам ,че не е редно да се нагрява толкова .Ще проверя моя и ще пиша, но когато го монтираха казаха че трябва да е далече от ксенони и др. такива

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето елементи вътре в самия компютър издържат на 100 градуса без проблеми (специално кондензаторите на тях си пише до колко издържат). Далеч от ксенони и други такива се слага с цел избягване на смущения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля,че това не е нормално. На бащата като го бараш е топъл, може се пипа,не е чак толкова горещ.

Редактирано от tisho92
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите до момента - ориентирахте ме горе-долу :)Газовата инжекция си я слагах аз и нямаше абсолютно никакво друго място за компютъра, освен там, където го сложих:http://media.snimka.bg/8532/023318517.jpg?r=0http://media.snimka.bg/8532/023318514.jpg?r=0Очакванията ми бяха, че ще се опича доста по-малко, но...хич не е малко.Сега съм му сложил топлоотражателен щит и тези дни ще го меря с инфра-червен термометър, за да видя първо-до колко градуса се нагрява и второ-има ли ефект от щита.Затова питам вашите до колко градуса (горе-долу) се нагряват въпреки, че се съмнявам някой да го е мерил с термометър :)Решил съм, ако е над 70 градуса, да го местя някъде (въпреки, че не виждам къде) :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега така като се ориентирам по снимките е сложен горе долу както при мен,само че при мен газаджии ми го сложиха.Моят не съм го мерил колко е топъл,но си се стопля и за сега вече 4 години не ми е направил проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и моя е там но нямам никакъв проблем , но внимателно можеш да сложиш отражател но същевременно да може да се охлажда добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...