Jump to content
SyntaxError

Как вървят частите на Хонда Сивик в днешно време?

Recommended Posts

Здравейте!Отскоро имам Хонда Сивик 1997 г. на ок. 180 000 км (едва ли са истински :D).Нов съм във форума и искам да попитам за цените на частите на Хонда Сивик. Видях няколко теми, но те са прекалено стари и стигнах да извода, че цените може да са паднали (ДАНО) или да са се покачали. Затова искам да попитам някой за що-годе акутални цени. Интересуват ме цените на филтрите, ремъците и т.н. - нещата, които е желателно да се сменят, когато купиш кола втора ръка.Благодаря предварително на всички, които ще помогнат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частите вървят като "топъл хляб" .. :D Нали не мислиш, че някой ще седне да ти пише, как вървят частите на всеки един производител .. :) Задай си въпроса по конкретно, кои точно части те интересуват и на кои производители, защото цените са доста шарени ..

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата е писал ,кои части го интересуват ,ама някой не четат ;) Цените са екстра , горе-долу като за голф...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора на miroslav_stoev :)А колкото до поста на mar_tod... не настоявам за ТОЧНИ цени на всички възможни части. Интересува ме просто горе-долу колко пари трябва да си приготвя за посещението в сервиза :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай колега мита че, японските части са скъпи, произлиза от по-възрастни майстори които цял живот са правили Лади и Москвичи. По времето на комунизма е нямало никакви японски коли и от там стигат до този извод! :dry:

Редактирано от Doomwisher
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има раздел "Поръчки от чужбина", отделно има и сервизи за ХОНДА по градове.Рови и ще намериш!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката! Ползвай оригинални части - поръчват се чрез колеги от САЩ. Има няколко теми във форума, пише и къде да провериш цените.Качеството е несравнимо и като смениш нещо - забравяш. Така си сигурен, че караш Хонда :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.hondapartsnow.com/Page_Product/PartDetail.aspx?catalogID=11&productID=4&yearID=15&doorID=1&gradeID=6&areaID=2&transmissionID=3&originID=-1&colorLabelIDs=-1&colorLabelID=-1&sectionID=1&idAndImageID=1730%20932902&isBigPicture=False&pageName=Camshaft%20-%20Timing%20Belt%20(SOHC) В общи линий да се ориентираш от тези часто ПО-ОРИГИНАЛНИ няма за около 80$ (без доставка ) ремък и ролка за 100000км пробег по евтино от това здраве му кажи Редактирано от kembo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата е писал ,кои части го интересуват ,ама някой не четат ;) Цените са екстра , горе-долу като за голф...

Абе четем си много добре, освен ремъци и филтри има написано

и т.н. - нещата, които е желателно да се сменят, когато купиш кола втора ръка.

ама това "т.н" нищо не говори, защото някои сменят и воддни помпи, други не .. Някои сменят и дискове и накладки (като си вземат автомобил втора ръка) други не ги сменят, абе и т.н........ :)
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Днес се регистрирах, защото имам проблем с долната помпа на съединителя на хонда сивик.Жена съм, но малко разбирам от части .Установих,че помпата е омазнена и е наляла спирачната течност.Колко би могла да струва такава помпа.Поздрави на всички Роси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качествена от 70 до 90 лв. Моята я взех 2-ра ръка за 25(бих казал в много добро състояние)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той колегата е писал ,кои части го интересуват ,ама някой не четат ;) Цените са екстра , горе-долу като за голф...

Абе четем си много добре, освен ремъци и филтри има написано

и т.н. - нещата, които е желателно да се сменят, когато купиш кола втора ръка.

ама това "т.н" нищо не говори, защото някои сменят и воддни помпи, други не .. Някои сменят и дискове и накладки (като си вземат автомобил втора ръка) други не ги сменят, абе и т.н........ :)
Не знам дали съм само аз, но мисля, че ти се заяждаш с мен. Съветвам те, ако не желаеш да помогнеш да не си губиш времето в писане на глупости, както и да не губиш времето на мен и на останалите, които ще ги четат. Не разбирам много от коли (но пък за сметка на това ми прави голям кеф да карам Хондата). Именно поради факта, че не съм разбирач, не съм абсолютно сигурен какво трябва да сменя и колко ще ми струва. Казали са ми само за ремък, филтри, маншони и дискове. Иначе още веднъж благодаря на останалите, които си направиха труда да ме ориентират. Да сте живи и здрави и продължавайте да помагате :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако това за заяждането се отнася за mar_tod си в прекалено голяма грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята скорошна придобивка d16z9 5та coupe как стоят нещата с обслужването:53лв ремък Gates47лв ролка SKFводна помпа (евентуално) 80-100лв.Иначе в местния вносител на "японски" части (IMI) ролка и ремък са ми 70лв.Комплект тампони предни за долен преден носач са 15лв комплекта, толкова и за комплект тампони за отзад някъде.Филтрите са по 15лв/бр (средно). Ако това не са голфови цени... здраве му кажи.ОЕМ частите едно, че с ДДС-то, митото и други разходи по доставката излизат двойно в лева на цената им в $ на сайта. Второ, че не знаеш дали наистина са оригинални и/или фабрични.Ремък от Щатите е 37$... вероятно ще ти дойде 70 леваролката е 53$ т.е. 100 леваОбщо взето всичко излиза с по 70-100% по скъпо от там... Те и голфовете ако ги караха с ОЕМ части...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...