Jump to content
Коко

Всеки може да си направи циферблата на километража какъвто си иска!

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да ви кажа , че всеки може да си направи циферблата на километража бензина температура обороти , цялото табло един вид, каквото си иска .

 

 

Материали :

 

Скенер машина + човек да го изкара на метал * въпреки че има хора които си го принтят на фотохартия * , иии естествено програма за обработване - Photoshop

 

 

Махате всичко копирате го със скенер и го отваряте със програмата Photoshop , вече всичко е във ваши ръце , после знаете процедурата ..

 

Ето няколко ръчно напревени ( не са на Хонда )

Публикувано изображение

Редактирано от atoma
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още една разработка Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги искам да ви кажа , че всеки може да си направи циферблата на километража бензина температура обороти , цялото табло един вид, каквото си иска . Материали :Скенер машина + човек да го изкара на метал * въпреки че има хора които си го принтят на фотохартия * , иии естествено програма за обработване - Photoshop Махате всичко копирате го със скенер и го отваряте със програмата Photoshop , вече всичко е във ваши ръце , после знаете процедурата .. Ето няколко ръчно напревени ( не са на Хонда ) Ето какво изкопах от гугъл , не се вижда всичко но забележете как е променен километража . ЦЪК

Може ли пак, че поне аз нищо не разбрах.
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махате си циферблата и отивате с флашка в ръка и го сканирате , после казвате да ви качат файла на флашката ( във всяка книжарница става ) , след което качвате се в Хондичката , палите я ( СЛОЖЕТЕ СИ КИЛОМЕТРАЖА ОБРАТНО ) , прибирате се вкъщи , отваряте снимката със снимко-обработващата програма " Photoshop " препоръчвам C3 българския мод , правите си циферблата както ви иска душата , качвате го на флашка , отивате в студиото и казвате да ви го принтират на фотохартия , В РЕАЛЕН РАЗМЕР ! След това монтирате новия циферблат на мястото на стария , това е :)Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самата хартия ли свети или? В смисъл как се разпръсква така светлината?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи каква хартия , има и такава като за снимки но прозираща , слагате определен цвят лампичка отзад ( сменяте старата ) , ако много прозира хартията слагате още един слой , и резултата е чудесен :)Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами стрелките за да се сканира трябва да се свалят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даам.. махаме стрелките , сваляме ( ако няма в интернет шаблон за нашата Хондичка ) и отиваме на скенер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос:А как да излъжем борд- компютъра?:lol: PS: И какъв e смисъла?

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се замислиш , не трябва да се махат стрелките .. просто те се огъват , огъваш ги и ги набутваш ( въоръжи се с търпение ) . Не знам колеги споделих темата защото я сметнах за интересна не съм го пробвал този трик :)Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако може направо да напъхате без да мръдне стрелката ще е най -добре , но пак казвам , показах темата само защото реших че е интересна , ако някой колега се захване да го прави , късмет да не си потрошиш нещо че после ново табло ( стрелката да не извадиш ) .. И всеки който ще го прави , да го направи на своя отговорност , и късмет ! И чакаме снимки и инфо как е станало . Между другото , за мераклиийте които искат да го правят слагам ясно обяснение

:

 

http://www.blauertacho.de/Honda/Honda-Tacho.htm тук сменят на ХОНДА ...лампичката ,свети в приятно синьо

 

Другата част взимате изпринтения циферблат , понеже е фотохартия ( посъветвайте се с гугъл кое е най удачно ) може да го приплъзнете нат стрелката без тя да мръдне .. слагате новити крушки / диоди ( диодите светят с насочена ( лъчова) светлина така че по добре е да вземете някоя лампичка, изберете си цвят , сложете я ( в линка е описано как ) и сложете снимки после да се порадваме :)Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ми много откачено, но пък става много добре...колега ти пробвал ли си ?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега , засега - не Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам темата е как да си поразкрасиш таблото, но това ще е видимо само на дневна светлина.

Самата хартия не свети а използваме съществуващото осветление на таблото, като може само да се смени силата и света.

Въпроса е как да докараме ефект който показвам в края на поста.

Но ми се струва, че няма да можем в домашни условия. Аз поне нямам идея как да стане, поне не и в повече светове.

Публикувано изображение

 

 

 

Освен ако намерим само празно шаблонче от този вид и отгоре му поставим прозрачно оцветено шаблонче.

Тотално ми се оплете езика, но така е като незнам как се нарича това светещото.

Публикувано изображение

Редактирано от Ivo Myankov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има си вариянти ... слагаш супер ярко бяла лампа - И гледаш циферблата малко или много да прозира , ако прозира много слагащ още и още до перфектната точка . След това слагаш го .. и всички цветове блясват като коледна елха :) ( оцветил си цифрите в синьо , вътрешноста в зелено , и белязанията / чертите , в черно например , когато осветиш всичко с бяло .. стават прекрасно ярки и наситени цветове :)Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия неща които си показал колега, не стават с принтерче и фотошоп... Дано някой успее да ме опровергае с доказателство все пак :)

Редактирано от Трънчо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си съгласен с мен колега , ще изкарам на принтерче едно такова нещо и отдолу ще го светна с фенерче , за да не го монтирам на колата .. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е няма нужда ама ми обясни на пост номер 7 как става номера. Според мен това си е "плазма". Иначе ако става въпрос замо за на светло - може да се направи. Това имах в предвид.

Редактирано от Трънчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм на мнение, че няма трик с който да е равномерно осветено и да стане както трябва. Не и да изглежда като тези които показах.

Но давайте покажете, че може и аз също ще ви последвам. Но за сега невиждам начин да стане идеално. ЗА СЕГА Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един път казвам не съм го използвал , но понеже тука има хора които смятат че не става , ще взема да си направя едно табло у нас и да видите че се осветява равномерно- поне така мисля от материала които съм прочел , сега ще поровя за видео материал и ще ви покажа ако има Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох че хората ползват " SMD LED диоди " в нас имам няколко от е такъв тип

Публикувано изображение като сложиш 3-4 от тях , ( една бройка с 9 диода на нея *тези жълтичките са диодчетата* ) , струва 10 лева , така че сложете цялата " операция " към 50-60 лева ..

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така , едно малко доказателство че става равномерно с диоди -

 

Започваме с едно табло на Астра , с прилични и бели циферблати

Публикувано изображение

 

светещи с жълта крушка , но след промяната .. ( сини крушки )

 

Публикувано изображение

 

Да знам че тва са две различни коли , но темата е направена в форум на опел , и първата снимка е на любител който иска да си го направи но отдолу негов колега поставя как се е получило неговото :)Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хрумна ми една идея, мноооого оригинална. Ще се заема и ако стане, повтарям АКО СТАНЕ ........ дано да стане.

Колега и ти се заемай с твоя си вариант, а после ще сравняваме Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм не искам да рискувам ще го направя на някое старо табло :D хихихи :) Ще видим Кой ще победи :P моето изпитателно табло или твоето ? оспорвана битка , срок петък :)Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи,става,но не точно както е обяснил колегата задължително LED диоди(даже за добър ефект се слагат допълнителни) и специална хартия или фолио,свалят се и стрелките ,което е голям проблемПубликувано изображение,правих си таблото на маздичката адски много главоболие,време и нерви.Накрая стана горе-долу прелично ,но няма същия смайващ ефект като плазмата .Ако някой реши да се пробва нека хвърли едно око тук http://forum.mazdabg...php?f=47&t=1290 ;)

Редактирано от dante866

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , може да се изпринтят на тънък лист пвц , огъва се и ти го изкарват на него , сещате се за какво ви говоря , като хартия за рисуване ама пластмасова ! Реже се с ножица , след което се слагат във формата на циферблата един или два листа отзад , за да не пропуска много , на диодите може да навържеш прозрачни тръбички огъваш си ги плстмасови , за да се разпръсне светлината , или взимаш от тези листове дето разпръскват светлината , намират се зад матрицата на всеки монитор , във подсведката .. не е нужно да махаш стрелката просто като е пвц листа огъваш го , огъваш и стрелката и готово ... Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би до края на седмицата ще кача как изглежда , на саморъчно напревеното табло ( тръба със светлина ) Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като я гледам тази тема, оставам с впечатлението, че авторът се чуди к'ви глупости да напише, че после да може сам да им сложи "+1".

  • Нагоре 4
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега , нещо си се объркал , пиша защото темата е интересна , ако не ти харесва защо пишеш в темата ? Аман от разбирачи Публикувано изображение и може би хората ми слагат + когато съм дал положителен коментар , или аз си давам плюс аз да не пропуснат коментара щото има хора които връткат скрола , но да си призная сложих само на първия и на 2рия пост +1 ;)

  • Нагоре 1
  • Надолу 5

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напредвате ли с плазмите колеги? До петъка уж беше състезанието :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя прототип е много прост като на обикновенните коли , само дето ще го сложа на " ръчно направено " табло . ще има крушка такава , както е на таблото , ще има циферблат , ще запълня дупката където е стрелката за да бъде по реалистично , утре най вероятно ще кача снимки :) Другия колега сподели че поръчал някакви части за неговата идея , моята е по проста , както в първия пост , крушка и циферблат = равно осветление Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги утре ще кача на моя саморъчен циферблат осветяван от диодна крушка , да знаете , поне така си мисля , че ефекта няма да е същия , защото аз ще го отпечатам на снимков гланциран лист , вместо на ПВЦ лист :) Поздрави надявам се да се получи Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е защо не го направиш както е на снимката? Иначе да, всеки може да си го принтне на хартия и да му свети с фенерчето. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега който си е сканирал таблото не пази ли файла със сканирането , ако го пази пишете ЛС , да не го разглобявам за улеснение а ако не .. :P:lol:

Редактирано от Krakajabel

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не бих го направил, защото за да не прецакам нещо :) Не съм го пробвал и не искам да рискувам , и ако някой тук го прави го прави със собствен риск Публикувано изображение

 

Колега

Krakajabel

каква ти е хондата

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...