Jump to content
Коко

Honda Buggy - The newest monster By me :)

  

70 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КОМЕНТАР МОЛЯ ВИ ! ...

 

Здравейте драги колеги ! Реших да споделя с вас , че след много чудене размисли и куп проблеми относо проекта , реших да си направя Хонда БЪГИ ! .

За жалост тепърва го започвам и не мога да ви покажа снимки на завършеното бъги но се надявам до края на годината да е готово например :) Ще ви държа в течение!

 

 

Информация :

 

Смятам да бъде 2-местно

Въпросче - със цяла ос ли да е или ?

Някакви гуми от хондичка или ако не намеря , ще взема от ATV .

 

Рама със лого ХОНДА - навсякаде ;) Напревена от квадратен профил ,

 

Двигателя Вие ше ми го препоръчахте ...

 

Първоначално си мислех за нещо от рода Honda 2тактов 7 hp , от тези картингите който развивали до 80 километра ( уж ) . И смятам че ще бъде идеално , все пак бъгито е за планината ( но ще го карам и по улички , тайни малки улички , ше го ръчкам яко !! ) ... а в планината 80 км .. не са мъничко !

 

После реших да разкостя някое сивиче и да сложа двигател от него но си казвам- ако се докопам до сивиче ще карам сивичето няма да го убивам .. :(

 

Затова се спрях на този двигател , който смятам да поръчам Ebay или направо да взема от някои карт от картинг писта ..

 

МНОГО ЗАПЛЕТЕНО СТАНА ! Но аз лично съм изключително позитивен към този проект и смятам да го направя , и се надявам да се получи :)

 

Обещавам като получа някои от частите които ще поръчам ( най вероятно тази седмица ) да слагам снимки , ето някои от частите :

 

 

Хидравлична дискова спирачка монтирана на задната ос

Малка зъбчатка за двигателя , голяма зъбчатка за оста ,

Кормилна щанга и 2 броя шенкели и кормилен прът ...

Педали за газ / спирачка

Жило 3 броя ( имаме и съединител не забравяйте :) , ох аз не споменах , РЪЧНИ СКОРОСТИ )

 

Малко боя , метал за красота и за защита от кал , нова верига , един готин следобед и яко каране :)

 

 

И на всичкото отгоре частите + рамката ( тя ми излиза безпари частите са 180 лева със доставка ..

Двигателят да е още 300 или 400 , едни гуми за 120 лева , ( набелязъл съм ги вече ;) ) и е 6+ ..

 

Казвайте си мнението и харесва ли ви тази идея , желаете ли да продъжла да ви "държа в течение" относно този проект и въобще смятате ли че ще стане ?

 

Поздрави ..

 

Ох , П.П1 - Забравих да сложа снимки как горе долу смятам да изглежда това бъги - ето снимка

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение ГЛАСУВАЙТЕ В АНКЕТАТА

Редактирано от Коко
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е чудна на мен лично ми допада. Успех колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много,колега ! Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега идеята е страхотна всичко става само желание да имаш и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено , има ли желание , има и ефект :)Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново Ви моля , нека всеки прочел темата остави някакво мнение ( НЕ АНКЕТАТА , тя отделно ) ВЪВ формата на текст , кажете си мнението някакви идейки за двигател нека раздвижим тази тема , на много хора се стори интересна :)Публикувано изображение Поздрави и нека вашата хонда бъде с Вас Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си го замислил,доста играчка ще падне,все пак ще го правиш от нищото :unsure: Единственото нещо което мога да те посъветвам е да сложиш някои по сериозен двигател... с тоя ще умре много бързо или след няколко карания ще ти е много мудничко ;) Така че помисли над това ;) И Успех с проекта :tongue1: В очакване сме на някои звяр,надявам се че ще ни изненадащ... :thumbs1:

Редактирано от rEsPeCtiVe
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за куража колега , всъщност бях измислил преди да е от някой хонда мотор :o ...... абе ше бъде изненада , но само ако събера повечко коментари за да видя мнението на другите и се целя да събера "Публикувано изображение Чудесна идея , давай ще се справиш !" 100 гласа от това .. ако събера толкова , ще се взима хубав двигател , кво да се прави :) ПОЗДРАВИ Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнението, че един добър двигател/д13ка/ ще ти е много по-готино от някакъв малък 7к.с. Отделно на д13ката скоростите не са и никак дълги и ще падне фън. После може и да го тунинговаш.п.п. Застраховката "живот" е задължителна :lol: п.п.2 И аз това съм си го мислил, само че с трабанче, обаче нямам познанията да го сглобя. :cool:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще измислим двигател , както казах ще е изненада :P . Всъщност дори ако сложа двигател дори да не е от хонда , логото хонда и това че съм фен на тази марка са достатъчни за да наречем този звяр . ЗВЕРСКО БЪГИ ХОНДА :) Поздрави .. търсих търсих двигатели по морги и глупости , нищо не изпадна .. Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха вижте го този с Хонда бъги ( моето пък си е друго Публикувано изображение )

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, пак някой избухна, браво колега и дано успееш да го направиш, ще стане лудница.:lol:

Редактирано от tisho92
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, желая ти успех с проекта, надявам се да не остане само на думи ами да го видим в действие. Проекта който си подел е осеян с доста трудности, дано успееш да ги разрешиш и ако има нещо пиши все някой ще помогне :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рибата в морето, някой сложил тигана.Всичко добре, но до тук има само идея и нито един закупен чарк или греша?Дай още инфо!

Щ.. търсих търсих двигатели по морги и глупости , нищо не изпадна ..

Колега ти сериозен ли си?В този форум можеш да намериш 10 ДВГ-та на прилични цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох колеги не съм написал , рамата я имам но е при едно приятелче (там я правихме ) ,мога да ви пусна чертеж горе долу как изглежда ,другото което е чакам отговор от една фирма за частите които описах , имам средства рама и желание , и смятам че след време това бъги ще се кара :) хихи Публикувано изображение

 

На мене търсачката ми е малко прецакана , но ако излезне някое прилично двигателче от тук , което мога да си позволя , ще се взима Публикувано изображение Поздрави и се надявам да ви допада идеята

 

Имам въпрос , не можах да си намеря "готин" волан , някой хонда маняк тука няма ли ^^ разчитам на форума отколкото на някоя стара морга ... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля всеки които гласува в анкетата , да напише коментар , защо е такова неговото мнение ...... Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Хей Колеги , предложете някакъв допълнителен начин на охлаждане , знам , че ако е някоя д13ска си има охлаждане , ама ако е нещо друго искам да си има стабилно охлаждане освен турбината .. понеже двигателя няма да има струя въздух , зад седалките е , реших че може много да се загрява .. мисилх някъв начин да сложа тръби отпред при "стъклото" и края на тръбите да са върху и около двигателя ,.. за да се охлажда , или ако някой има друга идея , нека сподели :)Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За охлаждане един голям радиатор с перка.Ако имаш финанси защо не вземеш едно 5 ген. 4х4 и да го ползваш за части.

Редактирано от VGEN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки ,че основно радиатора се охлажда от струята въздух ....си мисля ,че би могло да стане и със: Алуминиев радиатор или по -голям такъв ,също и въздухозаборници които да отклоняват струята км него!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихихи , благодаря на всички за идеите !! Супер сте Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото днеска си мислих за някъв механизъм ( релси , например ) . Предно стъкло което всъщност е плексиглас , не стъкло , когато завали да се спуска , когато е пек да си го махам за да ми вее ветреца ... аз съм си намислил релси и да се прибира по тях в предната част на бъгито .. но ако някой има друго решение . между другото знаете ли някъде където се продават АТВ-та на части, в София , щото не ми се ще да поръчвам гуми искам да ги видя първо

 

Съжелявам много за супер голямото количество от въпроси , ноо .... Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек въпрос ( ОТНОВО ;( ) ..... представете си че слагам такъв двигател ( едва ли ) Публикувано изображение

Как смятате на този двигател , да му се върже вентилатор който да бъде завъртан от него .. много интересно наистина .. Публикувано изображение ( просто питам , но наистина очаквам отговор ) и да знам , че този си има турбинка вътре която да го охлажда и не му е нужен радиатор с вентилатор но попринцип , как смятате че може да стане , пуснете въображението си и споделете :)Публикувано изображение OFFTOPIC , харесва ли ви темата ?

Редактирано от Коко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля ви отговорете на горният пост ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не им разбирам много на двигателите, но един приятел искаше да си прави фиат 126п и се беше спрял на двигател от honda cbr600, цените в ebay.co.uk бяха доста поносими - нещо от сорта на ~250-300 лири за двигател на около 20 хиляди мили. Не знам обаче до колко такъв агрегат би ти вършил работа. Аз имам и един допълнителен въпрос, такова бъги може ли да се кара в сняг с подходящите гуми и ще затъва ли ако снегът е много дълбок ( 2+ метра ) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре...ти ся косачка ли ще правиш или бъги,нали черешката беше в това да ни изненадаш,ние оставяме работата и всичко останало на теб,а накрая ще оценим какво си направил ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи дали снегът ще е на пластове Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение, ако не е на пластове , не се тревожи :D а сега сериозно , колега , ако вземеш някои стабилно големи гуми , е възможно дупето да ти се намира и на 1 метър от земята ;) A като му сложиш едни защити отсрани както аз го планувам ни сняг ни кал ще те тормози ! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега , оставям тази тема , надявам се да се възроди , причина - Завършеното бъги .. Поздрави и мерси за хубавите думи !! Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей Колеги , предложете някакъв допълнителен начин на охлаждане , знам , че ако е някоя д13ска си има охлаждане , ама ако е нещо друго искам да си има стабилно охлаждане освен турбината .. понеже двигателя няма да има струя въздух , зад седалките е , реших че може много да се загрява .. мисилх някъв начин да сложа тръби отпред при "стъклото" и края на тръбите да са върху и около двигателя ,.. за да се охлажда , или ако някой има друга идея , нека сподели :)Публикувано изображение

 

Е то да загрява да загрява- колко да загрява. Д13ката с един халуминиев радиатор няма как да прегрее мисля. Само ще ти кажа, че на жената хеча съм го карал и в 40 градуса на мръсна газ из квартала/прегреваха свещите и сложихме други за проба/ и около 1 час и нещо беше нон стоп на 5500++ на оборотомера и стрелката не си мръдна от мястото. А охлаждането е сток от всякъде. И само 1ва, 2ра , 3та... спирачки и пак. Ако си намериш изтормозено купе ще има стоков радиатор. Датчик за вода и ще следиш. Ако не трябва не давай излишни пари. Тамън ако прегрее си е обосновано да му шибнеш и в-тек глава. А маркучите колкото дойдат толкова. Само една идея- шкода 120л виждал ли си как е направено охлаждането...

 

п.п. Знам за един пич, където има д13ка двигател и мога да го попитам за цена. До последно/около година и малко/ си е бачкал без никакви ядове.Само мисли как ще го храниш. Фабричното захранване става само ако си пенсионер и не си на график. Даже и тогава е изнервящо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хей Колеги , предложете някакъв допълнителен начин на охлаждане , знам , че ако е някоя д13ска си има охлаждане , ама ако е нещо друго искам да си има стабилно охлаждане освен турбината .. понеже двигателя няма да има струя въздух , зад седалките е , реших че може много да се загрява .. мисилх някъв начин да сложа тръби отпред при "стъклото" и края на тръбите да са върху и около двигателя ,.. за да се охлажда , или ако някой има друга идея , нека сподели :)Публикувано изображение

 

Е то да загрява да загрява- колко да загрява. Д13ката с един халуминиев радиатор няма как да прегрее мисля. Само ще ти кажа, че на жената хеча съм го карал и в 40 градуса на мръсна газ из квартала/прегреваха свещите и сложихме други за проба/ и около 1 час и нещо беше нон стоп на 5500++ на оборотомера и стрелката не си мръдна от мястото. А охлаждането е сток от всякъде. И само 1ва, 2ра , 3та... спирачки и пак. Ако си намериш изтормозено купе ще има стоков радиатор. Датчик за вода и ще следиш. Ако не трябва не давай излишни пари. Тамън ако прегрее си е обосновано да му шибнеш и в-тек глава. А маркучите колкото дойдат толкова. Само една идея- шкода 120л виждал ли си как е направено охлаждането...

 

п.п. Знам за един пич, където има д13ка двигател и мога да го попитам за цена. До последно/около година и малко/ си е бачкал без никакви ядове.Само мисли как ще го храниш. Фабричното захранване става само ако си пенсионер и не си на график. Даже и тогава е изнервящо.

 

 

 

 

Колега , кажи цената ,амаа може и нещо по маломощно да взема , какво да давам пари , като ще ходя за по една скаричка с приятели на планината и после малко газ в калта Публикувано изображение

 

Хайде стига съм говорил Публикувано изображение

 

Надявам се идеята да ви хареса и да очаквате нещо хубаво

 

Надявам се да остана изненадан , както и вие ;)Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще ти пиша какво и как като му дрънна на пича да видя кое и как е по нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие или ентусиазма ти се изпари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не можах да разбера за 2 страници,какво точно ще правиш?Бъги или мотофреза???Решаваш да е от картинг,после задаваш въпроси за двигател от хонда(автомобил) и в един момент постваш снимка на двигател от косачка :huh: ?Абсолютно нищо лично,но мисля че не си готов за какъвто и да е проект.Седни и помисли какво се захващаш да правиш.Пооткрадни идеи от нета или от офроуд форумите,за да добиеш представа какво ще правиш.Тук освен изрази от рода:Ауу много яко или давай в същия дух няма да чуеш.Супер е че си мераклия за наливаш време и средства в нещо такова като проект,защото е доста различно в този форум,но лично ти си човека който ще знае какво да прави.Успех

Редактирано от doggy
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...