Jump to content
Т.Иванов

Помощ!Лепене на броня от фибро стъкло

Recommended Posts

зДр. на всички.Имам няколко въпроса относно броня,която е направена от фибро стъкло.Преди няколко дена си залепих въпросната броня,изшкурих я стана гладка като стъкло.След тази процедура започнах да нанасям кит,но има отделни места на които кита се пука.Пробвах няколко пъти изчаках кита добре да изсъхне,след което следваше процедурата с шкуренето,но пак се напука.Остават тънки чертички които ме дразнят.Може ли някой да ми каже дали аз бъркам някаде и ако има някакъв чалъм за цялата работа да го сподели :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега.Не знам какъв кит използваш,но за броните от фибростъкло и за подобни гъвкави елементи трябва да ползваш кит за пластмаса,който и след изсъхване остава леко пластичен за да не се пука.Това мога да те посъветвам.Успех:bye:

Редактирано от Dragi4
�е цитирайте предходното мнение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахам вчера поразпитах тук там и ми дадоха съвет да пробвам със шприц кит.На какво мнение си ти ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се отбих в два магазина.В единия продавача ме консилтира да си взема полиестерен кит с стъклени нишки,а в другия магазин кит със алуминиеви нишки.Реших преди да експериментирам да се посъветвам тук във форума.Така че чакам отговор :)Поздрави на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Преди няколко дена си залепих въпросната броня,изшкурих я стана гладка като стъкло.След тази процедура започнах да нанасям кит...

Как и с какво я залепи? Тука може и аз да бъркам , но след като е станала "гладка като стъкло" защо си започнал да нанасяш кит? С идеята да стане по-здрава ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами залепих я с епоксидна смула и мрежа,но имаше отделни елементи от външната страна на бронята които стояха кофти и за това сложих кит.И сега този кит е напукан и нзм как да го оправя....Иначе от вътрешната страна бронята е добре залепена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чуй сега :rolleyes: първо виж добре данеби пукнатините да са на смолата а не на кита. после- местото което ще китосваш и малко покрай него го зашкурваш с едра шкура- 100-120. върху надраното вече почваш да китосваш. ползваш т.н виброкит. ползвай на новол кит с по-дългите нишки(светло синя лента на кутията). след като си докараш формата финосваш с фин кит пак на новол. след това слагаш шприцкит(той се пръска с пистолет).виброкита шкуриш с 120-180, финния също, като преди да шприциваш зашкурваш с 400. шприца оставяш да изсъхне 1-2 дена. шприца търкаш с 400 и заглаждаш с 800-1000 преди боята. на загладена броня както казваш нема да ти държи кит, все пак трябва да направи споика, а на стъкло не става.и що слага мрежа-плата е евтин :unsure:

Редактирано от pitbuls
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега благодаря за обяснението.АМи за първи път лепя и като разпитвах ми казаха че се купува мрежа затова нея съм използвал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много колега.А да имаш идеи с какво мога да шприцна бронята понеже нямам пистолет???Щото предпочитам сам да си я направя отколкото да я дам на някой маистор да я развали,че вече съм си патил от такива.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси много колега.А да имаш идеи с какво мога да шприцна бронята понеже нямам пистолет???Щото предпочитам сам да си я направя отколкото да я дам на някой маистор да я развали,че вече съм си патил от такива.....

Ами със спрей?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже къде във Варна продават кита със стъклените нишки,защото обиколих много магазини и никаде го няма......Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей да те питам ти като ремонтира твойята подсилва ли с нещо проблемните места освен с повечко смола и плат, че имам една стара счупена да се пробвам да я поправя

Редактирано от Valio_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...