Jump to content
stranger in moscow

Първоначално облужване на нова кола.....

Recommended Posts

Колко струва първоначалното обслужване на втора употреба акорд 5та генерация англичанка , както и 5та генерация us coupe, преди 1998ма! Също така напишете и за дизелите и бензинките за да знам какви пари да си подготвя интересуват ме само главните ключови компоненти и качествени части.

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дизела незнам,но 2та ремъка и ролката са 130лв. смяната между 50-80лв. А масло има от 50-200лв там ще си решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А другите 2 ролки, старите ли да остави ? .. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А другите 2 ролки, старите ли да остави ? .. :huh:

Прав си колега на моя акорд сменях само едната другите бяха добре.Грешката е моя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли два ремъка с две ролки.Двата ремъка са около 100лева и двете ролки около 140лева.Пистовия ремък е около 20-тина лева.Водната помпа ако решиш е около 70-80лева,въздушен и маслен филтър около 40лева и там масла и други работи ти ще си прецениш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви си едни 500лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти последно реши ли какво ще купуваш че питаш за обслужването?Аз примерно на мойта англичанка нищо не съм обслужвал като я взех и 4-та година карам.То да не чува господ ама на ,досега няма проблеми с незацепени ремъци и други истории където наш майстор не е пипал :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега то и аз карам 4-та година без да сменям обаче днес си купих необходимите консумативи и мисля да сменя вече, че ме е шубе да не ме остави на пътя и да хвърля мотора :huh: . Съветвам те и ти да направиш същото за 300 лева не си заслужава да си правиш експерименти с колата .

Редактирано от kytila
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На моя Акорд първоначалното обслужване излезе 512 лв без маслото. Смених всички филтри и ремъци плюс два шарнира и труд.Всъщност много е условно какво се разбира по първоначално обслужване. Моята кола имаше сервизна книжка и си позволих да не сменя веднага маслото на скоростите и свещите, например, но и те е хубаво да се сменят при кола "нов внос". Също така не е изключено и нови гуми да трябват, абе не се знае какво може да изкочи, но поне едни 1000лв е хубаво да имаш. За да стигне трябва да остане, дето се вика ;)

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах в предвид че не съм сменял ремъци и ролки ,четох че имало повече белези ли какво било и често тукашните майстори не ги зацепвали правилно,може и да ги сменя като навъртя 200хил.Иначе масла ,филтри ,свещи си сменям ,просто така си върви хубаво и тогава ме достраша да не я разбутат нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами англичанките са много рискови въпреки че не те е оставяла на пътя,иначе акорд мисля си за Us coupe макар че и англичанките ме радват.

Абе колега що не спреш да пускаш безсмислени теми вече. Като пускаш теми се вслушвай в това което ти пишат колегите, поне това е идеята на форума. Ти досега автомобил си нямал, не знаеш какъв автомобил ти трябва а взе да даваш и преценки кой автомобил бил рисков и кой не. Има хора които карат англичанки с години и са доволни. То не бяха въпроси по скайпа и какво ли не, само питаш и спориш, после пускаш поредната тема. Сто пъти ти писахме че колата трябва да се провери задължително преди покупката, да прочетеш темите в форума, за дизеловия мотор също във форума на Ровър а ти спориш ли спориш. Харесай си Хонда в Пловдив и ако е бензин ще ти намеря човек който да я провери. Подръжката като цяло не е по-скъпа от на другите автомобили в класа, немски, италиански или френски, дори в някой случай и по-евтина. Вземи провери колко струват смяната на консумативите на един Голф 4 бензин и дизел примерно и ще се увериш в това. Идеята за покупката на Хонда е че е много по-надежден автомобил дори и произведен в Европа. Доста по-икономичен и пъргав. По обслужването на моя Акорд /в сервиз на приятел/ платих: Смяна ангренажен ремък, ролка и още 3 ремъка - 230 лв., смяна на предни дискове с накладки - 215 лв., масло с филтър 65 лв., въздушен филтър - 15 лв., антифриз - 40 лв.Предстои ми: смяна на свещи, филтрите на купето, бензинов филтър, проверка и евентуална смяна на маслото в скоростите.Ако купиш колата от човек можеш да идеш да ти проверят ремъците и ако няма нужда да не ги сменяш.Айде успех с покупката и дано да случиш че да не разправяш после че и американските Хонди били рискови. Редактирано от martins
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ха ха Англичанките били рискови.И кое им е рисковото бе колега?И как като си нямал досега никаква кола почна да даваш оценка за коли дето дори не си се качвал в тях камоли да си ги карал и потдържал.И мен 2 дни ме занимаваш по скайпа да ти пиша кое колко струва и кой мотор какъв е.И накрая поредната безмислена тема във форума при условие,че е писано,писано по тия въпроси.Има толкова много писано в полезни технически ама няма кой да ги чете.Та даже и рискови взеха да стават нашите автомобили.Темата е директно за коша според мен.

Редактирано от Tokyo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Абе де да знам ама вече няма далавери от рода одарих кьоравото ,ефтино нали и най-хубаво като в мъглата след 90г!Пък и съм забелязал че който мноооооооого разпитва и се подсигурява ,после се набутва със скрити дефекти с извинение като пиян турчин в лайната май беше лафа!Градски усещам те че не искаш хонда!Купи кола която можеш да си позволиш да потдържаш и майсторите в нашия край познават за да я ремонтират!Аз също в последно време закъсах с парите и като дойде проблем с колата и става сложно ,ама това е положението-важното за мен е че съм намерил МОЯТА кола ,95 г е все пак и си иска своето от време на време и съм длъжен да и го осигуря!4 години я търкалям и каквото се е наложило да и правя са бели кахъри ,които като се кача зад волана забравям понеже с нея изживявам THE POWER OF DREAMS!Няма лъжа тука да знаеш!

Редактирано от borko 30

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича наистина е доста директен по SKYPE :rolleyes: ако мога така да го кажа и разпитва доста и все още продължава :lol: . Да видим какво ще излезе от цялата тази работа , скоро ще е ама какво ще е ??? Аз залагам на Акорд купе .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли два ремъка с две ролки.

Не са .. :) Ремъците са 2, а ролките са 3 ..

Ха ха Англичанките били рискови.И кое им е рисковото бе колега?И как като си нямал досега никаква кола почна да даваш оценка за коли дето дори не си се качвал в тях камоли да си ги карал и потдържал.

Колега, не се сърди, но това е малко като твоята оценка за дизелите .. :) В целият форум я има 3 теми с опаквания от дизелов Акорд, я няма :D а ти нвърдиш че са бъкани с проблеми ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, не се сърди, но това е малко като твоята оценка за дизелите .. :) В целият форум я има 3 теми с опаквания от дизелов Акорд, я няма :D а ти нвърдиш че са бъкани с проблеми ..

:lol::rolleyes::tooth: ... Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колата я вземам утре ако намеря с кого да ида ако не на стоп ще ходя и пак ще я зема стига да намеря някакъв сервиз да я погледне :) акорд 5та генерация англичанка с бензинов мотор.

Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...