Jump to content
Ganchev

Хидравлично масло (течност) за Хонда Сивик

Recommended Posts

Какво хидравлично масло(течност) ми трябва за колата? Че на места излиза Хонда ПАС, на места Елф Г3. Мотора е д16у3.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Honda PAS ти трябва ;) В Бултрако е на прилична цена, но не помня точно колко беше.Аз обаче след смяната не усетих никаква разлика.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз не искам да го сменям, трябва да долея, щото в казанчето няма никой. Ама предполагам трябва да източа цялата течност за да не се пресече.. Не знам с какво е вътре от предишният собственик.Ако може някой да ме насочи във Варна от къде мога да си взема и на каква цена е?

Редактирано от Ganchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще го има на друго място освен в Бултрако. Могат да ти го пратят по Еконт. Мисля, че 25лв струваше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не си прави експерименти с друго масло,а си долей оригиналното от Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи имаш теч някъде за да е свършило,виж да не ти тече рейката от някъде,щото то като долееш пак ще замине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като дадеш 25 кинта на литър ще спиш спокойно, че е оригинално ли? :D Минаваш през най-близката масларница, 10 кинта на литър червено хидравлично, сипваш. Лев, десен на запален мотор, доливаш ако трябва пак и си свиркаш. 4 години мойта англишманка е с такова. Долеах малко в началото и после 2 пъти си го сменявам това от казанчето пак с такова- няма ядове. Имам и 5та хеч- същата работа. 25 кинта за литър си е лудост и половина.п.п.Знам,знам- дават го такова в менуала :D :D :D :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хидравличните масла не се пресичат,можеш да долееш каквото решиш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теч нямам. Колата я имам от 4 години, нито като я взех нито след това съм поглеждал там как е. Преди известно време отворих да видя и видях, че няма. 25 лв за литър няма да дам никога! Маслото ми е 43 лв 5л, а 50лв за 2л. няма да дам. Предпочитам да рискувам и да се доверя на колегата барси. ПС: Ако има някакво значение по ВИН колата ми излиза 95-та година!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ,Barsi трябва да е прав ,какво значение има дали е хонда масло или друго!Важното е да е хидравлично масло и толкова,то не е двигателно че да зависи дали ръчкаш повече или не че да се купуват масла на баснословни цени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PSF е верното масло от HONDA. Не си правете експерименти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като си ги правя вече 4 години на едната и от 1 на другата да не да са се разпаднали? :blink: Не се заяждам, но просто Бултрако се имат за нещо и дуят цените. Говорил съм с не един инженер/даже баща ми е машинен/. Разлика няма. Че си шумят помпите на хидравликите това си е хронично при хондите. Според един висок капацитет по нашия район тязи помпи ще ни надживеят. Важното е да не е на сухо и да им е правилно опънат ремъка. После червено хидравлично и в джаза :D п.п. И за двигателното съм се убедил, че друго освен 10в40 е безсмислено. Сипвал съм заради бас на англичанката и 5в20?/някакво което щела да го изгори/. Баса беше, че ако не го-пича ще го плаи и изгоря с 70 кинта за 4 литра :D А на двигателя не му пукаше по никакъв начин. 2рата кола/една д13ка с малко джокери/ пак с такова се кара в мотора и скоростите. И се кара яко и няма проблеми. п.п.2 Това е лично мнение. Давайте щом имате излишни луди пари за масла и спрете спокойни :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

То в сервизното описание пише че всичко трябва да е на Хонда, хидравлична течност, антифриз, масло в скоростите, но е упоменато и какво друго да се използва за спешни случай но не за постоянно. За хидравличната течност пише че ако се кара с друга освен Хонда може да се влошат качествата на системата или същата да дефектира. Лично аз карам вече месец с друго хидравлично масло /не с на Хонда тъй като при ремонт на рейката ми наляха друго/ и се чудя дали да слагам на Хонда. Тука в Хонда - Пловдив искат по 35 лв. на литър. Абе въобще цените са луда работа. За 2 предни диска с накладки цената беше 1040 лв. :). Та според мен е възможно това да са търговски трикове от производителя. Според мен може да има разлика ако е различна плътността на течността, това може би ще доведе до разлика в дебита на системата. Говорих и с човек който се занимава с ремонт и рециклиране на рейки и ме увери че проблем няма ако се кара с течност която не е на Хонда, доста Хонди са му минали през ръцете и не са се оплакали.

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...