Jump to content

Recommended Posts

Някои може ли да ме ориентира как да си регулирам делкото???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какъв двигател , за да се ориентираме и ние

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ооо да забравих!за д14а4 става дума.колата е след смяна на сегменти лагери и т.н. разработена е вече на 2500км а на магистралата на 5 по нанадолнище повече от 140 не дига!А преди 190 си правеше без проблеми!Забелязах че делкото е врътнато малко но не мога да разбера с колко за да го върна.....

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не ми стана ясно на къде, искаш да го врътнеш това делко .По думите ти разбирам, че е пипано .Щом не може да ти вдигне тази скорост, която отпреди пишеш, значи си на закъснение бутни го към аванс.Запали колата, но развий първо делкото и леко го мърдай до като оборотите ти се вдигнат .Всичко това е центровка направена на око и ухо.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък може да идеш и на майстор да ти го регулира не вярвам да вземе много пари.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък може да идеш и на майстор да ти го регулира не вярвам да вземе много пари.

да предполагам че е така,но да ти кажа чеснто писна ми от маистори.И се надявах сам да се оправя с това....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си врътни малко разпределителния вал с един зъб на някъде, според мен от центровка на запалване не може да умре толкова колата, ако делкото ти седи г/д по средата както е било преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си врътни малко разпределителния вал с един зъб на някъде, според мен от центровка на запалване не може да умре толкова колата, ако делкото ти седи г/д по средата както е било преди.

Колега върви на маистор които има стръбоскоп тои ще ти направи наи добре центровката с гледане и слушане я стане я не стане.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си врътни малко разпределителния вал с един зъб на някъде, според мен от центровка на запалване не може да умре толкова колата, ако делкото ти седи г/д по средата както е било преди.

Колега върви на маистор които има стръбоскоп тои ще ти направи наи добре центровката с гледане и слушане я стане я не стане.успех
Аз имах същия проблем след отварянето на двигателя.Закарах я при Дидо Чикирики и той със стробоскопа нагласи както трябва да е.Ако си му загубил телефона - 0889668266,бъди сигурен,че без да пипне майстор трудно ще се справиш;).Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си врътни малко разпределителния вал с един зъб на някъде, според мен от центровка на запалване не може да умре толкова колата, ако делкото ти седи г/д по средата както е било преди.

Колега върви на маистор които има стръбоскоп тои ще ти направи наи добре центровката с гледане и слушане я стане я не стане.успех
Аз имах същия проблем след отварянето на двигателя.Закарах я при Дидо Чикирики и той със стробоскопа нагласи както трябва да е.Ако си му загубил телефона - 0889668266,бъди сигурен,че без да пипне майстор трудно ще се справиш;).Успех.
Днеска се замислих и за това ако не е зацепен ремъка ккато трябва пак може да се получи подобен проблем.Имам един познат с д15б2 дето при него имаше изместване от 3 зъба и колата не вървеще.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си врътни малко разпределителния вал с един зъб на някъде, според мен от центровка на запалване не може да умре толкова колата, ако делкото ти седи г/д по средата както е било преди.

провери първо агренажа тогава се занимавай с делкото съгласен съм с колегата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, при мен нещата седят така - чува се чукане (цъкане), когато настъпя - чукането изчезва, ако отпусна педала също изчезва Публикувано изображение (оборотите при който се проявява не са високи 1800-2500). Говорих с един мой колега (кара Golf 3), той ми каза че това чукане е от аванса и най вероятно има износени сегменти защото той имал същия проблем. Щом е така си викам ще отида при моя майстор няма как! Отидох повозих го човека и той ми каза, че е от аванса, беляза делкото върна малко аванса и ме прати да я пробвам. Да ама не пак си чукаше. Процедурата се повтори още два пъти, резултата беше, че чукането намаля и препоръка да сменя бензиностанцията (и ме предупреди че колата може да не се реже). Послушах го отидох в друга бензиностанция заредих от там, отначало колата беше добре вървеше си нормално даже не се чуваше чукането аз я натисках за да проверя думите му да не е загубила мощност, всичко изглеждаше добре. В последствие обаче чукането пак се появи и колата не щеше да върви като преди. Айде пак при майстора върна делкото на старата позиция и ме накара да отида да заредя 100 октанов бензин и да пробвам. Отидох и заредих колата си вървеше като преди и пак си чукаше като преди, та сега въпроса ми е къде във Велико Търново или региона мога да отида при някой майстор да ми регулира аванса със стробоскоп? Някой ако знае решението или мисли че другаде е проблема моля да сподели. Друго нещо което не споменах, двигателя е D15Z8. Чукането го прави когато колата загрее (когато времето е много топло) или при изкачване (най - често като качвам Арбанаси).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркан ангренаж.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Объркан ангренаж.

 

Не съм на 100% обеден, че е правилно нагласен но същия майстор ми го сменя, имам му вяра Публикувано изображение. Днес разбрах че техника на работа имал стробоскоп, ще го накарам да го закачи и да я направим тази настройка, че яко взе да ме нерви това чукане Публикувано изображение Редактирано от rampage_user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

светкането няма нищо общо с агренажа пак може да бяга някои зъб

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...