Jump to content
tro6evo

Въпрос със пушене

Recommended Posts

Здравейте колеги , някой би ли ми отговорил от какво пуши хонделата ?Когато я карам нормално или само си я форсирам до 2 и 500 макс 3000 оборота е добре , обаче нагоре почва да изкарва сив пушек ... и така след известно време утихва и се нормализира .. Бях питал този дето ми прави колата от какво е ... и ми каза категорично че са сигменти , а един друг познат каза че ако пуши постоянно ( от самото палене докато не я изгася ) тогава са сигменти ,а ако е така както при мен в момента само над 3000 оборота тогава можеби са флошки .. Ще ви помоля ако някой знае за какво става въпрос да тегли по едно изречение тъй като не разбирам много и нямам представа кой прав , кой крив .. :ph34r: Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегменти ;) много рядко е от гумичките на клапаните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че не пуши през цялото време на работа?Накарай някои да кара след теб и тогава ще разбереш окончателно ;) По принцип и моята като взе да пуши си мислех че е отвреме на време защото не го виждах добре в огледалото ;) Незнам как е при теб но вземели да пуши си за сегменти,не се залъгваи с гумички и тем подобни ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както го описваш си е за нови сегменти! А сигурен ли си, че изгар бензина изцяло? Може и от него да пуши. Това ще го разбереш, докато пуши след 3000 оборота от пушака, ако ти люти на очите, значи не изгаря изцяло бензина!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти пада нивото на маслото значи го гори. А как ти е рахода на гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както го описваш си е за нови сегменти! А сигурен ли си, че изгар бензина изцяло? Може и от него да пуши. Това ще го разбереш, докато пуши след 3000 оборота от пушака, ако ти люти на очите, значи не изгаря изцяло бензина!

 

А ако изгаря бензина, ама в газовете има изгоряло масло, дали пак не люти на очите??? :lol:

А нагарът от кюнците на вкус как трябва да е??? :P

Извинявай,колега, но все пак пишеш в раздел Технически въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А нагара в кюнеца не трябва да е мазен. Правиш с пръст една клзмичка на ауспуха и после си го разтъркваш по пръстите. Ако има масло си показва :)

Редактирано от barsi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е в смесите и/или запалването и няма хубаво изгаряне пушека е черен, когато е сив значи гори масло ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Така, както го описваш си е за нови сегменти! А сигурен ли си, че изгар бензина изцяло? Може и от него да пуши. Това ще го разбереш, докато пуши след 3000 оборота от пушака, ако ти люти на очите, значи не изгаря изцяло бензина!

 

А ако изгаря бензина, ама в газовете има изгоряло масло, дали пак не люти на очите??? :lol:

А нагарът от кюнците на вкус как трябва да е??? :P

Извинявай,колега, но все пак пишеш в раздел Технически въпроси.

 

Ако има в газовете масло, а изгаря бензина няма да ти люти на очите, а само ще мирише на масло и ще излиза син пламък. А ако е от бензина, т.е. не го изгаря люти на очите!!! Това не е шега, а стар трик от едно време останал, показван ми е от стари майстори....
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Така, както го описваш си е за нови сегменти! А сигурен ли си, че изгар бензина изцяло? Може и от него да пуши. Това ще го разбереш, докато пуши след 3000 оборота от пушака, ако ти люти на очите, значи не изгаря изцяло бензина!

 

А ако изгаря бензина, ама в газовете има изгоряло масло, дали пак не люти на очите??? :lol:

А нагарът от кюнците на вкус как трябва да е??? :P

Извинявай,колега, но все пак пишеш в раздел Технически въпроси.

 

Ако има в газовете масло, а изгаря бензина няма да ти люти на очите, а само ще мирише на масло и ще излиза син пламък. А ако е от бензина, т.е. не го изгаря люти на очите!!! Това не е шега, а стар трик от едно време останал, показван ми е от стари майстори....

 

Чак пък син пламък - кажи какво е това масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има в газовете масло, а изгаря бензина няма да ти люти на очите, а само ще мирише на масло и ще излиза син пламък. А ако е от бензина, т.е. не го изгаря люти на очите!!! Това не е шега, а стар трик от едно време останал, показван ми е от стари майстори....

Това на коя кола? :P Единственото постоянно нещо е промяната!В кой век живеем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На маслото нивото пада .... апък иначе разхода си е уж нормален 8/100 градско може и 9 .. макар че ми се вижда малко по голям заради цените най вероятно :dry:И Благодаря на всички за отговорите ! Явно няма как да подмина сигментите :rolleyes: мислех че може да се отърва с нещо по леко :lol: ся най добре да го карам докат не му разкажа играта и към следващия :honda::tongue1::plane::smile1:

Редактирано от tro6evo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А м/у смените колко доливаш и с какво масло си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с РЕПСОЛ иначе от както съм го сменил сум долял максимум 1 литър за 4500 км , но не съм пак много сигурен за километрите .. то ми изгори най много като ходих до сливн и обратно .. отиване - връщане и с разходките след това за 500 км ми е изгорило от почти максимум до 1 капка на щеката ,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...