Jump to content
ivorpetkov

Сивик 7 ген.

Recommended Posts

Я, вЕрно имало лампичка за включени къси светлини, не й бях обърнал внимание повече от година вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм карал Хонда и малко ми трябва време за адаптация

Единствената адаптация която е необходима е да не я мъчиш много в ниските обороти, аз специално избягвам да карам под 2000 оборота с подаване на газ.Разбира се не и все "в лютеницата", но в най-вече я дръж в диапазона 2000 до 4000 и при небходимост без угризения 5000 6000 и те така. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :)

 

Още един въпрос как се осъществява достъпа до страничните мигачи ? Retaining spring , трябва да е пружина ?

 

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какъв е интервала за смяна на ангренажния ремък? Двигателя е D16V1. CIVIC 1.6 16V 2001г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги какъв е интервала за смяна на ангренажния ремък? Двигателя е D16V1. CIVIC 1.6 16V 2001г.

не оригиналните се сменят нормално на 5години или 50К км, което настъпи първо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7ма ген. до 2004г нямат лампа на таблото за късите светлини .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,аз също вече съм собственик на 7 ген. хонда сивик.Колата е 2003 с двигател 1.6 от 110 коня,води се спорт.Имате ли някаква идея как се сменят шернирите на предницата?Вчера я огледах и ми се струва,че ще трябва да сваля целия шенкел преди да извадя шернира :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Становището на Омбре-сервиз какво е? :)

първи опит: Да си я карам такавтори опит: Смяна само на слайдера - No 14:)
Никога не отивайте в специализиран сервиз с "ваша" диагноза,защото там би трябвало да следват препоръките Ви и да направят това,което ВИЕ сте решили,че ще Ви отстрани проблема.("Сменете ми слайдера 14,че ми тропа рейката").Голяма грешка!!!В описания случай проблема с рейката на въпросния Civic няма да бъде отстранен на база предположения.Има 2 варианта:1.Следваш препоръките на ремонтния наръчник на производителя (винаги се свежда до около 2300лв.)2.Да са ти минали 10-ки такива проблема през ръцете и да си намерил вариант,който да е удобен за всички.Нещата обикновено са комплексни .....Слайдер+луфт в мотора(11).За проблемите с буталцето(1,2,3,4,9)си има инструкция за стягане и не решава "потропването".Не предприемайте "обиране" на луфтовете,защото има сензор за натоварване на въртенето(вижда се цифрово на Хонда Тестер в раздел EPS).И в двата случая(пренатегнат и хлабав) EPS-a се изключва и светва лампата(съответно не работи)и понеже е елемент на сигурността се налага настройка със Honda Diagnostic тестер.Ако натоварването е по-високо от "таргета" .....не се чисти и се налага повторен ремонт.Уверявам Ви,че никак не е лек.Дано да съм бил достатъчно ясен и полезен.Наистина 7-цата има проблеми с рейката,но са поправими,но не и на тротоара пред блока.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...да следват препоръките Ви и да направят това,което ВИЕ сте решили...Голяма грешка!!!

Ombre, не е имало такова нещо, да дойда в сервиза и да давам препоръки, направо ме разби.Вярно, потърсих мнения на колеги, с 0-лев резултат, но пък нали затова е форум.Хубавото е, че темата се раздвижи, според мен вълнува всички със 7-ма ген. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа, кажете все пак за около колко пари се решава задоволително този проблем с рейката?Като гледам през седмица има питания за 7ма ген и рейката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен при по-продължително каране също се появява скърцане във волана,но въпроса ми е може ли да стане по-зле ако не се оправи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...