Jump to content

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Ужас.Какви са тия измамници тук във форума където трябва всички да си помагаме и да сме единни и задружни.Как е възможно това да се случва не ми го побира ума.

Редактирано от Tokyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауу тоя много е смъкнал... Това са най малкото 600-700 лева да си ги оправиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да нямаш вяра на никои така стана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България е страната на измамниците ;) В тази класация сме номер едно :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

България е страната на измамниците ;) В тази класация сме номер едно :D

За съжаление си прав, колега. :( Много лошо, че в нашия форум се спотайват такива хора. :angry:Съжалявам за колегата по-горе и не го пожелавам на никой това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам спомен 2007 или 2008 , купувах предна броня от Сашо , никви проблеми ... даже човека я занесе до определено от мен място ! Не му адвокатствам , просто изразявам отношение към темата и адресата .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си купувал кола,от въпросният колега.Съдействал ми е и за резервни части и като цяло мнението ми за него е позитивно.Етикети не искам да слагам на никого,моето мнение го казах"Сащо е фен"и ми е помагал,когато е могъл.Желая безаварийно на всички...!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е колата, която купих - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=33077Сега, като се поразрових, намерих обява за колата, 1 година преди да я замаже - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=13860

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми пич не си имал кьсмет а май не си и гледал не си пьрвия нито последния

  • Надолу 10

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми пич не си имал кьсмет а май не си и гледал не си пьрвия нито последния

Тъпо изказване "колега". Жазита в крайна сметка българското законодателство урежда процедура при скрити недостатъци при сделки ;) Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом така мислиш далеч сьм от идеята да коментирам просто ми дай пример с бьлгарското законодателство мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много некоректно :( Явно колегата продава само ударени коли. Изводите са ясни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Щом така мислиш далеч сьм от идеята да коментирам просто ми дай пример с бьлгарското законодателство мерси

 

Когато вещта има явен недостатък, купувача следва да уведоми продавача.Ако вещта има скрит недостатък – уведомяването за това трябва да стане веднага , след като се прояви.Уведомяване не се изисква ако продавача е бил недобросъвестен – чл.194(2) ЗЗД - Уведомяване на продавача не е необходимо, ако той е знаел недостатъка.Това трябва да доказва купувача.

При скрити недостатъци :

1.Да развали договора извънсъдебно – т.е. да върне вещта и да иска цената - / независимо от вината на продавача / - редосибиторен иск;

2.Намаляване на цената пропорционално на недостатъците – с квалитиминорен иск – т.е. вещта ще му бъде полезна и с недостатъците;

3.Отстраняване на недостатъка – това става по два начина:

а/купувача иска от продавача да отстрани недостатъците;

б/купувача сам да отстрани недостатъците , но за сметка на продавача.Т.е. ще има вземане , но в рамките на стойността на вещта.Само за родово определени вещи – купувача може да иска замяна с изправна вещ.

След като купувача избере една от тези алтернативи , другите се погасяват , не може да ги използва за същата вещ.Тези алтернативи не изискват вина на продавача.Но е възможно купувача да е претърпял вреди.В този случай купувача има вземане за тяхното обезщетяване по общите правила. Вината се презумира.Тези правила за отговорността за недостатъци до тук са императивни.

Давност при отговорността за недостатъци – установени са кратки срокове – чл.197 ЗЗД.

Чл. 197. Исковете на купувача по чл. 195 се погасяват с изтичане на една година при продажбата на недвижими имоти и на шест месеца при продажбите на движими вещи.

 

Права на купувача при наличието на недостатъци – чл.195 ЗЗД.

Чл.195. В случаите, в които продавачът отговаря съгласно чл. 193,купувачът може да върне вещта и да иска обратно цената заедно с разноските за продажбата, да задържи вещта и да иска намаляване на цената или да отстрани недостатъците за сметка на продавача.

Той може да иска и обезщетение за вредите съгласно общите правила относно неизпълнението на задълженията.

Исковете на купувача по чл. 195 се погасяват с изтичане на една година при продажбата на недвижими имоти и на шест месеца при продажбите на движими вещи. Ако продавачът съзнателно е премълчал недостатъка, срокът е тригодишен. Срокът може да бъде продължен или съкратен със съгласие на страните.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Колата вече е със сменени въздушни възглавници, така или иначе.Пуснах темата, само за да предупредя колегите, които ще купуват автомобил, да бъдат предпазливи, дори и при покупка на автомобил със ЗАВЕРЕНА в България гаранция!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите. Колата вече е със сменени въздушни възглавници, така или иначе.Пуснах темата, само за да предупредя колегите, които ще купуват автомобил, да бъдат предпазливи, дори и при покупка на автомобил със ЗАВЕРЕНА в България гаранция!

А опита ли да се свържеш с въпросния колега ,който ти я продаде?И той как реагира?В чужбина е лесно да си потърси правата човек,но тук в България за съжаление,единственото нещо което остава е да решаваме проблемите си по един друг не толкова коректен начин.Но все пак както се казва:"Каквото повикало ,такова се обадило!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега виждам темата и искам да попитам колегата дали купи тази кола от мен лично, или от един полицай който бе карал тази кола 1,5 година и само бях пуснал обявата от мое име.Хайде посочи името на собственика от договора ти който е нотариално заверен.И защо не си потърсиш правата по съдебен път?Какво от това, че човека е ченге????На твое място не бих оставил нещата така.А между другото преди колко години си я купил тази кола,2-3, моля те бъди така добър да уточниш тези неща?Поздрави.

Редактирано от ASRacing

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Купих Хонда Джаз от колегата Александър от Пазарджик (ASRacing).

Давай договора, другото е само празни приказки и злепоставяне на колегата!Иначе трийте темата.Утре някой ще обвини Сашо за цунамито в Япония. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре някой ще обвини Сашо за цунамито в Япония. :D

 

Ако пак пусне чужда обява от негово име, не виждам защо не. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...