Jump to content
Беселин

Съвет относно Хонда Акорд Купе 99-01

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги.След множество компромиси от моя страна към сегашния ми автомобил реших, че няма да се разберем и ще се раделяме.Насочих се към Хонда Акорд Купе 98-2001г.Искам да Ви питам каква сума си заслужава да дам за добър екземпляр около 99-00г?Също така ако може да ме посъветвате какво да гледам при покупката.Някои слабости на модела да споменете, както и силните страни.Аз съм чел тук там и очаквам, че колата ще е надеждна и сравнително икономична.Газов инжекцион като за начало не държа да има.Някои казват, че малко тромава, но аз на състезание няма да ходя:) очаквам комфортна возия.Чел съм, че шумоизолацията не е много добра, това вярно ли е?Най-важния въпрос е този за цената.Колко да приготвя ако искам добър автомобил Хонда Акорд Купе 2.0 Ви Тек и ръчна скоростна кутия?Поздрави!

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!Много си прав за газта - ако е заводска или слагана в чужбина колата ще е с огромен пробег, ако е слагана в БГ е още по-зле (в повечето случаи). Това важи не само за Акорд, естествено. Проблема с шумоизолацията е малко нож с две остриета - на мен лично ми харесва да си чувам двигателя как реве, но при продължително каране с над 160км/ч (което в БГ не ми се е случвало) трябва да усилиш музиката доста, което затруднява разговорите в купето. Ако това те дразни (все пак си свикнал на Ауди) може си сложиш афтърмаркет изолация.Първоначалното обслужване не е скъпо (пак в сравнение с Ауди), повечето части също.Това, което може да ти създаде скъпоструващи главоболия е автоматикът, другото е въпрос на късмет. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,човекът е казал че иска ръчни скорости,за какъв автоматук му говориш??? Пък ако трябва да говорим за автоматика на хонда ,до сега не съм чувал развален автомат на хонда!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да кажем, че искам да сложа след покупката изолация, къде да я намеря? Очаквам разход градско 10 а извънградско около 8л.Добре ли се ориентирам?

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, няма как около 1400кг автомобил (незареден) с 2000 кубиков мотор да гори градско 10, освен ако "градското каране" не е от типа на сипваш бензин и почваш да обикаляш късно вечер улиците (когато нито има движение, нито работят светофари) така 100км си обикаляш без да гасиш и просто се возиш уж градско. Виж при най-новия модел Акорд (8-то поколение) на 2.0 мотора му дават наистина 10-ина в града, но да речем, че там е съвременен двигател и наистина може да са постигнали такъв разход за такъв двигател в града (макар, че пак леко ме съмнявам, но знам ли)... но ние тук говорим за стара кола, в случая Акорд 6-а ген. Нормално градско е 12 - 13 през летния период на този мотор на това купе, зависи колко паления и гасения правиш, на какъв преход я караш колата (ако я караш по 3 - 5км, т.е. докато загрее и я изгасиш, нормално да погорва повече - това е истинско градско, ако я караш по 50км без да гасиш, по-малко, всичко е относително). Извън града при нормална езда и спазваш ограниченията по магистралата като цяло - 8 е нормален разход, ако караш и по-леко, има възможност и да падне под 8. Ако натискаш до дупка - минава 10 (като всяка кола). Просто това с разхода е много разтеглива тема, една от най-дискутираните и във форумите и по кафетата (имам познати които карат икономични TDI-та как в града не минавали 6 нафта и т.н., ама като почне да се хвали, как карал до дупка по магистралата с 200+ и изпреварвал всичко и т.н. и в един момент си признае как иначе икономичното TDI при този начин на каране започнало да гори 10/100 нафта и т.н. Всичко зависи от стила на каране, и най-икономичната бангия може да се превърне в горач ако се натиска и кара душмански, това е.За шумоизолацията малко те наплашиха колегите, все едно акорда е картинг - няма такива неща. Сивиците нямат добра изолация и са шумни отвътре, но Акордите са добре шумоизолирани, спрямо Ауди А4 (което виждам че караш) е горе долу същата работа, така че не се хвъргай веднага във филма, че трябва да направиш шумоизолация. Най-добре намери някоя такава кола, отиди, покарай и прецени как я чувстваш (току виж, може да се окаже, че въобще не е твоят тип кола).Относно цената на колата - Виж мобиле.бг, карс.бг и ще направиш горе долу сметка на какви пари вървят. Рядкост са тези коли (не са масови като А4-ката) и не е изключено някой търговец да "спекулира" с цената. Имам предвид, че може да срещнеш 2 такива акорда, единия (примерно) на 6000лв, другия на 9000лв и може и двата да са в еднакво добро състояние и да са запазени екземпляри, като този от 9000лв търговеца сигурно ще почне да ти изтъква: "Ти знаеш ли каква кола е това, няма нищо общо с еди кой си модел немски автомобил, уникална кола е и затова цената и е такава, хубавото струва пари..." и т.н. хвалби с цел, да се изкарат пари от кола тип екзотика (защото Акорд 6 Купе си е екзотика като цяло за европа, най-вече и България). Има го и този момент със спекулирането на цената , но като цяло за двулитровия модел, цени над 7000лв според мен са нереални за такава иначе прекрасна кола, но реално вече си е на над 10години модел. Успех с търсенето.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теми бол:http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=57071&st=0&p=1057186737&fromsearch=1entry1057186737http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=50642&st=0&p=446149&fromsearch=1entry446149http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=47679&st=0&p=418671&fromsearch=1entry418671По въпросите ти:Желязно окачване, пестено от шумоизолация, уникално удобни седалки, мека возия, евтини части,не става за гонки по светофарите, безумно огромен багажник и тясно отзад (не че не искаме де) :D .Висок просвет, няма ръжда...Великолепен cruiser за дълъг път за двама.Разход 11-12 градско, 7-8 извън градаКола за дърто гъзе... :)Според мен за около 5 бона би трябвало да намериш добре запазен екземпляр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е дърто гъзе - стига бе колега на 27 съм.Колицата хич не ми изглежда старческа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе доста пъргав автомобил е за масата си.Здрава и надеждна кола.В mobile.bg няма много оферти дано намериш читава.Успех и драсни после някой ред какво си купил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много....за модела купе става въпрос, пък те са си рядкост в момента има 2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен избор ,Беселин!!! Точно преди една година,така като теб, пуснах тема-запитване за този модел.Третия линк който е публикувал колегата по-горе е моята тема! За купето мога да кажа само хубави неща,...а по отношение мощност-маса,не се притеснявай - хич не е тромава,отзивите за мудност много ме очудиха,...при шумоизолацията всичко си е наред също!Пожелавам ти да попаднеш на читав екземпляр и след една година така като мен да обясняваш на някой нов мераклия колко яка е тази кола,успех! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте, нещо нов акъл ми идва от вчера.Дадох си сметка, че колата така и така ще я сменя то е ясно.Акорда купе е страхотен, но......финансовата част нещо ми се струва прекалена.Имам доста важни разходи в момента, които ще се точат още няколко години(заем)Чудя се дали да не си взема един Сивик 7 1.4 90к.с.Хем ще е икономичен, хем ще му са малки данъците, едни гуми да му купя ще е бая по-евтино.Всички ли 7-ма генерация са правени в Англия?Ако има японски как да ги позная?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само седана е японски, хетчбеците са английски, а купето американско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Най-лесно се познава по ВИН-номера.Ако започва с J, значи е японка.П.П. Ако търсиш икономична кола с малки разходи търси Сивик 6-та генерация с двигател 1.5 Vtec-E. Най-сериозният разход на тая кола е данъкът в общината, из форума има доста информация точно за тези модификации.

Редактирано от xatamoto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги поръчах я:) - вчера се видях с един стар познат на баща ми, който внася автомобили от 92-ра година.От него сме купували три пъти коли и трите пъти сме били доволни и реших пак към него да се обърна.И така - чакам Сивик 7 1.4 90к.с.Като дойде живи и здрави ще се похваля.Поздрави и благодаря на всички, които коментираха в темата ми!

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поръчах я:) - вчера се видях с един стар познат на баща ми, който внася автомобили.От него сме купували три пъти коли и трите пъти сме били доволни и реших пак към него да се обърна.Наскоро се сетих, че имам един познат живеещ в София, който кара такава Хонда каквато искам.Питах го и каза, че за две години е сменял една биалетка.На мен само това ми трябваше след като съм се напатил от дръгливото ми Ауди, а и знам за неговите премеждия с БМВ Е46 :lol:И така - чакам Сивик 7 1.4 90к.с.Като дойде живи и здрави ще се похваля.Поздрави и благодаря на всички, които коментираха в темата ми!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравеите харесах си тази Хондичка:http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11309531705258493&f1=detailsкакво ще кажете?П.П. Дано стои, че още не се намира кой да ми купи настоящата кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...