Jump to content
civicgonemad

Как да се снабдя със светещи стрелки на уредите

Recommended Posts

Колеги иска ми се да си направя стрелките да светят. Т.е. Да прокарват светлина от лампичка или по някакъв друг начин. Защото с плазмените километражи много ми се губи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със спрей стават нещата, има такава тема във форума : ) Погледни темата за диоди на таблото, мисля че там се споменаваше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЕК'ъв е тоя спрей? С фосфор?А те стрелките някакъв стандарт ли са? Гледам че се продават и не са много лоши цените. Но дали ще стане да се сложат на моя километраж?

Редактирано от kytila
9.��ма нужда от два по�та един �лед друг! Има бутон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че искам да ти давам акъл, ама за да получиш светещи стрелки ще трябва да инвестираш поне 100тина лв. Работата с махането и калиброването на стрелките е сложна...да не говорим, че има риск да счупиш някой уред. Според мен гъзарията не си заслужава. Започнал си да правиш пърформънс, по-добре си налей парите там. Я кутия, я качествена настройка... За стрелките - зависи какво разбираш под светещи. Искаш да се виждат горе долу добре като караш нощно време, или да лъщят шукар? Ето как са моите, правени със спрей:

 

Публикувано изображение

 

Снимката е гадна, защото е правена с телефон, но се добива представа за какво иде реч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какъв е тоя спрей на каква основа е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, на колегата ReSPecT е спрея, той да каже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами екстра изглеждат... но наистина какъв е тоя спрей...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз моята си я направих така :)Цък Реално не свети толкова ярко. И стрелките ми се виждат доста добре. Сега мисля за цвят, но не съм решил още какъв. Обмислям варианта за различен цвят на скоростомера :)

Редактирано от Вен_РВ1456ВС

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този линк не го отваря. Писах на собственика на bk-то ама няма отговор още.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имам я в галерията ;)

Редактирано от kytila
8.�е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз съм с плазмен километраж и хич не изглежда добре, стрелките се губят на фона на плазмата. Обаче вариантите на мен лично не ми харесват.Първия е от xtuners да вземеш стрелки + подсветка за 57лв, но аз не бих рискувал с махане на стрелките, а и ми се вижда скъпо.Другия вариант е с флуоресцентна боя от бктунинг за 16лв (боята ще ти стигне за боядисване на стрелките на стотина табла :D ) + широкоъгълни UV диоди. Тук лошото е, че такива не намерих в България и трябва от ибей да се поръча и друго е, че всеки път, когато погледнеш към таблото ще те облъчва UV светлината. Вярно, че не е срещу теб, но все пак..Аз си останах с червена флуоресцентна боя само. Слагал съм ув диод срещу нея и наистина свети много добре.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Вкарай една снимка, че ме заинтригува :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Вкарвам две снимки, на тая на тъмно се вижда как се губят стрелките. Събота ще съм при колата и мога да направя една снимка с UV диод насочен към стрелките, ако това те интересува.

 

Публикувано изображение Публикувано изображение

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, то от тая флуоресцентна боя, дето си сложил, не си постигнал никакъв ефект за през нощта.Мисля, че на колегата му трябва нещо такова : http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=12383

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купуваш си спрей на Cosmos с фосфор , спомням си , че ги има в два цвята оранжев и зелен . Хубаво облепяш тавблото с хартиено тиксо и ги минаваш един два пъти със спрея .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, то от тая флуоресцентна боя, дето си сложил, не си постигнал никакъв ефект за през нощта.Мисля, че на колегата му трябва нещо такова : http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=12383

Както съм написал, на боята й трябва UV светлина, за да свети. Аз не съм сложил, заради причините, които съм споменал по-горе. Насочвал съм УВ диод към тях за пробата и светят перфектно.

Купуваш си спрей на Cosmos с фосфор , спомням си , че ги има в два цвята оранжев и зелен . Хубаво облепяш тавблото с хартиено тиксо и ги минаваш един два пъти със спрея .

С тая боя ще светят 2-3 часа до като се е "нагълтал" фосфора със светлина и после край. И аз съм го мислил тоя вариант, но не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.xtuners.com/ -може би тук ще намериш решение.

Добре де колега познаваш ли някой който си е слагал от тези така наречени универсални стрелки!?Доволен ли е?Защото знам че за всяка марка и модел кола грамажа на стрелките има значени за правилното показване на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема Stefan Milev се е издал, че е с такива :D Пиши му ЛС ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема Stefan Milev се е издал, че е с такива :D Пиши му ЛС ;)

Мерси за ИНФОТО!! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...