Jump to content

Recommended Posts

Помогнете ми да разбера защо изведнъж просто ми отказа десния прозорец да се сваля.Незнам дали е бушон или ми е изгоряла машинката за стъклатахонда сивик d16y8 Us купе

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не си натиснал копчето за заключване на прозорците?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е от него колега :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май по тази тема няма кой да помогне ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега , провери ли да не са ти прекъснати кабелите във маншона където се прегъват при отваряне и затваряне на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!Имах подобен проблем на Civic-а. Изведнъж левия прозорец спря да се вдига. Сваляше се надолу, но нагоре - не помръдваше, въобще не се и опитваше. Махнах кората, проверих кабелите, всичко беше ОК. Разглобих модула, който е за управление на стъклата (кутийката в която влизат всички кабели за управление на стъклото) и се оказа, че има прекъсната (прегоряла) писта на платката. Запоих една жичка, за да я свържа и от тогава нямам проблем.Съветвам те първо да провериш всичките си бушони (едва ли има отделен бушон, само за едното стъкло, но все пак...). После може да провериш кабелите, както са ти казали преди мен възможно е да са прекъснати във маншона където се прегъват при отваряне и затваряне на вратата. Ако всичко това е ОК, може да провериш тази кутийка, за която ти казах.Ако нищо от това не помогне.... незнам, най-вероятно проблема ти е електрически и може би ще трябва да се обърнеш към някой "жичкаджия".Успех и... когато решиш проблема, пиши за да кажеш какъв е бил и как си го решил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

остана ми да проверя бушоните под волана и за тази кутийка за която казваш, иначе нямам прекъснати кабели поне там кадето може да се види. Според мен нещо няма логика да мога да регулирам огледалото а стъклото да не се сваля навярно проблема е в тази кутийка.Благодаря за помоща като резреша проблема ще напиша как е решен :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бушони няма изгорели, също така няма и прекъснати кабелчета ( за съжаление ). Мисля че проблема е в машинката която вдига и сваля прозореца. Мисля че демонтажа ще е лесен, само се чудя дали после монтажа ще е труден защото с моя приятел много много не сме на ясно със някой работи и така :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нагорял контакт, вътре в самото копче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замерихме всички кабели ток има остана мишинката и в това лошо време как да я сваля като само вали :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготвяш една летва сваляш кората сваляш механизма с двигателя не е трудно но се откача и от стъклото, вадиш го целият от вратата и пак го пробваш,тои ще си покаже казват че на сивика самият механизъм давал често проблем при мен беше двигателя,ако не можеш да го управиш режеш летвата по размер и подпираш стъклото за да си на мястото ако завали и почваш да търсиш част .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А самата машинка(лявата) за стъклото колко трябва да струва горе- долу, че на мойта са и отишли зъбите(Сивик 98 купе US)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем. При мен кабелчетата бяха прекъснати на шофьорската врата, но се виждат чак като свалиш калника, защото са покрити. Това за 6та хеч японец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

машинката по моргите маи е около 50 лв но отиди със старата че маи имат варианти

Редактирано от николаи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дам проблема беше в четките на машинка и прескъснати кабели и ремонта излезна 100 левчета, за нови кабели и на 2те врати защото бяха се нащърбели добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...