Jump to content
Ivo Myankov

D15b2+MPFI

Recommended Posts

Значи колата е 5та генерация Сивик Д15б2 и пълна инжекция от Д16а2.Друго сменено по колата:Въздушен филтър JRизп. колектор 4-2-1 от Д16з6генерацията е на 50мм със средно гърне и брутално ремусче накраяГумите са 195-50-15 Значи заредих догоре края на Май и за 10 дена точно 100км... и ми даде разход 12/100 градско. Това абсолютно нормално каране, без да я настъпвам.Температурата вън е около 15С* , така че не е като да е студена зима и от там да идва разхода.До колкото знам 10/100 е максимума който идва за тия двигатели на тия хонди и то при студено време и настъпване.Предполагам имате какво да ме посъветвате или директно да я водя на доктор.Мисля свещите са ми за смяна, но не вярвам от там да идва такъв разход.Другото което искам да питам...Стрелката ми беше на червено и като я напълних до горе побра само още 32 литра. след като карам тия 100км стрелката почти опря средата ( да кажем беше на около 55% ) и след като я напълних побра тия 12 литра.До колкото знам тия резервоари са по 40 литра + 5 резерва. а в случая ми излиза, че е около 30+5Някакви коментари по тоя въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2;1ви- не вярвай на стрелката2ри- за тези 10 дни и 100км колко пъти си я карал и на какво разтояние? Тя ако е нон стоп хладна или в задръстване или пък се ръчка си пийва. Направи си едно контролно на 5та с 90км/ч извънградско/ходи до Бургас на кафе примерно/ и когато се върнеш пак го провери ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

щом за 10 дни си минал само 100 км.зна4и си я карал по4ти студена.една кола като се кара все студена,няма как да гори малко.отделно има някжи изпарения от резервоара,а и свещите щом са ти леш.....друго за смяна имаш ли.моита е д15 с глава д16з9 в-тек и ми даде по добьр разход от преди сьс старата тиква.кола се тества само на извьн градско с пьлен рез.само за инфо....един с едно д 13 ми разправяше,4е ходи само на работа с неговата кола и се прибирал веднага в кьщи,ама му горяла 13 и щял да я продавада не е и твоита работа такава.напьлни и покараи на дьлго с 80-90 км и пак пиши

Редактирано от dufosvti2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина като я карам минавам средно 10км на ден в повечето случаи дори не на веднъж и все пак 12 ми се струва много. Но явно в малкото каране ми е проблема. Ще засека при първа възможност извънградско колко ще, че в града си е тракало мамата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега англичанката ми е Д14А8 случвало се е да се кара по 5-7 км на ден... разхода и е горе долу 10 на 100. Но не е суапната абсолютен сток е. Възможно ли е да не ти е настроено нещо в ЕЦУ-то за да дава такъв разход. Имам предвит след този суап който си направил. :blink: П. кара я майка ми което означава,че във всички случаи пали и тръгва без да грее двигател. Знам че това също оказва влияние върху разхода.

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пример- англишманката ми като я джиткам само в Перник дава 9,5 л/100 газ минимум. Обаче ми е 7-8 км от край до край и зимата даже дава 10/100. Това ако я карам леко. Сега си ходя на работа с нея- Работя при изхода за Пловдив и минавам по задръстванията сутрин и след обяд по 73-74 км на ден. Дава 8,5 газ и то с 4 човека и юруш на бананите :D При теб колега от модовете ти е качила 1/100 и като я караш на късо и още и се кефиш и сметката излиза. Пробвай с по-високооктанов бензин и може и да нормализира. Колата как се държи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какво ЕЦУ си ? Чипнато ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

12 е много. Аз със не много добре настроено ECU pm7, правя 7.5 - 8 градско, а на извънградско пак толкова, така че я води на доктор. Относно стрелката на бензина не я гледай и мойта не показва вярно.

Редактирано от Most_Wanted

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...