Jump to content
Hamann

Шофьорски курсове А категория

Recommended Posts

Здравейте,От края на миналата година много се запалих по мотоциклетите и се навих да си купувам и да си изкарам курсовете за А категория и затова сега ми трябва малко помощ от вас.Февруари гледат в нета и курсовете бяха по 350 лева, а днес като гледам са над 500 кинта и това е бахти ..... айде да не казвам, че ще съм адски вулгарен.Питането ми е дали някои от вас знае ли къде може да изкарам курса за А кат. на човеша цена?Писна ми от това всичко да е сезонно и постоянно кой ни хване кеф да му стане :ebanjeee: Айде благодаря предварително за информацията която ще дадете и весел и надявам се малко по топъл ден от сутринта :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимата курсовете за А винаги са по евтини. Сезона е открит, времето е чудесно така че тия 500лв са напълно нормална цена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно няма нищо нормално в 500лв за да направиш 2 завойчета на мотор :ebanjeee: Цената е пълен смях и кожодерство.

 

Hamann , ако нямаш познат инструктор да ти вземе по-малко ... просто си приготви парите. Примерно може да се пазариш с тях да се явиш само на изпита (ама това само ако можеш да караш ) и да ти вземат по-малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля че с някаква уговорка би могло да ти счупят от цената. Но пак трябва да е печен инструктора. Друг вариант е да видиш в някой по-малък град, там цените ще се по различни. Пример цена за кат. Б във Варна - 700лв, цена за същото във Враца - 400лв.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да мога да мога колко да мога да карам за да ява само на изпит. Принципно искам да отида на курса и да чуя няколко ценни съвета от иснтруктора.Типично българска черта е да се бием в гардите и когато не можем нещо да викаме - кой аз ли не мога бе. Бам, бум, трес и след това олелеееее кво стана :ebanjeee: Затова схемата само да се отида само на изпит не ми допада, но благодаря за съвета.Cosmos,С две ръце съм с колегата, че няма нищо нормално в тази цена за А кат. Опитай се да ми дадеш разумно обяснение защо като дойде сезона цената се вдига? Мотора харчи повече?!?! Зъзнеш от студ ли?!?! После като настинеш повече пари за лекарства ли даваш?!?! Повече се пребиваш, защото асфалта е по - топъл от този през зимата и гумата се залепва за него ли?!?!?Просто ми писна от това всичко да се качва неоправдано просто заради споразумения и прочие.Бахти нещо се изнервих и затова мисля малко да помълча и да видя и останалите мнения ако ще има такива.Успех на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ги карах в i-drive цена 400лв. обаче да знаеш че инструкторите за нищо не стават. Дават тти мотора и карай. Никой не ти обяснява нищо. Пълен ташак.Но за цената става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма сезонни цени, просто някои фирми си пишат цената без включен изпит и застраховка злополука която ти искат и цената пак си идва същата :thumbs1: Миналата година юни месец изкарах курса и най-евтините варянти в Пловдив бяа 500 лева с такса изпит и застраховка, а аз си намерих за 400 ама без застраховка и такса изпит и ми легна пак толкоз :ebanjeee: Колега колкото и да можеш да караш трябва да идеш поне 2 пъти на полигона да ти обеснят какво се прави, че са едни осморки, слаломи, ускорения, спирания! Имаш право всеки елемент да повториш по един път, но сгрешиш ли 2 пъти те късат. Гледай да запишеш на някой по-голям мотор, с малък и лек мотор елементите са много по-трудни ;) Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече няма полигон -изпита протича градско и след мотора кара кола и те направлява накъде да караш посредством слушалки в шлема ти .Дано съм бил полезен 2007 септември курс + такси и изпит бяха около 200лв сега предполагам е по 2 ПОЗДРАВИ на всички мотористи било то и бъдещи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, градското каране със слушалките се случва чак след като си направиш елементите на полигона :thumbs1: Освен ако не са го премахнали от 2011 :ebanjeee:

Редактирано от kytila
Цитиране на предходни� по�т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2007 септември курс + такси и изпит бяха около 200лв

 

Аз 2003 като карах платих 45 лв само да ида на изпита. Иначе беше към 110лв. Ама явно са решили да дерат не само за колите ами и за моторите ...

 

Hamann , аз под "можеш да караш" имам предвид наистина да караш, а не да можеш да тръгнеш и да спреш. И не виждах смисъл да ме учи някой как се кара, при положение че карам по-добре от него ....

 

Иначе си прав, хубаво е човек да си преценява възможностите :ebanjeee:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да я карам А категорията, ама след лятото, защото така или иначе за това лято няма да имам мотор.Определено обаче тези цени от порядъка на 500 лв. са доста груби, но какво да се прави всичко е така ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля че с някаква уговорка би могло да ти счупят от цената. Но пак трябва да е печен инструктора. Друг вариант е да видиш в някой по-малък град, там цените ще се по различни. Пример цена за кат. Б във Варна - 700лв, цена за същото във Враца - 400лв.Поздрави.

На мене дори 800 ми отидоха във Варна ,като бях за 'Б' ,но има куб фирми в града които със сигурност взимат по-малко.. и във всеки друг град ще да е така.. при някои ще е скъпо ,при други по евтино. Моя ми взе 800 лв. ,но пък и не карах някой 30 годишен леген дето се вика ,а BMW 118d - кога пак ще имам възможност да карам толкова скъпа кола :) Та по-хубаво разгледай добре фирмите и все някоя ще е по евтина от другите. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вече няма полигон -изпита протича градско и след мотора кара кола и те направлява накъде да караш посредством слушалки в шлема ти

Първо си правиш 5-те елемента на полигона и после отиваш на градско :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

500 лева за София си е нормална цена за този курс. Ако се питате защо е нормална, тук в София за да си държи някъде зимата мотора в гараж 50 лева на месец е цена като за най-много първи братовчед и то ако и брат`чеда си държи там и колата. Справка примерно в град Лом курса, таксата за изпита и застраховка е общо 350 лева - тази цена е към месец септември 2010-та. И не бъркайте цена на курса с държавните такси те по принцип нямат нищо общо. Защо ли? Защото и да си изкараш новата книжка след това отново има държавна такса. Относно елементите има полигон с 5 елемента (може и 6 да бяха с елемента с пасажера), след това има градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 бутане2, осморка 3. зигзаг4. возене на 2ри човек5 скоростен зигзаг6. ускорение с внезапно спиране7 скоростна отсечка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях решил като теб да карам "А" категория миналата година, даже купих скутер - 250 кубиков (Malaguti Madison). Накрая, като видях какви условия са измислили - градско, хендсфрийта, радари...,а и цената от 450лв и направо взех, че се отказах. Продадох мАтора и до там. И според мен цена от 500лв е доста надута.УСПЕХИ :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам 500 лева за София за курс за А категория е добра цена. Това са данъците за миналата годна:1. до 125 куб. см включително - от 12 до 36 лв.;2. над 125 до 250 куб. см включително - от 25 до 75 лв.;3. над 250 до 350 куб. см включително - от 35 до 105 лв.;4. над 350 до 490 куб. см включително - от 50 до 150 лв.;5. над 490 до 750 куб. см включително - от 75 до 225 лв.;6. над 750 куб. см - от 100 до 300 лвТочната сума за плащане се изчислява в зависимост от възрастта, мощността, кубатурата, наличието на катализатор и населеното място, в което е регистриран.П.П. Само се опитайте да калкулирате всички разходи за това да може да се проведе курса и ще разберете защо цената е добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията и отзивите.За Ал Капоне да кажа, че не съм съгласен с него. Всички имаме разходи, но понеже мотористите станаха много (тази година бях на откриването на сезона в София и направо онемях колко са много мотористите) и сега всички школи надуват здраво. Както написах и преди февруари гледах и цените бяха 350 лв., а сега 500 лв. и нагоре. През февруари не са ли плащали гражданска (понеже този пример си дал ти)? Тогава караме без школата да е платила тази (безумна - това е друга тема) застраховка ли? На всички е ясно с моторите как се плащат гражданските на вноски и за лятото само, защото реално само тогава се карат мАторите.Нереално ми звучи и затова праснах тази тема и сега като чета коментарите виждам, че не само аз не съм съгласен с тези условия ама...... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледаш много мотори ама половината са нелегални и се карат само на някой събития ако трябва да си радовен цената е скъпичка а относно курса и в Пловдив е доста скъп мисля че беше над 500лв намери си някой малък град където цените са по евтини това е варианта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и да намериш в някой по-малък град нали постоянно трябва да ходиш до там и пак ще ти стъпи същата сума.

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно!А и пак стигаме до там, че цената в по - големите градове е надута неоправдано !!! В малките градове не са ли и там хора? Те не живеят ли? Нямат ли нужда като нас от пари? и тн.Ей в държавата на абсурдите живеем винаги съм го твърдял и силно се надявам скоро някой да ми докаже, че не е така :)

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам че цената на курса зимата е винаги по малка. Според теб колко хора ще идат да карат при минус 10 и колко ще идат да карат лятото...В Пазарджик цената е 450лв. Велинград - 600лв. В Карлово дочух че има някакъв за 350лв, ама ако бензина ти е без пари си заслужава да отскочиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледаш много мотори ама половината са нелегални и се карат само на някой събития ако трябва да си редовен цената е скъпичка а относно курса и в Пловдив е доста скъп мисля че беше над 500лв намери си някой малък град където цените са по евтини това е варианта

 

Eсента мой познат ми каза , че сa се събрали 5 човека да ходят в Харманли или Свиленград , не помня точно града , с кола да пътуват . А категория им е излезнала на половина спрямо Пловдив , но не са карали всичките часове . Относно разходите , за моя 750кб. данъка е 95лв , гражданската най-евтината - 93лв ,смяна на масло всяка пролет 80лв , маслен филтър 15лв . Толкова ми излиза всяка година минимум , но кефа цена няма . Редактирано от Tino
Колега обърни внимание на правопи�а !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колега Hamann позволи ми и аз да не съм съгласен с твоето мнение. Във всеки друг град различен от София разходите са от значително по-ниски до една идея по-ниски. За това тук цената на каквото и да било е най-висока от цялата страна. Справка нотариалните такси, данъците, наемите, застраховките и заплатите и каквото още се сетиш. Като се съберат всички компоненти и е нормално да е такава цената. Само за справка в София има само два действащи полигона. Нормално е когато е по-натоварен - лятото - тогава и наема му да бъде по висок. А надуването идва от факта че не са много школите които могат да предложат "А" категория. Просто в София се получава дефицит на свободни места. Тогава цената просто се качва. Реално от шест инструктори само един е правоспособен да преподава за "А" категория. Освен нормалните разходи които има всяко превозно средство за учебните такива те са значително по-скъпи, а и има и допълнителни разходи за лиценз, за допълнителен технически преглед и тн. Пак казвам тази цена за София е добра, може и да има и по-евтин курс, но тази цена добра и е реална.П.П. На всяко откриване на мото сезона хората са повече от предходната година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капоне,Това което казваш има резон, но въпреки всичко според мен и като гледам другите коментари плюс това което казваш ти, че всяка година мотористите стават повече цената е изкуствено висака. За съжаление това което си мисля, че трябва да се плати няма как да стане и каквото и да правим все пак си оставаме в БГ и тука ситуацията е такава.П.П. Намерих една школа в София на значително по - разумна цена и като живот и здраве изкарам курсовете ще пиша пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,Да си затворя темата искам да кажа, че минах курсовете и днес подадох документие в КАТ за новата книжка.Относно спора който водихме за цената на курса искам да кажа личното си мнение.1. На курса се научават много ценни неща (освен ако цялата ти фамилия не са мотористи) и затова си заслужава човек да отиде. Трябва само да кажа, че много си зависи от инструктора т.е. трябва да обяснява и да те учи е на само да те остави да си бръмчиш на полигона.2. За цената определено си мисля, че е висока спрямо стандарта ни, но както казват мотористите кеф цена няма затова които иска да се чуства свободен трябва и да си плати това е реалността в родината.Е това беше от мен надявам се скоро да покарам с някои мотористи от този форум.Весело и пияно море на отпускарите :)))Моля админите да затворят тази тема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...