Jump to content
HONDA CIVIC 79

теч от предно стъкло на акорд

Recommended Posts

Имам следния проблем,когато вали ми тече точно където са сенниците.Оплътних със силикон стъклото от горната част но продължава,ако някой е имал същия проблем нека сподели как го е отстранил.Колата е акорд 94г.Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай стъклото за пукнатини , не знам каде ти се намира антената , но ако е близко до тоя участък , погледни я , аз карам ситроен-антената ми е точно на покрива и имах същият проблем , от уплатнила се беше и просмуква вода и тя мокри точно под сенниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако имаш шибедах,провери калапичката на отводнителния маркуч.Намира се под подкалничната кора,защото ако е запушена маркуча се пълни и мокри точно там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шибедах и е много странно от къде тече

Редактирано от kytila
Цитиране на предходни� по�т

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как уплътни стъклото със силикон отвън ли?Направо върху горната лайсна ли нанесе силикона или я махна и нанесе силикона под нея? Когато вали свали сенника и леко дръпни тавана под него за да видиш точно откъде просмуква вода.Точно там под сенника има слепяне(снадка)на ламарините на тавана и най-често от там просмуква вода,но огледай добре целия таван отпред около предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти обясня аз какво направих и вече не тече. Първо махаш уплътнението, почистваш от боклуци под него. След което почистих с кореселин канала на уплътнението и намазах с ръждопреубразовател ламарината.След 30 мин отново почистих с кореселин и тогава напълних целия канал с полиуретанов силикон и сложих уплътненито. Отвътре същото упражнение като само трябва да махнеш тапицерията на тавана.Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го отстраних по най - лесния начин и най-качествения, отидох в сервиз за автостъкла и ми го залепиха на ново цена на услугата 40 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи ли го? Ако-да пиши от какво е било.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправи ли го? Ако-да пиши от какво е било.

Не съм още,питах едни стъклари и ми казаха че ще го оправят,как не знам те си имат начини.После един воден тест и ако издържи добре ако не пак там докато стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти обясня аз какво направих и вече не тече. Първо махаш уплътнението, почистваш от боклуци под него. След което почистих с кореселин канала на уплътнението и намазах с ръждопреубразовател ламарината.След 30 мин отново почистих с кореселин и тогава напълних целия канал с полиуретанов силикон и сложих уплътненито. Отвътре същото упражнение като само трябва да махнеш тапицерията на тавана.Успех :)

колега отвътре как свали тавана,малко не ми се рискува защото имам чувството че ще ми се разпадне и после няма правене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оправих стъклото като отидох на автостъклари,там намазаха стъклото с пяна и отвътре надуха с компресор за въздух и веднага почнаха да излизат балони откъдето тече.Почистиха и запълниха с тяхното лепило след което ми сложиха гумено оплътнение и го фугираха пак с лепило.Надявам се да е станало,сега като я измия ще стане ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих тема с течове и като гледам не съм единствен. Аз обаче имам и шибедах където около него от едната страна мокри тавана. Лошото е че съмвсем скоро си лепих наново тавана и го монтирах а сега ще трябва да го сваля пак. Имах и теч отпред до таблото с бушоните,но тази седмица чистих всички отводнителни канали и сега чакам да видя дали ще текне пак. В моемента вали и ако текне отиван на стъклар (то така или иначе ще се ходи заради шибедаха де :( . Мъка голяма с тея течове за люка си знем че рано или късно теква но отдолу където тече по бушоните никак не ми хареса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги оправих стъклото като отидох на автостъклари,там намазаха стъклото с пяна и отвътре надуха с компресор за въздух и веднага почнаха да излизат балони откъдето тече.Почистиха и запълниха с тяхното лепило след което ми сложиха гумено оплътнение и го фугираха пак с лепило.Надявам се да е станало,сега като я измия ще стане ясно.

Какво стана със стъклото , спряха ли течовете ? Питам понеже днес вече и аз оставих колата за разлепяне и залепяне на стъклото наново и дано стане, че иначе все едно карам спукана подвоница :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак тече мамка му вчера като валя и гледам от лявата страна точно около сенника пак едно петно,значи не е само от стъклото.Днес махнах лайсните които са отстрани и ми направи впечатление че има малки шуплички и ме съмнява че може да е от там,сложих силикон под лайсната,залепих я и сега пак ще чакаме поредния дъждовен тест.

Редактирано от honda_accord_94

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа колега , мислех че си решил проблема :huh: . При мен уж издържа първия дъждовен тест но не бързам да се радвам . Може да му е било малко тъй като ваял през ноща, но колко продължително не знам. Ще почакам да видим . А ти ако се оправи или не твоята пиши за да имат представа и други колеги .Лайсни ли е, люкове ли е, стъкла ли направо откачих 10 дена и се моля дано след залепяне изцяло наново вече да не тече . Луда работа , старата Жигулка имаше само един теч за 38 години служба, а тая е със 2 за 16 години .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Течът спря беше от лявата лайсна.

Редактирано от kytila
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/16/2011 at 9:18 PM, HONDA CIVIC 79 said:
On 4/14/2011 at 10:08 PM, 'kytila' said:

Ще ти обясня аз какво направих и вече не тече. Първо махаш уплътнението, почистваш от боклуци под него. След което почистих с кореселин канала на уплътнението и намазах с ръждопреубразовател ламарината.След 30 мин отново почистих с кореселин и тогава напълних целия канал с полиуретанов силикон и сложих уплътненито. Отвътре същото упражнение като само трябва да махнеш тапицерията на тавана.Успех :)

колега отвътре как свали тавана,малко не ми се рискува защото имам чувството че ще ми се разпадне и после няма правене.

само трябва да махнеш тапицерията на тавана...това е яка клоунада..

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Accord 1,8i LS 2001

Изрови 10-годишна тема, за да напишеш един ред офф топик !!!:no:

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...