Jump to content
mitor

Civic тотална щета, HELP :*(

Recommended Posts

Здравейте,

преди месец ударих колата отпред в ляво(HONDA CIVIC от 2004г. само на 60хил. км.) . Застрахователите я изкараха тотална щета, общо взето заради 2та еърбега и греда преден мост. Сега се чудя какво да правя - искам вашите мнения дали си заслужава оправянето и минаването през всичките мъки на КАТ за връщане в движение или ще е по-добре да се продаде на части. Досега не е имало никакви проблеми с колата затова и не съм наясно със сервизи и т.н. Ето списъкът с повредените части , който получих от сервиза като за единия колан силно се съмнявам, защото в колата бях само аз. За съжаление нямам снимки

[*]еърбег пасажер ,

[*]еърбег волан

[*]греда преден мост

[*]предп. колан преден ляв

[*]предп. колан преден ляв

[*]облицовка предна броня

[*]калник преден ляв

[*]фар ляв

[*]решетка предна

[*]резервоар стъклоумивател

[*]помпа стъклоумивател - 2бр.

[*]подкалник ПВЦ ПР.Л

[*]Капаче триъгълно калник преден Л

[*]рог пр.л

[*]основа предна броня

[*]греда под радиатор

[*]основа калник пр.л.

[*]държач под фар пр.л.

[*]държач броня л.

[*]джанта 15 "

[*]биалета пр.л.

[*]носач пр.л.

[*]тампон двг.л

[*]тръба климатик

[*]спойлер под радиатор

10х

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и по-лоши удари могат да се поправят, но както винаги зависи от майсторите. На твое място какво бих направил, с парите от застрахователите купувам един TypeR от същата година с десен волан и от двете сглобявам една :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и по-лоши удари могат да се поправят, но както винаги зависи от майсторите. На твое място какво бих направил, с парите от застрахователите купувам един TypeR от същата година с десен волан и от двете сглобявам една :)

Добра идея на колегата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добра идея, обаче с 5те хиляди, които застраховката ще ми плати не знам кака ще купя Type R Публикувано изображение., Големият проблем е че застрахователната й стойност беше 9.000 и те естесвено не изплащат цялата сума - та сега 5 и нещо, направо подигравка. Някой знае ли добър майстор в София,който да работи на добри цени та да я поправи с части 2ра употреба...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нямаш ли клауза да си задържат колата , за да ти дадат повече пари ? Реално изплащат до 70% при тоталка ... Лично аз такъв удар никога не бих се наел да поправям :) Идеята на колеги за кола с десен волан и да се обърне е добра , но реално според мен няма да ти стигнат парите , освен ако не си направиш всичко сам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 хилки за тоталка?! Мислех че става въпрос за малко повече пари, затова предложих R-а...Я направи една антиреклама на застрахователя ти, кой е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе.На жена ми ХРВ-то е 2000ната година и е застраховано на 11000 лева.Как така твойта е на 5к.?Дай малко инфо за колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Доколкото аз разбирам, колата е застрахована за 9000 лв., но при тотална щета застрахователят изплаща 70% от тази сума. В неговият случай явно ще е и по-малко, някъде в рамките на 5000-5500 лв.:

...Големият проблем е че застрахователната й стойност беше 9.000 и те естесвено не изплащат цялата сума - та сега 5 и нещо, направо подигравка.

Не съм много наясно с тези процедури, но защо съм останал с впечатление, че при изплащане на тотална щета, автомобилът остава собственост на застрахователя и премията не се изплаща, докато возилото не се транспортира на техен паркинг. Или нещо бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам изплащат ти сумата ,а колата си остава за клиента:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алианц е застрахователя. ПОвече никога Алианц! Застрахователната й стойност беше 9 хил. Те плащат 70% ,но понеже имало здрави части за около 2500 , те ще ни платят 5600. Иначе колата за мен си осатва, обаче какво ще я правя, незнам.. Нямаше 60 хил.км от 2004 г. Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече го няма тоя филм да ти остане колата при застрахователя. Плащат ти каквото си искат и ти обясняват, че имаш здрави части и т.н.... без значение от застрахователя. Миналото лято минах по тоя път и е доста досадно ;) Колега, кола на части се продава МНОГО бавно и ако харчиш изкараните пари междувременно, няма да усетиш нищо от тях и ще си седиш без кола.Затова... купи си една 6-та генерация след фейслифта и слагай мотора вътре :blink: хем и по-добро окачване ще имаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено си правят каквото си искат застрахователите. По принцип здравите части се отчисляват от 100% стойността на колата (като стойността и в момента е с накаква сума по-малка от тази, когато е сключена - овехтяване). Според мен трябва да си търсиш правата, даже ако не се лъжа има и държавен орган, който се занимава само с това (можеш да правериш в google).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегли една майна и следващия път при Булстрад.Аз съм доволен от тях ;) моята и направих каско за 3000лв(ej9 d14 1996г.) ударих я и на втората седмица ми изплатиха 900лв.Удара не беше силен, с под 30км/ч, преден капак, два фара, очиларка, броня. Частите втора рака ми струваха 620лв с ремонта ми излезе 950лв ;) успех и на никой да не му се случва да се удря ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега моя съвет е да не се занимаваш да я правиш защото правиш едно излиза друго! На части няма никакъв смисъл ще я продаваш една камара време и ще се препъваш с части! Единсвения вариянт за теб е да я пуснеш цяла ударена за даречем някаква сума. Има майстори който само това дебнат в нета нещо изгодно което да си направят без пари и да го продадат по скъпо! И си купи нещо здраво и читаво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...