Jump to content
civicgonemad

Скоростни кутии на д15б2 и д15з6

Recommended Posts

Колеги коя е по добра от 2-те кутии... Един познат имаше д15з6 и на първа хващаче 80-85 км към 7000 оборота (за нещастие я блъсна) , а моята е по-малко не съм пробвал честно казано... Какъв ще е ефекта ако я сменя? Плюсове и минуси?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще стане по икономична :D със скоростите от Д15з6.По дълги са предавките от на Б2-то.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо доста хора взимат кутии от д16з6 и им слагат 5-та скорост от Б2? Четах, че гонят някакви предавателни числа май

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Д15з6 или Д16з6 ? Разликата е голяма в кутиите,уточни за коя имаш в предвид.Д15 е от икономичен втек-дълги скорости и кофти файнъл :huh: всичко по нея е смятано с цел икономия.Д16 е с много по къси скорости ,и 4.25 файнъл(по добър)-изчислена е за по добро ускорение(икономията не са я гледали).На Д15Б2 кутията е нещо междинно(кофти скорости и кофти файнъл :D)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно. На д16з6 са доста къси скоростите, същото по каталозите го дават и за д13б2/ че двете са еднкави/. п.п.Ти направи мини-ме а не си се интересувал от скоростите :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами гледах една тема (не я откривам вече)от D15B2 взеха 5-та скорост и я сложиха на скоростна от d16z6(д16з6 1.6 втек не икономик). Това ми е чудно защо. А за d15z6(икономика) нали написах на 1-ва 80-85 изстрелваше се много яко. Това си е идея(спрямо икономичост) да я сменя с на д15з6 ама не зная дали ще ми пасне новия съединител... Той е поръчван за д15б2-ка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти пасне перфектно. И д16з6 е икономика в повечето случай ... не икономик д16з6 се среща мнооого рядко :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 1-ва 80-85 изстрелваше се много яко

:D:huh: Малиии, като знам че мойта като напълня втора е под 100км, това ще да е доста интересна първа. Набираш се като зил, може да изпиеш едно кафе докато напълниш първа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пък знаеш ли как ще върви ... еехеееее :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага пускам обява в Купува, да търся и аз кутия от икономик, белким съживя малко д13ката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D и като са ви еднакви първите какво ще правим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те първите са еднакви, ама файнъла е различен :D:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D как ще са еднакви бе ??? Как едната е до 50 другата до 90 ??? :D п.п. :D:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти връча да четеш зъбчатките :huh:П.П:Спирам с :D

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 2-ра ми е максимум до 85, май е много зле, какво ще кажете? :D По темата, колега, прочети за предавателните числа, файнал драйв и тяхното отношение спрямо ускорението на автомобила, и ще разбереш защо не е добре колата ти да прави 80-90 на първа...Тогава пак питай..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колеги нямам никаква полза да ви лъжа или да си измислям возил съм се на тази кола и това съм видял това казвам... Не вярвам да е сменял кутии той... Двигателя беше д15з6 "v-tec E" 115hp ако е барал по кутиите вече е друго. Не мога да гонамеря в скайп в монента да го питам, но до колкото сме говорили си я караше стокова... Само 1 спортен филтър с интейк й беше сложил.И коя да избера ако се навия да я сменям разбира се? д15Б2 или д15з6?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти какво очакваш да постигнеш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко в 1 :D. Ами моята си я знам, но ако д15з6 е по-добра... Като пъргавина или икономия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти уби всичко детско в мен :D:huh: Имаш проект в действие, а още не знаеш каква трябва да е крайната цел...успех ти желая.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти уби всичко детско в мен :D:huh: Имаш проект в действие, а още не знаеш каква трябва да е крайната цел...успех ти желая.

Най-общо казано да давам зор на стоков вти... Пък и да подминавам някоя от време на време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава търсиш ускорение => къса кутия. Казано с думи прости (въпреки, че е изписано около 5 тона информация в форума и не само) къса кутия -> по-добро ускорение; дълга кутия -> по-добра икономия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Примери за подходяши къси кутии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни се към колегата Sako за съвети !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 2-ра ми е максимум до 85, май е много зле, какво ще кажете? ;)

пууу, тц,тц !!! Мъкааа, хвърляй я тая 2-ра аз ще дойда да те утърва от нея :D Щи направим една дето да правиш 130 с нея и 'щи е 6+ :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

д15з6 и на първа хващаче 80-85 км към 7000 оборота

Първа на d15z6 е до 60км/ч, това е при 7к rpmВтора е до 106-7-8Третата не съм я заглеждал, но е около или над 150.Файнъла е 3.722 според 99% от източниците, в нета, а и в калкулаторите сметките излизат точни с него.Имаме колега, във форума, който смени кутията(или файнъла?) с d16z6-кова(4.25 fd) и спомена за повишение на разхода с около 1л/100П.П. Ако си мислиш, че колата ти ще върви с d15z6 скорости - помисли пак !!! Няма такъв мъртвец просто... Колата се усеща като...като еднолитрова малолитражка, с удушена газова уредба, която катери Шипка, на опъната ръчна спирачка...;) Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен комбинацията на кутии от рода на д16з6+5-та скорост от д15б2, някакви други подобни и ефективни комбинации известни ли са ви?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз немога да разбера изобщо каква ти е целта. Имаш ми скайпа питаш ме някой неща обяснявам ти, после за същото нещо пускаш тема тука хората изкажат мнението си и в крайна сметка си правиш каквото ти се стори добре на теб. НЕ се заяждам просто гледам че правиш всичко това което правех аз с първия си проект... Имаш 2 кутий като и двете не са подходящи за целта ти... Ако искаш малко от малко ставаща кутия си потърси от d16z6/z9 кутия... И като ти стане слабичка после леко пренареждане хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрият вариант за теб е скорости от д16з6 с файнал от д15б 4,4375, мистериозно наличен и в някои кутии от фейслифтови д13-ки в пета хеч, ако намериш такава е супер.Това ти е най-добрата много евтина къса кутия, която можеш да наредиш с оем-ски части, от там нататък нещата придобиват груб характер.Направиш ли я, това ще е може би най-силния ти мод по колата....който да осмисля другите неща!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по-груб вариант, скорости от CRX (с жило) и файнъл от кутия на кончерто (пак с жило) да ги вкараш в кожух от кутия (хидро) от каквато има нужда, но 99% съм сигурен че ще има поне още 1-2 отваряния докато нагласи всичко, както се случи при мен.... Просто всичко бяга толкова много от стандартното че си трябва доста нагласяне за да няма изключване на никоя предавка :) :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова казвам "мек" вариант, без преправяне, plug and play :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,аз съм със скорости от д15з6 и двигател д15б2.Скоростите са супер дълги на 5 предавка с 3000об/120кмч.Кутията има свойте + и - за дълаг път е идеална мотора не се чува,но ако търсиш динамика е много кофти.За мен лично най-добрия вариант е:скорости от д16з5(1,2,3,4)и(5)от д15з6.Аз съм от Пловдив,може да се видим да покараш малко да усетиш за какво става дума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май на 5-та съм на 100... или се бъркам... Значи целта ми е 1,2,3 а защо не и 4 да е самолет дет се казва... И 5-та да пести малко от малко :). Ако взема кутия от д16з6 ще одиса ли моя съединител там? Че съм поръчал 1 sgage 3 керамичен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...